Kérjük jelentkezz be!

Az év játéka (2013)

Mindenki ossza meg a számára legkedvesebb játékot idén.
#747019 Rastafunrise 2013. december. 07. 15:49
Rastafunrise
#747002 :: wilson (2013. december. 07. 09:44)
Hány órát tettél a Castlevaniába? A konzolos kiadáskor én is lettem már az első chapter után, nem fogott meg, aztán most a PC-s változatnál kiderült, hogy a 3. chaptertől lesz 10/10-es. Addig el kell vergődni, utána vegytiszta zsenialitás. Esetleg adj majd neki egy második esélyt valamikor.
Meg nem mondom, hogy hanyadik fejezetig jutottam el, de kb. 3-4 órát belevittem. Szóval nem adtam fel azért annyira gyorsan. :)
#747007 dawezLORD 2013. december. 07. 10:38
dawezLORD
Nálam a Company of Heroes 2 nyert.:D
#747006 vlad90 2013. december. 07. 10:32
vlad90
GTA V és pont. Ebben minden együtt van. Jók a karakterek, jó a történet, parádés a játékélmény, nincs meg az a szokásos sandbox gyengesége, vagyis hogy a baromi nagy világ vagy üres, vagy kevés a mellékküldetés, vagy ismétlődő és technikailag is lenyűgöző. Azt hiszem, ez azon kevés játékok egyike lesz (vagyis mindezidáig az egyetlen), amit PC-re vagy Steambox-ra, ha úgy alakul, is megveszek, ha megjelenik.

Ezt leszámítva az idei év felhozatala számomra elég érdektelen volt. A Bioshock Infinite történetben erős, de játékmenetben nem mutat annyit, hogy azonnal rohanjak érte a boltba. Talán a karácsonyi akcióval.

A Blood Dragon szintén egy akció esetén jöhet szóba. Arról sem láttam olyan anyagot, ami miatt rohannom kellene a boltba.

Injustice majd egyszer leárazáskor.

Az új Tomb Raidert *kezére csap* már elvből sem veszem meg.

CoD, Battlefield vagy Need for Speed mint év játéka? Még az ötlet is nevetséges.

Black Flag, bár az egyetlen CoD modellű játék, ami képes értelmes újításokat felmutatni, nekem ez kevés, még ha jó is.

Crysis 3; úgy látszik már mindenki elfelejtette, hogy idei játék. Nem véletlenül.

A Metro Last Light a külön megvehető legnehezebb nehézségi fokkal ásta el magát.

A Mortal Kombat nem is értem, hogy merülhet fel. Mármint nálam az év játéka... volt 2011-ben.
Eladó egy fél uborkás szendvics, érdeklődni privátban.
#747003 Chocho 2013. december. 07. 09:51
Chocho
#747002 :: wilson (2013. december. 07. 09:44)
Hány órát tettél a Castlevaniába? A konzolos kiadáskor én is lettem már az első chapter után, nem fogott meg, aztán most a PC-s változatnál kiderült, hogy a 3. chaptertől lesz 10/10-es. Addig el kell vergődni, utána vegytiszta zsenialitás. Esetleg adj majd neki egy második esélyt valamikor.
Nagy öröm lehet 3 chaptert "vergődni", hogy aztán hajj, de jó legyen. :)

