Mi a közös Kim Kardashianben, a The Beatlesben, 50 Centben és PewDiePie-ban? Nos, az, hogy mindegyiküknek megvan a saját játéka. PewDiePie esete azonban izgalmasabb, mert a közönség a szokottnál magasabb elvárásokat támaszt felé, tekintve hogy ő maga is játékok bemutatásával keresi a kenyerét. Az Outerminds tehát nagy fába vágta a fejszéjét, amikor összedobta ezt az oldalnézetes platformert.

BARRELS!

Ha valamelyest képben vagy PewDiePie munkásságát illetően, akkor a történet sem lesz a számodra meglepő. A játék PewDie szobájában kezdődik, ahol éppen egy újabb videó felvételét fejezi be. Közben észreveszi, hogy az előző feltöltését egyetlen néző sem tekintette meg. Már éppen káromkodna egyet svédül, amikor egy hordó (!) elmagyarázza neki, hogy az összes rajongóját elrabolta a gonosz Hordó Király, így Pewds a megmentésükre siet. Útja során segítőkre lel Maya és Edgar személyében, akik történetesen a kutyái, de számos más barátjával is találkozik. Kalandja alatt megjárja az Északi-sarkot, Afrikát, még a Holdra is feljut. De ennyi elég lesz, mivel ha mélyebbre ásunk, már spoiler-területre tévedünk.

Sok jó ember

A sztorit maguk a szereplők mesélik el, ugyanis valamennyi, a játékban feltűnő youtuber és képzeletbeli karakter (Stephano, Mr. Crab stb.) a saját hangján szólal meg. CutiePieMarzia, Markiplier, CinamonToastKen, JackSepticEye és Cryotic mind szerephez jutnak. Ha úgy tartja kedvünk, akkor lecserélhetjük a főhőst és velük vihetjük végig a játékot (a szinkron ettől függetlenül változatlan marad). Különlegességük, hogy valamennyien egyedi támadási és védekezési formákkal bírnak, ezeket a Farmer menüpontból érhetjük el és oldhatjuk fel. Akad, amelyet csak egy karakter használhat, de olyan is, amit bárki aktívvá tehet. Ezenfelül mindegyik hős rendelkezik egy vagy több kisállattal, akik követik, és pályánként két alkalommal megmentik a haláltól, önmaguk feláldozásával.

Variációk egy témára

Fontos kiemelnem, hogy a Legend of the Brofist eredetileg kizárólag mobileszközökre jelent meg, azért a játék maga roppant rövidre sikeredett. Potom 20 darab pályát járhatunk be, amiknek többsége 2-3 perc leforgása alatt teljesíthető. Azonban ezt ellensúlyozandó a készítők csaknem minden megállót egyedivé tettek. Akad köztük sima „ugráljuk magunkat végig a pályán”-jellegű, olyan, ahol az erős szél miatt nem tudunk megállni és ügyességünkre kell hagyatkoznunk a túlélésért, egyszerű oldalnézetes lövölde és még sorolhatnánk. Az állítható nehézségi fok és a számos megszerezhető képesség, karakter és gyűjtögetni való miatt pedig kifejezetten magas az újrajátszhatósági ráta.

Minden egyes pálya végén értékel minket a rendszer, és ennek megfelelően kapunk bónusz érméket, amiket egyébként a szintek teljesítése közben gyűjtögethetünk, és ezekből oldhatjuk fel hőseinket, illetve fejlesztéseket vásárolhatunk belőlük. A jó hír az, hogy hiába mobilport, a Legend of the Brofist semmiféle mikrotranzakciót nem tartalmaz, tehát ha egyszer megveszed, nem kell újra és újra a pénzedhez nyúlnod, hogy kifizethess egy-egy DLC-t. A szezonális frissítések, amikhez új pályák dukálnak, szintén ingyenesek.

A játékmenet változatosságát az teszi rendkívül élvezetessé, hogy alapjait klasszikusból merítették. Éppen ezért kicsit emlékeztet a régi idők Spyrojára, a Space Impactre, a Megamanre, Super Marióra, számos old school Nintendo-játékra és így tovább. Ehhez hozzátársul a retró, pixeles grafika, ami egyénként egész szépre sikeredett, ám már ezerszer láthattunk hasonlót. Pontosan ebből kifolyólag a PewDiePie: Legend of the Brofistnek vajmi kevés identitása van, ellenben élvezetes vele játszani. Ha nem zavar abszurd, helyenként bugyuta humora és rövidsége, akkor szeretni fogod.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!