Kérjük jelentkezz be!
Half-Life 2

Half-life 2 és epizódjai

A pajszer fémes tapintása a legjobb érzés, ami érhet, és Lamarrnak hívják a kiskutyád? Akkor nézz be!
#755857 Altair2 2014. augusztus. 25. 16:22
Altair2
#755853 :: Altair2 (2014. augusztus. 25. 15:39)
Üdv! kellene 1 kis segítség. leszedtem a black mesat mert elméletileg önállóan működik(http://www.moddb.com/mods/black-mesa/downloads/black-mesa-torrent) és feltelepítettem, leszedte magának a Source SDK Base 2007-et de nem indul és a black mesanak sincs exe fájlja. mit csináljak?
Üdv! kellene 1 kis segítség. leszedtem a black mesat mert elméletileg önállóan működik(http://www.moddb.com/mods/black-mesa/downloads/black-mesa-torrent) és feltelepítettem, leszedte magának a Source SDK Base 2007-et de nem indul és a black mesanak sincs exe fájlja. mit csináljak?
Megpróbáltam újratelepíteni, most ilyen hibával kidob: és még a stembe se rakta be. megváltoztattam a telepítés helyét, lehet hogy ez a baj?
Nothing is true, everything is permitted
#755853 Altair2 2014. augusztus. 25. 15:39
Altair2
Üdv! kellene 1 kis segítség. leszedtem a black mesat mert elméletileg önállóan működik(http://www.moddb.com/mods/black-mesa/downloads/black-mesa-torrent) és feltelepítettem, leszedte magának a Source SDK Base 2007-et de nem indul és a black mesanak sincs exe fájlja. mit csináljak?
Nothing is true, everything is permitted
#755842 joey0119 2014. augusztus. 25. 11:01
joey0119
#755841 :: oorrkk (2014. augusztus. 25. 10:28)
Ok köszi :3
Írj hogy sikerült-e :)
#755841 oorrkk 2014. augusztus. 25. 10:28
#755840 joey0119 2014. augusztus. 25. 09:07
joey0119
#755837 :: oorrkk (2014. augusztus. 24. 22:05)
Ok, következő szint: Nincsenek meg a Gcf fájlaim akárhogy keresem, ennek ellenére tökéletes fut a Hl 2 és episodjai... Valakinek valami ötlet? újratelepítés kell vagy mi ?
Na hali!
Elvileg az első hozzászólás megoldja a problémádat...
#755837 oorrkk 2014. augusztus. 24. 22:05
oorrkk
Ok, következő szint: Nincsenek meg a Gcf fájlaim akárhogy keresem, ennek ellenére tökéletes fut a Hl 2 és episodjai... Valakinek valami ötlet? újratelepítés kell vagy mi ?
#755828 joey0119 2014. augusztus. 24. 14:58
joey0119
#755812 :: oorrkk (2014. augusztus. 23. 23:50)
Hali, letöltöttem a fakefactory 12-es változatát, felraktam, indítanám elfele, de kidob a hibaüzenettel, hogy nincsenek meg a gcf fájlok, holott minden half life játék, illetve az sdk-k is fel vannak telepítve, amik elvileg kellenének ahhoz, hogy a játék működjön, a gcf ( próbáltam manuálisan megkeresni a gcf fájlokat, de azokat meg sajnos nem találtam... Ötlet rá, hogy mihez kezdjek ? : / )
Ha tudsz angolul ezt olvasd el:
https://developer.valvesoftware.com/wiki/GCF
Most próbálom ki én is felrakni ezt a módot!
#755812 oorrkk 2014. augusztus. 23. 23:50
oorrkk
Hali, letöltöttem a fakefactory 12-es változatát, felraktam, indítanám elfele, de kidob a hibaüzenettel, hogy nincsenek meg a gcf fájlok, holott minden half life játék, illetve az sdk-k is fel vannak telepítve, amik elvileg kellenének ahhoz, hogy a játék működjön, a gcf ( próbáltam manuálisan megkeresni a gcf fájlokat, de azokat meg sajnos nem találtam... Ötlet rá, hogy mihez kezdjek ? : / )
#751378 kryszisz66 2014. március. 15. 17:08
kryszisz66
#751342 :: Hiigara (2014. március. 14. 18:00)
Tiszteletem Mindenkinek! Ha már ilyen csúnyán felzaklattak a hackerek, minket rajongókat talán ez kárpótol egy picit. Tavaly fellőttem a wallpaperfusion-re két hátteret egy 3 és egy 2 monitoros verziót! Saját szerzemény! Lassan eléri a 96k-s letöltést összesen. A displayfusion-on (steam) fent van. Használjátok egészséggel! Szép nagyot mindenkinek!
Respect, nagyon jól festenek, ha 2 vagy 3 monitorom lenne egyből ki is raknám! És köszönjük szépen a kárpótlást, egy ilyen eset után rá is fér minden rajongóra
#751342 Hiigara 2014. március. 14. 18:00
Hiigara
Tiszteletem Mindenkinek!

