A CVE 2016-os adatai alapján az Android vezeti a sebezhetőségi toplistát, szám szerint 523 bejelentett sérülékenységgel. Ez a szám majdnem a duplája az Adobe Flash rendszerrel kapcsolatos réseknek, amiből ezúttal 266 darab volt. A Mitre adatbázis szerint összességében a tavalyi esztendőben több, mint 10 ezer hibáról kaptak értesítést.

A hibák száma alapján a második helyen a Debian, majd az Ubuntu Linux szerepelnek, 319 illetve 278 sebezhetőséggel. Természetesen minden platformon található hiba, így nem meglepetés, hogy bár változó mértékben, de a Mac OS X, illetve különféle alkalmazások is szerepelnek, mint például az Apple TV, vagy a Safari böngésző. Ha gyártónként nézzük a mezőnyt, akkor a Google áll az első helyen 695 sebezhetőséggel, mint az Android rendszer és a Chrome böngészőkliens atyja.

Összességében elmondható, hogy minden cég saját magának tesz jót azzal, ha a Microsofthoz, Mozillához, Yahoo!-hoz, Wordpress-hez, Samsunghoz vagy a Facebook-hoz hasonlóan alkalmi vagy rendszeres fizetős bug hunter konstrukciókat működtetnek, tartanak fent.

A most idézett lista ugyan korlátozott abból a szempontból, hogy csak a Mitre rendszerében nyilvántartott sérülékenységeket veszi számításba, ám azért így is sokat mondó lehet az egyes gyártók és rendszerek közti arányok tekintetében.

Érdekes még, hogy a JAVA ezúttal nem szerepel az első 50 találat között, pedig emlékezetes, hogy korábban kifejezetten rengeteg hibával küszködött. A listavezető Android rendszerre visszatérve pedig azt érdemes kiemelni, hogy mivel itt a kártevőterjesztők rendszeresen próbálkoznak hamis appokkal, illetve trójai alkalmazásokkal támadni, mindenképpen érdemes lehet a védekezéshez olyan vírusvédelmi alkalmazást használni, amely a kártékony kódok távol tartásában segíthet.

Az Android rendszer 1-2 havonta megjelenő hibajavító biztonsági frissítéseit ugyanis csak egyes nevesebb gyártók (Google Nexus, Samsung, Lenovo és LG) és azon belül is csak bizonyos modellek kapják meg rendszeresen (adott ideig), így sajnos sok noname, vagy alacsonyabb kategóriás készülék ritkán, vagy életciklusa során esetleg sosem kap hibajavítást.