Egyébként szerintem a GTA 5 az év játéka. Az egész olyan kerek, nagy és tartalmas, hogy nem tudok ellenfelet találni, ami felérne hozzá.
Gaming is believing.
#747002 wilson 2013. december. 07. 09:44
wilson
#746726 :: Rastafunrise (2013. december. 01. 21:56)
Kicsit még bővíteném a listát. :) Idei kedvencek:Tomb Raider, BioShock Infinite, Metro: Last Light, Remember Me, The Last of Us, Mortal Kombat, Saints Row IV, Brothers: A Tale of Two Sons, Rayman Legends, Grand Theft Auto V, The Wolf Among Us, Beyond: Two Souls, Injustice: Gods Among Us Év csalódása: Castlevania: Lords of Shadow Igaz, hogy a Castlevania és az Injustice eredetileg nem idén jelentek meg, de a PC-s verziók igen és én azokkal játszottam csak. A Castlevaniaval az volt a bajom, hogy számomra olyan jellegtelen volt az egész játék. A főszereplőt se tartottam érdekesnek, a helyszíneket se, az ellenségek meg direkt sablonosak volt. Pár óra után fel is adtam.
Hány órát tettél a Castlevaniába? A konzolos kiadáskor én is lettem már az első chapter után, nem fogott meg, aztán most a PC-s változatnál kiderült, hogy a 3. chaptertől lesz 10/10-es. Addig el kell vergődni, utána vegytiszta zsenialitás. Esetleg adj majd neki egy második esélyt valamikor.
Don't call me Shirley
#746998 denes.szaz 2013. december. 07. 02:11
denes.szaz
Történet szempontjából nálam mindenképpen a Bioshock Infinite a befutó. Ezen kívül nagyon jól szórakoztam a Metro Last Light-tal is. Verekedős játékok terén mind az új Mortal Kombat, mind az Injustice nagyon bejött, az utóbbi a DC karakterek miatt különösen.
Stratégia terén a Rome 2 vitte a prímet, hihetetlen, mennyi időt bele lehet ölni, az ember nem tudja megunni, hogy újabb és újabb frakciók kiirtását.
Nagyon remekül sikerült a Wolf among us is, csak jönne már a folytatás....
Sandbox+ökörség terén a Saints Row 4 is nagyot alkotott, öröm volt minden pillanata.

Csalódást okozott viszont a Remember me. Nagyon hájpolták, de igazából nem sok újat tudott felmutatni. A története azért tetszett.
Ha már Capcom, akkor a Devil may cry-t is érdemes megemlíteni, ami a hentelős stílus egyik legjobbja az idén, kellemes sztorival fűszerezve, és a korábbi részek idegesítő japán sajátosságait elhagyva.
Érdekes módon a sokaknak csalódást okozó Deadpool nekem bejött, a humor a helyén volt, kellemes, könnyed szórakozást nyújtott, a vége laposodott el kissé.

Az AC 4-et idén nem sikerült kipróbálnom, de januárban feltétlenül pótolom. Az eddigi előzetesek alapján úgy érzem, hogy az is megállja a helyét a legjobbak közt.
#746984 BigBoy 2013. december. 06. 18:25
BigBoy
Számomra is a GTA5 volt az év játéka... de emellett azért volt egy Tomb Raider, A.C. - Black Flag is.
#746983 Multivitamin 2013. december. 06. 18:14
Multivitamin
Ha nem lehet a 2011-es Deus Ex: Human Revolutionra szavazni, akkor mindenképpen a

TOMB RAIDER az év játéka.
#746982 HOBA 2013. december. 06. 17:15
HOBA
GTA V: Mert zseniális, grandiózus és szívdobogtatóan hangulatos. Nem tökéletes, bárcsak ezt írhatnám, de a szokásosan fantasztikus dlc-kkel még azzá válhat.

AC 4 Black Flag: Számomra az év legkellemesebb meglepetése. Harcrendszere ugyan javíthatatlanul rossz, a lopakodás pedig buta és idegesítő egyszerre, mégis könnyű átlubickolni az ilyen negatívumokon (na meg a céltalanul csapongó sztorin...), ha egyszer a játékos cserébe a Karib-tenger csodás szigetvilágát tarthatja rettegésben.

Bioshock Infinite: A történet. Eszméletlen. A lövöldözés viszont szerintem épp csak egy végigjátszás terhét képes vállaira venni.

