Kérjük jelentkezz be!
Metro: Last Light

Metro-sorozat (2033, Last Light)

#737523 Simba 2013. május. 16. 09:31
Simba
Nos az én véleményem a dologról.

Nem kell minden videót megnézni igen. Viszont aki ilyeneket csinál annak vállalnia kell a negatív kritikákat is. lenincat lehet kicsit nyersen fogalmazott, de megfontolandó mit írt. Ha már kritikát kapunk, akkor lehet ésszerűen is védekezni, avagy elismerni a hibánkat. Amint ez átmegy személyeskedésbe, az onnantól kezdve már nem kulturált vita. És a megfelelő szankciók alkalmazásra kerülnek.

Ha egy videót töltök fel, és teszem azt publikussá a nevem alatt, akkor legalább a látszata legyen meg, hogy az legális forrásból van meg. Egy még meg nem jelent játékról ne csináljunk videót, ugye eleve gyanús a dolog, ha nem újságíró az illető. Ugyan is mint a fórumszabályzatban benne van (amit elvileg mindenki elolvasott) az oldalon tiltott a warez és ezt szigorúan vesszük. A felhasználói profil törlésre kerül ilyen esetekben.

Ennyit szerettem volna hozzátenni. És mostantól a topic témájával foglalkozzunk!
#737521 laceszgamer 2013. május. 16. 04:10
laceszgamer
Komolyan szánalmas ami itt megy, videót készített, kinek tetszik kinek nem, ha nem tetszik nem kell végignézni aztán kész...
A másik viszont hogy külön grat, hogy megjelenés előtt videóval jönni, nem megyek bele hogy ki honnan szerzi be a játékot, de ennyire még nem kéne reklámozni a nyilvánvaló dolgot... ( mivel nem tudok rola hogy ujságiró lennél pl és tesztverziót küldtek stb... )
Csak a Puffin ad Neked erőt... :D
#737520 lenincat 2013. május. 16. 01:50
lenincat
#737517 :: szöcskebélabá (2013. május. 16. 01:07)
Figyelj már..te hány éves vagy? Biztos fél lábbal a koporsóban állsz ha Lenin a sztárod. Lehet te nagy intelligenciával bírsz, de a helyesírás nem mindig sikerül. Te értelmiségi, tudod értelmezni amúgy amit mondok??? Nem kell megnézni a videót és nem lesz problémád. Miért nem csinálsz ilyet? Mert egy tehetségtelen vagy..tudod a rosszhoz is kell tehetség, de ha neked annyi sincs, akkor nem tudom minek élsz. Az internet határtalan, én nem hiszem el hogy nem férsz meg dolgok mellett, de ha ekkora kocka vagy ezt nem is firtatom tovább...elsüllyednék szégyenemben, hogy ez a legnagyobb problémád, a neten másokat szekálni okoskodni és kioktatni. Elsüllyednék....főleg hogy tuti nem tizenéves vagy. Dolgozzál kösd le magad, mert szerintem nagyobb problémák is vannak itt, mint hogy ki mit tölt az internetre. És ha mondjuk tájékozódnál van 500+ feliratkozóm és képzeld vannak akik nézik a videóm. De így 60 évesen tudom hogy a szemed sem a régi. Tehát én vagyok az aki téged sajnál. Hogy ennyiről szól az életed, hogy ki mit tölt a youtube-ra és linkkel ki máshova. Sajnállak pajtás ez jó élet :) Arra is megkérnélek hogy az összes gameplaysnek írd meg egyenként hogy lőjjék le magukat. És én befejeztem, nem fogom szétoffolni miattad a topicot. Üdv kocka.
Nevettem. Sokat.

"Biztos fél lábbal a koporsóban állsz ha Lenin a sztárod."

Még most sem tudom, ezt honnan veszed. Abban viszont biztos vagyok, a vitát elvesztetted, ha már a nyelvtanba és az avatar+nick párosba kötsz bele.

Helyesírás:
- " tellik"
- "értessz"

;)

Tehát most én vagyok a szerencsétlen, mert nincs tehetségem a videók készítéséhez és ezért sosem csináltam. Tényleg, sokkal jobb, mint abban a tévhitben élni, hogy van tehetséged. Utóbbi inkább szánalmas.