Ha már ilyen csúnyán felzaklattak a hackerek, minket rajongókat talán ez kárpótol egy picit.
Tavaly fellőttem a wallpaperfusion-re két hátteret egy 3 és egy 2 monitoros verziót! Saját szerzemény! Lassan eléri a 96k-s letöltést összesen. A displayfusion-on (steam) fent van.
Használjátok egészséggel!

Szép nagyot mindenkinek!
Every angel has a past, Every sinner has a future.
#748442 GasmanHUN 2014. január. 10. 20:31
GasmanHUN
Helló!

Nekem a Half-Life 2 egyik módjával az 1187 Episode One-al van gondom mert amikor elindítom nem találja a modelleket és a skineket(nagy ERROR feliratok vannak,nincs meg az ég texturája).Pedig megvan Steamon a az összes Half-Life.Ha bárki tudja a megoldást akkor kérem segítsen.

A választ előre is Köszönöm!
#746980 Keith 2013. december. 06. 16:29
Keith
#746972 :: Lict (2013. december. 06. 11:43)
Sziasztok! Megvan a Half Life 2 alapjáték (Steam-en keresztül) és az a gondom vele hogy a Black Mesa East nevű epizodtól minden betöltésnél a pályák mintha kifakulnának (fullbright hiba). Van ez a megoldás amit mindig beírok hogy normálisan nézzen ki a játék: mat_dxlevel 90->mat_hdr_level 2->mat_hdr_enabled->mat_dxlevel 80->mat_fullbright 0 Nem tudtok olyan megoldást amivel meg lehetne szüntetni a hibát?
Újratelepítés, fájlok hitelesítése, vagy beírod az indítóparancsok közé és akkor nem kell mindig manuálisan.
#746972 Lict 2013. december. 06. 11:43
Lict
Sziasztok! Megvan a Half Life 2 alapjáték (Steam-en keresztül) és az a gondom vele hogy a Black Mesa East nevű epizodtól minden betöltésnél a pályák mintha kifakulnának (fullbright hiba). Van ez a megoldás amit mindig beírok hogy normálisan nézzen ki a játék:
mat_dxlevel 90->mat_hdr_level 2->mat_hdr_enabled->mat_dxlevel 80->mat_fullbright 0
Nem tudtok olyan megoldást amivel meg lehetne szüntetni a hibát?
#746259 belo 2013. november. 21. 19:01
belo
Valaki próbálta már family sharing-en át játszani a half-life 2-t és epizódjait?
Én nem látom őket, pedig tudtommal csak a GFWL-os játékok nem mennek family sharing-en.
#746222 Acton96 2013. november. 20. 20:25
Acton96
#746221 :: zeratul (2013. november. 20. 20:20)
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék, talán tudtok rá vmit mondani. Mivel az a hír röppent fel, hogy jövőre talán végre folytathatjuk a pajszeres megváltó kalandjait, így újravittem a HL szériát. Na most az első Half-Life Generation kiadásban van meg, amihez szedtem le magyarosítást. Az alap teljesen jól ment, tetszett hogy a beszédek is felirítozva vannak benne (Half-Life MOD WON). Az Opposing Force-ba viszont nem jelennek meg a feliratok, pedig a magyarítás méretét tekintve erős a gyanúm, hogy hasonlóan kellene működnie mint az alapnak. Tud vki vmi tippet adni hogy lehetne a feliratozást elő csalni?
Én Steamen vettem meg múltkor a collectiont, az-be nekem is voltak feliratok, de a többibe sehogy se sikerült megoldanom... :( pedig néztem mindenhol, hogy hogyan kell.
