Gyártósorok optimalizálása

Hasonlóan elődeihez, a Planetary Annihilationben is rendkívül fontos szerep jut a gyártásnak, ami hasonló módszerekkel működik itt is. Gyárainkat beállíthatjuk folyamatos termelésre a képernyő jobb oldalán lévő kapcsoló segítségével, de jó tudni, hogy amennyiben a shift gombot lenyomva kattintunk egy gyártóikonra, akkor rögtön 5-tel növelhetjük a készítendő egységek számát. Ugyanez működik jobb egérgombbal is.

Hatékonyabb kitermelés

A bolygókon lévő fémlelőhelyekre folyamatosan építenünk kell kitermelőket, ami rendkívül pepecselős műveletnek hangozhat, ha manuálisan esnénk neki a dolognak. Szerencsére a készítők lehetőséget biztosítottak arra, hogy akár egy nagyobb területet lefedve több kitermelőt helyezzünk el úgy, hogy kiválasztjuk az extractort, majd a bal egérgombot lenyomva tartva húzunk egy kört a felszínen.

Felderítés

A megfelelő felderítés minden stratégiai játékban fontos, de itt fokozottan az. Akár egyetlen hátországunkba lehelyezett teleportkapu is végzetes lehet ránk nézve, ezért minél előbb építsünk sima, fejlett, valamint mélyűr radart is, illetve felderítő műholdakkal figyeljük meg az ellenség mozgását. Így nemcsak védelmünket biztosíthatjuk be, de meghatározhatunk célterületet az atomrakétának is.

Folyamatos terjeszkedés

Bár egy idő után azt hihetnénk, hogy már nincs szükségünk további nyersanyagforrásokra, gyárakra és védelmi lövegekre, ebben a játékban nincs megállás: folyamatosan ontanunk kell magunkból az egységeket és épületeket akkor is, ha nem érezzük ennek szükségét. Itt ugyanis bármikor ledobhatnak egy atombombát az energiamezőnkre, ami megbéníthatja az egész rendszerünket. Álljunk több lábon!

A shift a barátod

Minden stratégiai játékban, sőt, akár a DotA 2-ben is lehetőségünk van parancsláncok létrehozására is, amit mindig a shift gomb lenyomásával érhetünk el. Ezzel lényegében több műveletet adhatunk ki egyszerre egységeinknek, útvonalterveket, építési sorrendeket kialakítva. Ennek köszönhetően felgyorsíthatjuk az épületek felhúzását is, valamint könnyebben átküldhetünk egy felderítőt egy egész bolygó felszínén.

Orbitális tévedés

A Planetary Annihilation egyik érdekessége, hogy az Orbital Factory segítségével nemcsak meghódíthatunk más égitesteket is, de létrehozhatunk kellemetlen fegyvereket is, melyekkel magasból, szinte elérhetetlen helyekről nyithatunk tüzet ellenfeleinkre. Bár drága mulatság az ilyen, de alaposan megizzaszthatjuk ezzel az ellenfeleinket, akik sokszor nem is számítanak arra, hogy innen érkezik a fenyegetés.

Szállítás

Sajnos a játék egyik nagy hibája, hogy egységeket csak egyesével tudunk szállítani benne, tehát minden harci járművünk mellé építenünk kell egy ledobóegységet is, ha át akarjuk őt pakolni egy másik bolygóra. Ezt is megkönnyíthetjük úgy, hogy kijelölünk egyszerre több szállítót, majd a jobb egérgombot nyomva tartva szárazföldi harcosaink felett rajzolunk egy kört, s így több egységet markolunk fel egyidejűleg.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!