"Üdv kocka."

Mondja az, aki gameplay videókat csinál, miközben tényleg semmi sikere nincs benne.

A nyelvtanhoz még: használj vesszőket, sokat segít! ;)

A kritikám pedig erős volt, de van alapja. Sajnálom, hogy ennyire kiborít. Nem is tudom, most ki veszi túlságosan komolyan a zinternetet :3
#737517 szöcskebélabá 2013. május. 16. 01:07
szöcskebélabá
#737516 :: lenincat (2013. május. 16. 00:29)
Olyan jó, mikor az intelligenciáról beszélsz, mikor a kultúra csak úgy árad a hozzászólásaidból és a videóidból. A "készíts te is egyet"-re. Ugye tudod, hogy ha valaki nem csinál videót, mert tudja, fölösleges, nem a hülyeségét tükrözi? A borzalmas videóanyagok internetre erőltetése már annál inkább. És nem, nincs 10-ből 1 ember sem, aki ezt élvezné. Sajnálom :
Figyelj már..te hány éves vagy? Biztos fél lábbal a koporsóban állsz ha Lenin a sztárod. Lehet te nagy intelligenciával bírsz, de a helyesírás nem mindig sikerül. Te értelmiségi, tudod értelmezni amúgy amit mondok??? Nem kell megnézni a videót és nem lesz problémád. Miért nem csinálsz ilyet? Mert egy tehetségtelen vagy..tudod a rosszhoz is kell tehetség, de ha neked annyi sincs, akkor nem tudom minek élsz. Az internet határtalan, én nem hiszem el hogy nem férsz meg dolgok mellett, de ha ekkora kocka vagy ezt nem is firtatom tovább...elsüllyednék szégyenemben, hogy ez a legnagyobb problémád, a neten másokat szekálni okoskodni és kioktatni. Elsüllyednék....főleg hogy tuti nem tizenéves vagy. Dolgozzál kösd le magad, mert szerintem nagyobb problémák is vannak itt, mint hogy ki mit tölt az internetre. És ha mondjuk tájékozódnál van 500+ feliratkozóm és képzeld vannak akik nézik a videóm. De így 60 évesen tudom hogy a szemed sem a régi. Tehát én vagyok az aki téged sajnál. Hogy ennyiről szól az életed, hogy ki mit tölt a youtube-ra és linkkel ki máshova. Sajnállak pajtás ez jó élet :) Arra is megkérnélek hogy az összes gameplaysnek írd meg egyenként hogy lőjjék le magukat. És én befejeztem, nem fogom szétoffolni miattad a topicot. Üdv kocka.
Mielőtt dumálsz, olvasd a profilomban a magamról szekciót.
#737516 lenincat 2013. május. 16. 00:29
lenincat
#737512 :: szöcskebélabá (2013. május. 15. 23:03)
És erre mondják: Ha nem tetszik, nem nézed! :) Pajtikám nevedből látszik okos embernek akarsz tűnni, csak nehezen jön össze. Életed abból tellik hogy a PCG fórumát lesed mert múltkor is betaláltál. Jah igen káromkodás akad elfelejtettem feltüntetni, szóval kérem 18 éven aluliak ne nézzék meg...ja igen 16 vagy 18 éven aluli ezzel nem is kéne h játszon? :D na de ne mond nekem hogy te nem istenezel játék alatt ha nem sikerül...nos visszatérve erre, nem kell nézni és aszem nem is kényszerítettelek rá. Lehet 10-ből 1 embernek tetszik én annak az egynek is szívesen csinálom, te meg találd meg azokat amik számodta oly tökéletesek, sőőőőőt készíts te egyet... Okos akarsz lenni? Rám hallgatsz és nem adod itt a nagyembert. ON: Azért én ettől több hibát is felsoroltam volna ha már te annyira értessz az értékeléshez. :D Videóban fel is sorolok pár dolgot többet mint amit te leírtál, csak oda kéne figyelni. Optimalizálatlan, hiába a grafikai beállítás akkor is gyakori az FPS csökkenés. Csúnya a grafika, a textúrák nem élesek, kicsit homályos az egész. Viszont a fizika tetszik már ha bekapcsolod, viszont láttam bugokat is ebből kifolyólag, fegyverek kezelhetősége is jobb nem ugrál fel a plafonra és nem kell egy tárat kiürítenem hogy megöljek egy embert vagy lényt. Ez az én véleményem de a videóban is elmondtam. :)
Olyan jó, mikor az intelligenciáról beszélsz, mikor a kultúra csak úgy árad a hozzászólásaidból és a videóidból.

