Ez persze egyáltalán nem újdonság a magyar Zen Studios munkásságában, mert ugyan eddig is meg lehetett venni szinte minden egyes asztalt egyesével is, igazán akkor érte meg, ha csomagban érkeztek – főleg, ha tematikus összeállításról volt szó, mint a Star Wars-, vagy épp a Marvel-adagok esetében. Ez persze annyira jól jövedelmező üzletágnak bizonyult, hogy a Zen életében ma már inkább ritkaságnak, sem mint mindennaposnak számít, ha nem licenc alapú újdonságot dobnak piacra. Legutóbb erre kicsivel több mint egy éve volt példa a Super League képében, amely napjaink legnépszerűbb, legnagyobb focicsapatai előtt tisztelgett drága, de minőségi flipperrel, így éppen itt volt az ideje, hogy a tavalyi év végén kiadott, felfoghatatlanul jó South Park, a film hangulatát tökéletesen megkapó Guardians of the Galaxy, a zseniálisan humoros Deadpool, és az általunk nem tesztelt Venom után megint a saját fejük után menjenek.

VASKALAPOSOK

Ennek eredményeképp született meg az Iron and Steel- csomag, amely nevéhez hűen két anyagot is tartalmaz: oké, vasat és acélt speciel pont nem, maximum csak átvitt értelemben, hiszen a Steel feltehetően a fantasy birodalmakból ismerős kardra, az iron meg... nos, hát valamire biztosan utal a vadnyugatról. És akkor ezzel le is lőttük az első poént: az egyik asztal tényleg az egyik legnépszerűbb témát, a cowboyok és a banditák civódását dolgozza fel. A Wild West Rampage névre hallgató tábla főszereplője egy Cindy nevű hölgy, aki a törvény képviselőjeként próbálja megőrizni a rendet a régmúlt egy poros kis településén. A dolgát persze folyamatosan nehezítik: például a banditák előszeretettel rakosgatnak robbanóhordókat a várost a külvilággal összekötő vasút közelébe, imádnak részegen randalírozni a kocsmában, és ha kell, még magát a seriffet is kihívják egy kis tűzpárbajra.

A WWR egyáltalán nem a könnyű asztalok közé sorolható, annak ellenére, hogy letisztult, relatíve könnyen átlátható, mégis rettenetesen jól feldíszített. Az igazi kihívást az adja, hogy a kickbacket csak nagy nehézségek árán lehet aktiválni, a golyómentés, mint olyan pedig szinte nem is létezik, így szinte mindennapos látvány a karok között tátongó szakadékba eső fémgolyó, s persze az ezzel járó frusztráció. Mégis rettentő élvezetes, már csak a téma okán is, amit szokás szerint sikerült minijátékokkal megfejelni, sőt, még két extra kar, és pár hatalmas, szép köröket leíró rámpa is segíti a munkát. Az igazán profik (vagy a nagyon szerencsés kezdők) pedig próbálkozhatnak a másfél millió pontot adó, rejtett skillshot megtalálásával...

SZAMARAMAT EGY LÓÉRT

Aki ennél kicsit könnyebben emészthető, de mindenképp színesebb élményre vágyik, mindenképp próbálkozzon meg a CastleStormnak szentelt asztallal – és nem csak azért, mert ez az aktuális PC Guru remekbe szabott teljes játéka, hanem mert a Zen a saját portékái esetében is tökéletesen tudja, hogyan adaptálja a témát és a játékmenetet a flipper keretei közé. A CastleStorm-tábla hihetetlenül nagy hasonlóságot mutat a Pinball FX / Zen Pinball család egyik legfantasztikusabb darabjával, az Epic Questtel: bár karakterfejlesztés, inventory itt ugyan nincs, viszont az eredeti játékból ismerős várrombolást sikerült becsempészni a térkép tetejére, és még a birkakatapult is munkára fogható, ha megindul a vikingek inváziója. Rettentő színes, nagyon szép, nagyon szórakoztató – de hát egy Zen Studios-féle flipperasztaltól mi mást is várhatnánk?

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!