Karbantartás

Bár a Warface-ben a flinták és göncök zöme időlimit nélkül megvehető, mégis állandó pénzszivattyúk, az alap fegyvereket és ruhákat leszámítva ugyanis a permanens cuccokat minden kör után javítani kell. Minél viharvertebb valami, annál kevésbé hatékony (és annál drágább a javítása), érdemes hát minden PvP/PvE kör után ellenőrizni az eszköztárat, és kipofozni a 100% alatti állapotú felszerelést.

Jó lesz a gyengébb is!

A javítási költségeket azzal is minimalizálhatjuk, ha a combosabb cuccainkat csak a keményebb bevetésekre visszük magunkkal. A taktikát nem igénylő PvP (pl. DM, TDM) és a könnyű PvE missziókra így menjünk nyugodtan a javítást nem igénylő alapfelszereléssel, azok ugyanis a fenti módokban remekül helytállnak – a jobb homikat tartogassuk a nehezebb co-op és a húzósabb PvP bevetésekre.

Aknára lépni, szétszóródni

Az Engineer kaszttal DM-ben és TDM-ben aratni lehet, a szűk pályákon ugyanis géppisztolya remekül teljesít, aknája pedig távollétében is gyűjti a killeket. Miután a a repeszakna csak speciális sisakkal érzékelhető, a gyakori vonulási útvonalakra lerakott csapdával könnyen pontot szerezhetsz – arass hát az utásszal a fenti módokban, ha könnyű XP-re és lére van szükséged!

Itt a kezem, ugorj rá!

A co-op bevetések során számtalan alkalommal találkozhatunk olyan csomópontokkal, ahol a jelzett helyeken a magasba segíthetjük cimboráinkat, akik így a háztetőről, vagy egy alternatív útvonalról ronthatnak rá az ellenre. A felsegítésnek két módja van: egy felnyújtott ujjal csak feldobjuk a cimborákat, két felnyújtott ujj esetén azonban minket is felhúznak (a kettő között az „E” gombbal válthatunk).

Játssz a kasztod szerint!

A kooperatív mód nehezebb küldetései csak úgy teljesíthetők, ha mindenki a kasztjának megfelelően játszik, tartsd hát észben, mire való a karaktered. Felcserként maradj a társaid mellett, és gyógyítsd őket állandóan, utászként figyelj a mellényük állapotára, bakaként ne felejts el lőszert osztani a skulóhiányos arcoknak, orvlövészként pedig ne rusholj előre, hanem hátulról, magaslesről szedd az ellent!

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

Sokkoló találkozás

Bár a medic klasszikus támogató karakter, sörétese okán a szűkebb szobák kitakarításában verhetetlen, defibrillátora pedig a co-op módban felbukkanó, Vasember-szerű páncélba bújt géppuskás Heavy rémálma. Ha közel vagy egyhez, és éppen újratáraz, kapd elő a defibet, majd sokkold meg vele a hátán lévő világító reaktort – bár a folyamat nem veszélytelen, cserébe borzasztó sokat sebez.

Ideális felállás

Egy rosszul összerakott csapat már azelőtt elbaltázza a co-op meccseket, hogy egyáltalán elkezdődnének, ügyeljetek hát rá, hogy az ötfős parti minél több kasztot lefedjen. A nehezebb missziókra legalább két Medickel, és egy Assaulttal, illetve Sniperrel menjetek – az Engineert a veteránok általában nem ajánlják, az MI ugyanis Hardcore szinten néha full páncél mellett is rögtön kilövi társainkat.

Kiközösítve

Bár a Warface GFACE-en futó változata elvileg Európában és Észak-Amerikában érhető el, a Crytek-nek igen sajátos földrajzi elképzelései vannak az öreg kontinensről. Amellett ugyanis hogy az orosz játékosokat (akik azért nem feltétlenül az Urálon túl tolják a játékot) IP-cím alapján egy az egyben blokkolják a böngészős Warface-ből, hasonlóképp jártak a Baltikumban bevetésre váró virtuálzsoldosok is, az észt, lett és litván gamerek ugyanis a GFACE-es build helyett szintén kizárólag a letölthető orosz klienssel játszhatnak. Az érintettek természetesen őrjöngenek, ami érthető is: a magas ping mellett az elmúlt évek során veteránná (vagy profi csíterré) vált orosz játékosközösség sem feltétlenül csalogató a tőlük nyugatabbra székelő európai közösség számára…