A "készíts te is egyet"-re. Ugye tudod, hogy ha valaki nem csinál videót, mert tudja, fölösleges, nem a hülyeségét tükrözi? A borzalmas videóanyagok internetre erőltetése már annál inkább.

És nem, nincs 10-ből 1 ember sem, aki ezt élvezné. Sajnálom :
#737512 szöcskebélabá 2013. május. 15. 23:03
szöcskebélabá
#737494 :: lenincat (2013. május. 15. 17:05)
Tehát: 2 fajta "gémpléj" videó létezik. A néma, ahol nincs kommentár. Ez fölösleges, mert van belőle hihetetlen sok és csak arra jó, hogy az ember megnézhesse, hogy néz ki a játék. Magyarul kimaxolva, 1080p, 30FPS minimum. A másik a kommentáros. Ebből is van egy rakat, de nagyon, nagyon kevés jó. Sajnos a tied nem esik ebbe a kategóriába. Vagy legyen normális bemutató jellegű, vagy vicces és a hatalmas szünetek sem nagyon tesznek neki jót, főleg, ha ezt egy egyszerű "pusztuljatok el", "azokat hogy kommandózod le, azt mondd meg nekem" vagy "*****nácik" követ. Ez tragikus, javaslom fejezd be, mert nemhogy nem szórakoztató, inkább számodra égő. ON: Nem igaz, hogy nem tanulnak az előző rész hibáiból. Továbbra sincsenek normális beállítási lehetőségek, technikailag meg egy szarkupac (kivéve a zöldeknek, ők nem fogják érezni). Minden más szempontból viszont nagyon jó.
És erre mondják: Ha nem tetszik, nem nézed! :) Pajtikám nevedből látszik okos embernek akarsz tűnni, csak nehezen jön össze. Életed abból tellik hogy a PCG fórumát lesed mert múltkor is betaláltál. Jah igen káromkodás akad elfelejtettem feltüntetni, szóval kérem 18 éven aluliak ne nézzék meg...ja igen 16 vagy 18 éven aluli ezzel nem is kéne h játszon? :D na de ne mond nekem hogy te nem istenezel játék alatt ha nem sikerül...nos visszatérve erre, nem kell nézni és aszem nem is kényszerítettelek rá. Lehet 10-ből 1 embernek tetszik én annak az egynek is szívesen csinálom, te meg találd meg azokat amik számodta oly tökéletesek, sőőőőőt készíts te egyet... Okos akarsz lenni? Rám hallgatsz és nem adod itt a nagyembert.

ON: Azért én ettől több hibát is felsoroltam volna ha már te annyira értessz az értékeléshez. :D Videóban fel is sorolok pár dolgot többet mint amit te leírtál, csak oda kéne figyelni. Optimalizálatlan, hiába a grafikai beállítás akkor is gyakori az FPS csökkenés. Csúnya a grafika, a textúrák nem élesek, kicsit homályos az egész. Viszont a fizika tetszik már ha bekapcsolod, viszont láttam bugokat is ebből kifolyólag, fegyverek kezelhetősége is jobb nem ugrál fel a plafonra és nem kell egy tárat kiürítenem hogy megöljek egy embert vagy lényt. Ez az én véleményem de a videóban is elmondtam. :)
Mielőtt dumálsz, olvasd a profilomban a magamról szekciót.
#737496 mate2111 2013. május. 15. 18:11
mate2111
Egy amd phenom B50 3,6 ghz es procival és 7770-karival szinte játszhatatlan DX 10-11ben is very high -on 1440*900-ban. Sima highon már jobb a helyzet, de hajlamos beesni 30 fps alá elég durván.

