19.99 eurós (közel 6300 forintos) indie lövölde, amihez 12 eurónyi (3800 forintnyi) értékben vásárolhatunk kiegészítőket? Kicsit pofátlan húzásnak tűnik, főleg úgy, hogy a csapatnak ez az első fejlesztése, amit a vásárlói réteg nem is értékelt túl pozitívan. De miről is van szó egyébként? A Zombies on a Plane a steames leírás szerint (aminek magyar verziója siralmas) egy olyan program, amiben a 30 000 láb magasan szálló repülőgépen kell rendet tenni a különböző élőhalottak között. Sőt a géptesten is hadat üzenhetünk a kóricáló hulláknak, illetve megvédhetjük azt a sérülésektől. Mi több, a repülőt is vezethetjük, ha úgy tartja kedvünk. Hmm, arról meg még nem is írtam, hogy DLC-ként helikoptert vásárolhatunk meg hasonló célzattal, továbbá a karakterek között a télapó is megjelenik, ha hajlandóak vagyunk áldozunk erre. Oké, ez így már több mint izgalmas (vagy hülyeség?), a nem is annyira régen tesztelt borzalom, a Chasing Dead pedig bizonyította, hogy repülőn zombikra lövöldözni jó móka. Vagy nem.

Insert Coin!

Mielőtt bárki fellelkesedne, nagy sztori-módról, izgalmas küldetésekről, fejleszthető és változatos karakterekről álmodozna, sajnos le kell hűtenem a kedélyeket. A Zombies on a Plane ugyan kínál többfajta szereplőt is, köztük a bőrszínükön és nemükön kívül nem sok igazán lényeges különbség van, ráadásul fejlődésről és szintlépésről ne is álmodjunk. Alap pisztollyal indulva kezdjük az utastér megtisztítását, miközben a hullák hordákban érkeznek, mi pedig pontszorzókra tehetünk szert, és ha sikeresek vagyunk, egyre jobb fegyverekhez juthatunk. Géppisztoly, shotgun, lángszóró, láncfűrész – minden van, amit ebben a helyzetben elvárnánk, ellenfeleink pedig a találatoktól függően sérülnek, így lábukat elveszítve a földön kúsznak felénk, de akár a fejüket is szétloccsanthatjuk. Persze mindezt belső nézetből éljük át.

De még nincs vége

Már az is érdekes pillanat, amikor a lángoló repülőgép belsejében pusztítunk, miközben az ajtók tárva-nyitva állnak, de az igazi WTF-momentum a külső módoknál érkezik el. Első körben ugyanis a géptesten mászkálhatunk, megóvva annak különböző részeit. Persze nem szállunk el, simán végig szaladgálunk a szárnyakon, egészen a farokig, miközben a hullák felkapaszkodnak a jármű oldalán, hogy borsot törjenek az orrunk alá. Egy gombnyomással javíthatjuk a megtámadott részeket, majd jöhet tovább a lövöldözés.

Aztán ott van még az a mód is, amikor mi ülünk a vezetőfülkében, a feladatunk pedig nem más, mint külső nézetből úgy navigálni, hogy a géptesten mászkáló és garázdálkodó zombik lepottyanjanak a repülőről. Sőt rendelkezésünkre áll egy szabad repülési opció, aminél nincsenek sétálgató hullák, nincs semmilyen ellenfél, csak a levegőben furikázás élménye, avagy kiválasztjuk a nekünk tetsző gépet, majd szállunk, amíg jólesik.

„Motherfucking zombies on this motherfucking plane!”

Megvan Samuel L. Jackson, meg a kígyók esete a fedélzeten? Nos, úgy tűnik, mintha a Shangri-La mindösszesen erre az egy elhíresült idézetre, illetve az abban rejlő potenciálra építette volna fel a játékot. Amivel alapvetően nincs is baj, mert bármennyire is agymenős az ötlet, illetve akármennyire is hihetetlen a felvázolt játékmenet, maga a lövöldözés egészen élvezetes mindegyik leírt formában. A zombik között reanimált kutyák próbálnak elkapni minket, fröcsög a vér és repkednek a testrészek, a jobb fegyvereket megkaparintva pedig szinte ordítanánk, hogy „Groovy!”, annyira beszippantja az embert az akció. A grafika még csak nem is borzalmas az Unreal motornak hála, az akció folyamatos, maga a lövöldözés, repülővezetés jó pár óráig lefoglalhatja az embert.

Alapvetően tehát a Zombies on a Plane nem rossz. Személy szerint sokkal borzalmasabb eredményt vártam, bár tény, azzal tisztában voltam, hogy ez egy egyszerű, rendkívül árkádos lövöldözés mindenféle nagy pillanat nélkül. Műfajában pedig egészen szórakoztató alkotásról van szó. Azonban nagyon-nagyon sokat ront a megítélésén az árazása. Egész egyszerűen pofátlanság ennyit elkérni érte, majd minimális extrákért további pénzt beszedni. Ez a produkció a 9.99-es árfekvésben lenne az igazi, annyiért viszont jófajta árkád akciót kínálna azoknak, akik vevők erre és a barom elképzelésre. Az ugyanis vicces, mikor egy élőhalott négylábú oldalra dőlve végigkúszik a gép farkán, közben meg csahol veszettül. Szóval bugok is vannak (nem is egy), de átlagban nem zavaró a jelenlétük, inkább komikus. Avagy egy nagyobb leárazás után ez egy jófajta kis unaloműző lehet, a témája megkapó a maga módján, mindössze az összeg az, amit nem szívesen adnánk ki érte. 

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!