A PC Guru 2013/03-as számában már lelkendeztünk egy sort az akkor frissen megjelent Star Wars Pinballról, és már akkor tudni lehetett, hogy az első három asztalt (Star Wars Episode V, Clone Wars, Boba Fett) követni fogja minimum két további csomag, ugyanis a Zen Studios tíz flipperre kötött szerződést a Csillagok háborúja jogtulajdonosával. Október közepén aztán meg is érkezett a folytatás, méghozzá minden létező platformra (igen, PC-re is a Steamen keresztül), és talán mondani sem kell, hogy a magyar fejlesztőcsapat ismét olyat alkotott, ami mellől nehéz lesz felállni, ha belekezdünk.

Erőegyensúly

A Balance of the Force követi az előd által lefektetett „szabályokat”, így ezúttal is kapunk egy mozifilmes pályát (The Return of the Jedi), egy karakterspecifikus asztalt (Darth Vader), illetve egy olyan flippert (Starfighters), ami egy kicsit általánosabban kapcsolódik a Csillagok háborúja univerzumhoz. A Jedi visszatérben természetesen az eredeti trilógia harmadik részének eseményei köszönnek vissza, Jabbával, az endori eseményekkel és a Halálcsillag elleni támadással. Az űrpilóták pályája ezzel szemben már kifejezetten különleges, hiszen itt az indításkor választhatunk, hogy a Birodalom vagy a lázadók oldalán kívánunk-e harcba szállni, és természetesen a döntésünk hatással lesz arra is, hogy milyen feladatokat kell végrehajtanunk az asztalon. Darth Vader flipperében pedig egyértelműen a Sötét nagyúron van a hangsúly, az ő életének fontosabb momentumai elevenednek meg az ezüstgolyók lökdösése közben.

Változatok egy témára

Az új asztalok nemcsak a témájuk alapján különülnek el egymástól, de a karakterük is egészen más. A Jedi visszatér a trió legszínesebb és leglátványosabb darabja: az alap flippermechanika mellett találkozhatunk hologram formájában megjelenő Halálcsillaggal, egyedi pályarészletet generáló R2D2-vel, mozgó lépegetővel és lebegő motorokon suhanó rohamosztagosokkal, sőt, az egyik minijáték keretében mi magunk is egy ilyen járműre pattanunk, hogy a golyók segítségével lövöldözzünk az előttünk száguldókra. A The Return of the Jedi amúgy nem adja könnyen magát: ha nem figyelünk kellőképpen, akkor már az első másodpercekben elveszthetjük a golyókat, ami kezdésnek azért igen frusztráló tud lenni. Ezen az asztalon bizony kell egy kis idő, mire kitapasztaljuk a finomságokat, viszont ha belejövünk, akkor jó eséllyel meg sem állunk a 80-100 milliós rekordokig.

Dizájn szempontjából a Starfighter már jóval visszafogottabb darab, a meglehetősen szürke asztal elsőre nem is túl vonzó, de amint rájövünk, hogy Tie-Fighter vagy X-Wing pilótaként is belevághatunk a „kalandba”, máris más lesz a leányzó fekvése. Az űrharc egyrészt megjelenik magán az asztalon (lövések és űrjárművek tűnnek fel a pálya felett), másrészt minijátékok formájában sokszor huppanunk át űrjárművek volánjához, és ilyenkor csillagrombolók és lázadó cirkálók között repkedve kell levadászni az ellenfeleket. Az asztal egyetlen hibája, hogy az említett részeknél az irányítás nem túl egyértelmű (magunknak kell rájönnünk, a képernyőn semmilyen mankó nem jelenik meg), ezért viszonylag gyorsan el lehet bukni az ilyen küldetéseket, és kell pár próbálkozás, mire sikerül ráéreznünk az űrharcokra. Ennek köszönhetően a Starfighter nem nevezhető egy kifejezetten egyszerű asztalnak, viszont a dupla tartalomnak köszönhetően szinte biztos, hogy itt fogjuk eltölteni a legtöbb időt.

Darth Vader „otthona” a névadóhoz illően egy meglehetősen nyugtalanító pálya, persze a szó legpozitívabb értelmében. Sötétvörös alaptónusa kifejezetten jól néz ki, és az eredeti trilógia jelentős pillanatainak megnyitása még azokat is képes magával ragadni, akik egyébként nem a Star Warsszal kelnek és fekszenek.

Ismét jeles

Az ötletes és izgalmas asztalok természetesen ezúttal is szemet gyönyörködtető és hihetetlenül részletes formában kerülnek elénk, remek effektekkel és szinkronnal megtámogatva, szóval a 10 euróért vesztegetett három pálya ezúttal is megéri az árát, méghozzá az utolsó centig. Ráadásul, ha mi nem lennénk kellően meggyőzőek, akkor ne feledjétek, hogy a Pinball FX 2 minden asztala kipróbálható demómódban is, így senkinek nem kell zsákbamacskát vennie – a saját tapasztalatai alapján mindenki eldöntheti, hogy a The Balance of the Force flipperei érdemesek-e arra, hogy bekerüljenek a gyűjteménybe.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!