Akinek ati kártyája van annak javaslom, hogy állítsa át DX 9-re az ini fájlban, így már very highon is megy nekem és nincsenek bugos árnyékok. Látványban meg így is bőven jó, sok különbséget nem lehet észrevenni, leköt a játék, az a lényeg :)
#737494 lenincat 2013. május. 15. 17:05
lenincat
#737481 :: szöcskebélabá (2013. május. 15. 12:51)
Video...bocsi ha laggol a játék néhol, de nagyon ugrált az fps és nem csak nálam jelentkezik ez a hiba :-/
Tehát:

2 fajta "gémpléj" videó létezik.
A néma, ahol nincs kommentár. Ez fölösleges, mert van belőle hihetetlen sok és csak arra jó, hogy az ember megnézhesse, hogy néz ki a játék. Magyarul kimaxolva, 1080p, 30FPS minimum.
A másik a kommentáros. Ebből is van egy rakat, de nagyon, nagyon kevés jó. Sajnos a tied nem esik ebbe a kategóriába. Vagy legyen normális bemutató jellegű, vagy vicces és a hatalmas szünetek sem nagyon tesznek neki jót, főleg, ha ezt egy egyszerű "pusztuljatok el", "azokat hogy kommandózod le, azt mondd meg nekem" vagy "*****nácik" követ.

Ez tragikus, javaslom fejezd be, mert nemhogy nem szórakoztató, inkább számodra égő.

ON: Nem igaz, hogy nem tanulnak az előző rész hibáiból. Továbbra sincsenek normális beállítási lehetőségek, technikailag meg egy szarkupac (kivéve a zöldeknek, ők nem fogják érezni).

Minden más szempontból viszont nagyon jó.
#737481 szöcskebélabá 2013. május. 15. 12:51
szöcskebélabá
Video...bocsi ha laggol a játék néhol, de nagyon ugrált az fps és nem csak nálam jelentkezik ez a hiba :-/





Mielőtt dumálsz, olvasd a profilomban a magamról szekciót.
#737420 Simba 2013. május. 13. 22:46
Simba
#737412 :: laceszgamer (2013. május. 13. 20:49)
Link teszt :D
Linkesitettem neked, azért így jobb.;)
#737412 laceszgamer 2013. május. 13. 20:49
laceszgamer
Link

teszt :D
Csak a Puffin ad Neked erőt... :D
#737403 lenincat 2013. május. 13. 17:31
lenincat
2033-ban hogy tudom a beállításokat normálisan használni? Nevetséges. Szépen leírja, mit fog csinálni, de csak a 4 alapbeállítást tudom babrálni. Közvetlen nem. Nem gondolták a készítők, hogy esetleg akarok SSAO-t meg object-based moblurt, de 10Mpix árnyékokat nem?