Far Cry 3 Blood Dragon: Az év macsója. Ezt tudja a játékipar, ha kicsit sem szándékozik magát komolyan venni. És ez tökéletesen áll a Blood Dragonnek. Sokkal több, mint egy szimplán átskinezett Far Cry 3, és alig akad benne olyan tüske, mely megtörhetné a retrofuturisztikus idillt.
#746747 david.petho. 2013. december. 02. 13:31
david.petho.
A GTA5 (és Last of as) egyetlen baja hogy Pc -n soha nem lesz az év játéka 2013-ban
Nekem a BF 4 tetszik a legjobban , de megértem ha másnak nem.
Minél többre rájövök, annál több kérdes van amire még mindig nem tudom a választ .
#746743 zsotesz 2013. december. 02. 12:07
zsotesz
Számomra a GTA V az év játéka, bár néhány idei címet még nem volt szerencsém kipróbálni.
#746741 Lyonatan 2013. december. 02. 10:40
Lyonatan
Bioshock ide,Batman oda,Call of Juarez itt,Far Cry 3(Blood Dragon) ott,Metro imitt,Van Helsing amott,bla-blabla-bla-blablabla
nekem a Shadow Warrior volt az idei év legnagyobb sikere,meglepően korrekt sztori,rengeteg easter egg és poén,na meg persze a hihetetlenül pörgős harcok és nagyon eltalált irányítás(dodge és kombók) egyvelegével nálam az év meglepetése,az év kellemes csalódása és az év játéka is egyben :D
Assassinated - What a satisfying word - With five syllables
#746734 laceszgamer 2013. december. 02. 00:07
laceszgamer
Részemről konkrétan nincs idén év játéka, mert sokan osztoznak rajta.
Tomb Raider 2013, Bioshock Infinite, Metro Light.
Ez a trió volt ami 2013-ban a legjobbak közt szerepel nálam, dönteni nem tudnék közöttük mert mindnek megvannak a maga erényei.

Csalódásnak meg a Ghost... Megint összehoztak egy oylan rendszerű CoD-ot mint a Black Ops 1... Emellé még a 10. patch után is minden 2. menet laggol, illetve a pályák kicsit eltulzott méretűek lettek annyi emberhez.
Csak a Puffin ad Neked erőt... :D
#746727 tibi93 2013. december. 01. 22:14
tibi93
fanboy on: bf4, fanboy off: gta5 vagy assassin's creed 4
#746726 Rastafunrise 2013. december. 01. 21:56
Rastafunrise
#746725 :: Rastafunrise (2013. december. 01. 21:49)
The Last of Us Igaz, hogy a GTA V tartalmilag többet nyújt, azonban hangulatban és az érzelmi hatások tekintetében nálam a TLoU a nyerő.
Kicsit még bővíteném a listát. :)

Idei kedvencek:Tomb Raider, BioShock Infinite, Metro: Last Light, Remember Me, The Last of Us, Mortal Kombat, Saints Row IV, Brothers: A Tale of Two Sons, Rayman Legends, Grand Theft Auto V, The Wolf Among Us, Beyond: Two Souls, Injustice: Gods Among Us


Év csalódása: Castlevania: Lords of Shadow

Igaz, hogy a Castlevania és az Injustice eredetileg nem idén jelentek meg, de a PC-s verziók igen és én azokkal játszottam csak.

A Castlevaniaval az volt a bajom, hogy számomra olyan jellegtelen volt az egész játék. A főszereplőt se tartottam érdekesnek, a helyszíneket se, az ellenségek meg direkt sablonosak volt. Pár óra után fel is adtam.
#746725 Rastafunrise 2013. december. 01. 21:49
Rastafunrise
The Last of Us

Igaz, hogy a GTA V tartalmilag többet nyújt, azonban hangulatban és az érzelmi hatások tekintetében nálam a TLoU a nyerő.
#746722 Jackassman 2013. december. 01. 20:58
Jackassman
Nálam egyértelműen Wolf Among Us úgy, hogy még csak egy epizód van kinn belőle :) De amit a Telltale művel mostanában... (pl. TWD) zseniálisak.
#746717 Acton96 2013. december. 01. 20:09
Acton96
Battlefield 4, ez egyértelmű!!, de csak az NFS Rivals után.
Komolyra fordítva a szót, nem igazán játszottam 13-as játékokkal. Mindig így vagyok vele, a zsebpénzből inkább csak az olcsóbb, régebbi címeket tudom venni, de! az új Bioshock nem lett rossz játék és a Tomb Raider se tűnik rossznak. A Metro: Last Light, ha van olyan jó mint az elődje tuti befutó nálam. Nálam egyértelműen a Bioshock Infinite a befutó, jó a díszletezés :D meg úgy az egész játék.
Kockából nem lesz golyó
#746716 Simba 2013. december. 01. 19:58
Simba
#746714 :: lenincat (2013. december. 01. 19:23)
Könyörülj meg rajta, ez a topikot csak és kizárólag ennek szántam, az említett két topikot pedig sosem nézi senki, mert eddig is borzasztóan kihalt volt. Így legalább a címből látják az emberek, miről is van szó. Meg elég aktuális a dolog.
Nem töröltem.;)