Kockából nem lesz golyó
#746221 zeratul 2013. november. 20. 20:20
zeratul
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, talán tudtok rá vmit mondani. Mivel az a hír röppent fel, hogy jövőre talán végre folytathatjuk a pajszeres megváltó kalandjait, így újravittem a HL szériát.
Na most az első Half-Life Generation kiadásban van meg, amihez szedtem le magyarosítást. Az alap teljesen jól ment, tetszett hogy a beszédek is felirítozva vannak benne (Half-Life MOD WON). Az Opposing Force-ba viszont nem jelennek meg a feliratok, pedig a magyarítás méretét tekintve erős a gyanúm, hogy hasonlóan kellene működnie mint az alapnak. Tud vki vmi tippet adni hogy lehetne a feliratozást elő csalni?
#744842 kryszisz66 2013. október. 23. 14:20
kryszisz66
#717436 :: lived (2012. szeptember. 17. 17:12)
Végig vittem a Black Mesa mod-ot (hiába hogy a HL1-ről szól, de a 2-nek a módja.) Hát valami iszonyat jó a játék. Persze az első rész se volt piskóta De így feljavítva még jobb lett. Annyi mindent tettek hozzá a készítők. Tetszett hogy nem követték teljesen az alapjátékot. Volt hogy mentem tök nyugodtan, mert számítottam hogy itt fogom felvenni pl. a shotgun-t erre semmi. Azt jóval később kaptam meg. De akadt olyan is hogy vígan sétáltam, mert tudtam, hogy nem jön senki, erre egy rakat katonába ütköztem. Iszonyat jól megcsinálták. Le a kalappal érte. Remélem mihamarabb jön a folytatás, mert már tűkön ülve várom.
Nekem is nagyon bejött, bár a nehézség elég ingadozóra sikeredett, finoman szólva sem volt túl fair a játék egyes részeken-.- A prezentáció viszont első osztályú, mások ilyenért (sőt, sokszor rosszabbért) pénzt kérnek, ezt pedig kvázi ajándékba kaptuk:D
#744841 kryszisz66 2013. október. 23. 14:15
kryszisz66
#738395 :: Altair2 (2013. június. 08. 11:17)
steam nélkül honnan szedjek le modokat és hogyan használjam őket?(először játszok)
Hát steam nélkül nem igazán működnek a modok, max pályákat tudsz betölteni a fejlesztői konzolból, de ezesetben is lehetnek script problémák (értsd: az ellenfelek csak állnak mint a cövek, és nem reagálnak semmire). Orange Box már nagyon jó áron van (mondjuk már a megjelenésekor is bőven megérte az árát), így szerintem mindenképp ruházz be egyre, mert tényleg eszméletlen jó modifikációk vannak hozzá, lásd lentebb az egyik ajánlásomat!
#744840 kryszisz66 2013. október. 23. 14:11
kryszisz66
Ha már van ez a topic, szeretnék mindenki figyelmébe ajánlani egy mod-ot, mely nálam még a Black Mesa Soure-t is simán üti. Az 1187 - Episode One nevet viseli, és egy teljesen új kampányt vonultat fel, melyhez egy majdnem teljes konverzió is dukál. Nem igazán szeretnék részletekbe menni, mert ezt tényleg mindenkinek látnia kell, de legyen elég annyi, hogy a játék hossza több, mint a két epizódé összesen(!), mindehhez pedig teljesen új fegyverek, helyszínek és ellenfelek társulnak, feljavított grafikával, fejtörőkkel, pazar szinkronnal, és még célzótüskét is eszközöltek a készítők, merthogy célkereszt nincs. A hangok is tökéletesek, a hangulatról nem is beszélve, a jéghegy csúcsa pedig, hogy pár percre még egy Mustang volánja mögé is bepattanhatunk. Izgalmas, tartalmas, szórakoztató, és olyan élményt kínál ingyen, amit sok teljes árú játék is megirigyelhetne. Egy szó mint száz, játszatok vele, minden perce megéri!