Ez nagyon gáz. Valami megoldás? ini-tweak nélkül. Azzal egy évbe telne, míg megtalálok egy jó összeállítást.
#729565 Richard_san 2013. január. 21. 19:30
Richard_san
Hát ez oltári újabb nehézségekbe botlottam. Most nem tudok tovább jutni az Armory pályán mert ez a hüle Artyom nem akar sprintelni mikor tövig nyomom az előre gombot és a shiftet (amire a sprint van állítva) és folyamat lenyom a katona puskatussal. Néha meg eljutok odáig ,hogy le kéne gugolni de utolér a katona és lenyom puskatussal.
People assume that time is a strict progression of cause to effect, but *actually* from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... time-y wimey... stuff.
#729339 Richard_san 2013. január. 19. 22:43
Richard_san
sikerült tovább jutnom (csak annyit csináltam ,hogy mögé mentem mikor elkezdte a mondókáját aztán mikor végzett el kezdtem hátrálni és követett )
People assume that time is a strict progression of cause to effect, but *actually* from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... time-y wimey... stuff.
#729285 Wiktoryyy 2013. január. 19. 16:29
Wiktoryyy
Én nem tudom, most a kedvedért elindítottam, a steam alapból nekifogott a Mic. Visual CC-nek, és el se indította
#729284 Richard_san 2013. január. 19. 16:04
Richard_san
ingyen szereztem be még a facebookról (kaptam ott 1 kulcsot amit steambe beírtam és meglett) A steamnek nem kéne alapból frissítenie egyébként???
People assume that time is a strict progression of cause to effect, but *actually* from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... time-y wimey... stuff.
#729283 Wiktoryyy 2013. január. 19. 15:57
Wiktoryyy
Az nagy beszerzés volt Amúgy nem tudom. Tölts le hozzá patchet, vagy indísd újra a chackpointot.
#729282 Richard_san 2013. január. 19. 15:37
Richard_san
Steamen beszereztem a Metro 2033-at és az a bug merült fel ,hogy mikor Marketban vagyok akkor a hapsi nem jön beszélni a katonával. Ezt hogyan tudnám elhárítani???
People assume that time is a strict progression of cause to effect, but *actually* from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... time-y wimey... stuff.
#726778 JoMo 2012. december. 22. 23:32
JoMo
Bár én nem igazán olvastam a könyvet , de én azt mondom inkább legyen jó játék , mint pontos alapú átdolgozás .
#726756 laceszgamer 2012. december. 22. 22:19
laceszgamer
#726755 :: JoMo (2012. december. 22. 22:13)
A szabadság kérdése szerintem érdekes dolog , én azt mondom hogy ha lehetőség lenne arra hogy a metróból kimenjünk Moszkvába , és ott bemenni pár házba nagyszerű dolog lenne , és ott is ilyen emlékek lennének mint a játszótérnél .Én mellékküldetéseket nem nagyon szeretnék , inkább egy jól összerakott , újrajátszatható játékot .
Sztori is fontos lesz benn mondju k mindenképp, legalábbis, igy hogy teljesen különbözik a könytöl, így teljesen más felé terlődhet a dolog, igaz az első rész sem követte tul szorosan a köynvet.
Csak a Puffin ad Neked erőt... :D
#726755 JoMo 2012. december. 22. 22:13
JoMo
A szabadság kérdése szerintem érdekes dolog , én azt mondom hogy ha lehetőség lenne arra hogy a metróból kimenjünk Moszkvába , és ott bemenni pár házba nagyszerű dolog lenne , és ott is ilyen emlékek lennének mint a játszótérnél .Én mellékküldetéseket nem nagyon szeretnék , inkább egy jól összerakott , újrajátszatható játékot .
#726751 laceszgamer 2012. december. 22. 21:45
laceszgamer
#726750 :: JoMo (2012. december. 22. 21:32)
Én is várom , nagyon megtetszett , legjobban inkább Artyom személye , meg ugye a társak mint például Miller. Fura , egyszer már megvettem a játék Xbox360-ra , akkor hidegen hagyott...sőt , gondolom az irányítás miatt . De mikor a múltkor láttam hogy ingyenes , gondoltam PC-n lehet hogy jobb lesz , és jobb is lett .
Azért mondjuk akkora szabadság sem kéne mint egy Stalkerben, ugy a két véglet közt kéne elnnie.
Csak a Puffin ad Neked erőt... :D
#726750 JoMo 2012. december. 22. 21:32
JoMo
Én is várom , nagyon megtetszett , legjobban inkább Artyom személye , meg ugye a társak mint például Miller.
Fura , egyszer már megvettem a játék Xbox360-ra , akkor hidegen hagyott...sőt , gondolom az irányítás miatt .
De mikor a múltkor láttam hogy ingyenes , gondoltam PC-n lehet hogy jobb lesz , és jobb is lett .
#726749 MS.Viktor 2012. december. 22. 21:26
MS.Viktor
Remélem a Last Light-ban már lesz lehetőségünk szabadon mászkálgatni, több kereskedő és felvehető küldetések is lehetnének ^^ Mindenesetre nagyon várom =)
#726748 JoMo 2012. december. 22. 21:25
JoMo
Igen azt én is észrevettem , csodálkoztam is rajta hogy már vége , bár lehet hogy azért tűnt rövidnek mert Normálon játszottam , mi lett volna ha Easy-n ?