A Caladrius Blaze már több platformot is megjárt, azonban Európába csak a 360-as változattal jutott el, míg a PS3-as verzió és az árkád masina maradt a szigetországban. És bár egy eredetileg 2013-as produkcióról beszélünk, a portolásért mindenképpen hálásak lehetünk, mivel a MOSS alkotása egy a szokottnál is élvezetesebb és szórakoztatóbb lövöldözős anyag, ami noha kicsit drága (a Store-ból 8990 forintért húzható le), a műfaj rajongói számára abszolút megéri az árát.

Játékterem, otthon

A program egyébként tipikus bullet hell, vagyis az alulról fölfelé scrollozó pályákon felülről látjuk űrhajónkat, miközben megszámlálhatatlanul sok ellenséges tank és repülő indul meg ellenünk. Az öt főhelyszín, plusz két kiegészítő küldetés viszonylag rövid idő alatt letudható, azonban az ötnél is több, teljesen eltérő karakter az egyedi járgányokkal tesz azért, hogy újra és újra nekifuthassunk a kampánynak. Van három játékmód, plusz csak a főellenfeleknek is nekieshetünk, illetve ott a kétszemélyes kooperatív mód, ami garantáltan izgalmasabbá teszi a harcokat. No, nem mintha azok egyébként unalmasak lennének, elvégre a tölténypornó jelző erre a címre is nyugodt szívvel ráaggatható – sokszor azt sem tudjuk, mi történik, a kisebb és nagyobb lövedékek annyira beterítik a rendelkezésre álló teret.

Persze a Caladrius Blaze egyébként is tartogat még érdekességeket a játékmenet terén. Miközben ugyanis ott a normál lövés, a speciális támadás és a mindent pusztító bomba, három extra fegyverzetet is igénybe vehetünk. Ezek százalékos kijelzővel mutatják a töltöttséget, újra telítődnek, így akár felváltva is használhatjuk a triót, miközben védelmi megmozdulásokat hozhatunk elő segítségükkel. További érdekesség, hogy mindhárom extra fegyverünket fejleszthetjük a pályák között, plusz a lelőtt ellenfelekből kinyerhető kövek összeszedésével új életet is összeszedhetünk (kilenc után jár egy).

Mikor szakad a ruha

A MOSS alkotása nemcsak a játékmenet, hanem a megvalósítás terén is remekel. A karakterek, az ellenfelek és a pályák a műfajon belül jól néznek ki, ráadásul a többlépcsős boss-harcok azért is jópofák, mert nem tipikus nagy hajók és hasonló létesítmények ellen küzdhetünk, hanem sárkányokkal, lovagokkal és egyéb monstrumokkal. A karakterek többnyire lányok, a sebződések után még a ruházatuk is foszlik, egyre többet mutatva a rajzolt bájakból, a galériában pedig ezeket a szép kis grafikákat is megtekinthetjük megnyitásuk után. Persze a zenék meghallgatásán túl, amik szintén remekül sikerültek.

A Caladrius Blaze tehát egy mindenképpen ajánlható darab a zsáner kedvelőinek, mindent tud, amit kell, élvezetes és hangulatos is, talán csak túl rövid, bár a műfaj ismeretében ez nem meglepő – ezzel szemben viszont az ár kicsit magas, és talán ez az egyetlen igazi hátránya a játéknak. Leárazásban, egy jó akció során viszont nagyszerű vétel lehet, a grafikus stílusnak, a játékmenetnek és a hangaláfestésnek hála kiemelkedő képviselője ez a játéktermek mára megkopott és kicsit elfeledett stílusmintájának.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!