#744755 Acton96 2013. október. 20. 20:53
Acton96
#744749 :: escapethefate (2013. október. 20. 13:06)
Tudna valaki segíteni! Megvettem eredetibe a játékot ( normál DVD-s verzió-ban ) és mikor installálásnál elérek a dx9 telepítéséhez , hiába hagyom jóvá nem reagál semmit ,csak vissza és kilépni tudok a telepítésből... Valaki valami ötlet? Én speciel arra gondolok ,hogy win 7 miatt van ,más ötletem nincs sajnos..
Ha sokat vársz akkor se jó. Valamelyik játéknál volt nekem is ilyen gondom: Ctrl+Alt+Del és leállítottam a FOLYAMAToknál és utána elindítottam :D De ha nem regisztráld steamre vagy írj supportnak.
Kockából nem lesz golyó
#744749 escapethefate 2013. október. 20. 13:06
escapethefate
Tudna valaki segíteni! Megvettem eredetibe a játékot ( normál DVD-s verzió-ban ) és mikor installálásnál elérek a dx9 telepítéséhez , hiába hagyom jóvá nem reagál semmit ,csak vissza és kilépni tudok a telepítésből... Valaki valami ötlet? Én speciel arra gondolok ,hogy win 7 miatt van ,más ötletem nincs sajnos..
#744748 escapethefate 2013. október. 20. 13:04
escapethefate
#739459 :: soad.toxicity (2013. július. 05. 13:20)
Szerdán kezdtem el a HL2-t, és nagyon tetszik. Teljesen beszippantott a játék. Szinte alig tudom letenni.
Anno engem is nagyon lekötött csak mivel sajnos a tört verzió volt meg akkoriban az egyik pályánál nem tudtam tovább menni bug miatt.
#739459 soad.toxicity 2013. július. 05. 13:20
soad.toxicity
Szerdán kezdtem el a HL2-t, és nagyon tetszik. Teljesen beszippantott a játék. Szinte alig tudom letenni.
Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld ! ! !
#739453 Altair2 2013. július. 05. 12:23
Altair2
Van könyv a Half-life-ból?
Nothing is true, everything is permitted
#738401 Gpety 2013. június. 08. 12:28
Gpety
Érdekes egyébként, hogy anno sokan nyígtak a szerintük hosszú buggy és vizimoci rész miatt, pedig szerintem kifejezetten jó hatással volt a játékmenetre, ami még így is elég monotonra sikeredett.

Egyébként nemrég nyomtam végig újból a HL2-t +E1+E2-t. A végére már elég szépen kiforrott az engine, még mindig káprázatosak szépek az E2 fényei. Ja és mindezt úgy, hogy egy alap mostani PC-n extra fullban fut, mindenféle lag nélkül. (Értsd: a laposom GT635m-jén.) A mostanában megjelent játékok érthetően szebbek valamivel, de ehhez többszörös gépigény társul. Szerintem itt mutatkozik meg, hogy a PC hardverekben sokkal több potenciál lenne, ha nem csak ***** konzol portok lennének a platformra.
Pedig emlékszem milyen nagy szám volt a HL2, mikor a pro-vá szoftmodolt ATI 9800SE-men szuperül futott. :D