Amúgy ha már itt vagyunk The Last of US szerintem. GTA 5 is esélyes volt nálam erre a posztra, de habár láttunk már poszt-apokaliptikus játékot nem egyet, de ez a játék már, már filmszerű. Magával ragad az elejétől a végéig. GTA-ban meg ugye a nagy open world a vonzó, szeretem a sandbox játékokat is, de most nálam alulmaradt a GTA.
#746714 lenincat 2013. december. 01. 19:23
lenincat
#746709 :: Simba (2013. december. 01. 16:51)
OFF: Szerintem nem igazán van értelme egy ilyen topicnak, ez máshol is elfér, például Játékvilág csevegő. Ráadásul inkább a társalgó szekcióba illett volna.
Könyörülj meg rajta, ez a topikot csak és kizárólag ennek szántam, az említett két topikot pedig sosem nézi senki, mert eddig is borzasztóan kihalt volt. Így legalább a címből látják az emberek, miről is van szó. Meg elég aktuális a dolog.
#746711 Sam87 2013. december. 01. 17:31
Sam87
Bioshock Infinite vagy Assassins Creed 4 Black Flag ezek legalább el varázsolnak nem úgy mint a GTA5 .. De úgy is a GTA 5 lesz ...
#746709 Simba 2013. december. 01. 16:51
Simba
OFF: Szerintem nem igazán van értelme egy ilyen topicnak, ez máshol is elfér, például Játékvilág csevegő. Ráadásul inkább a társalgó szekcióba illett volna.
#746706 Samick 2013. december. 01. 16:15
Samick
Számomra a 2013-as Tomb Raider az év legnagyobb csalódása volt. Egy végtelenül lebutított lövöldözős játékot kaptunk az eddigi gondolkozós, logikai részek után.

A két legnagyobb játékélmény idén, számomra 2012-es játékokhoz kötődik, a Deponia és a Chaos on Deponia. Mindkettő nagy élmény volt. Illetve 2013-as játékok közül nekem az Arkham Origins jelentett még kellemes kikapcsolódást.
#746703 lenincat 2013. december. 01. 16:06
lenincat
GTAV. Nagyon szorosan a TLoU-al ami csak azért veszít, mert a GTAV tartalmilag többet nyújt. A karakterek nem annyira jók, a történet sem ér fel vele, de San Andreas végletekig kidolgozott és tökéletes egységet képviselő világában mindenhol találni valami érdekeset. A társadalomkritika és a sztereotípiák 10/10-esek. A játékmenet pedig változatos és majdnem minden ponton perfekt.

Ott volt még számomra a Tomb Rider, ami elég kellemes volt és az EUIV amibe rengeteg időt öltem, fantasztikus stratégia, a Rome II elbújhat mellette rengeteg aspektusban, főleg a borzalmas bugjaival és a Creative Assembly hatalmas pofájával, amivel képesek voltak olyasmit kiadni.

Plusz Hotline Miami, Resogun, CivV Brave New World, és mobilon is volt pár érdekes cím. A Real Racing 3 teljesen korrekt még a mikrotranzakciókkal is, a FIFA14 droidon nagyon jó, ingyen játszhatsz és egy ezresért a tied. Gyakorlatilag egy demo, ami droidon igen jól jön a megvétel előtt. Super Hexagon elképesztő.

A Dead Space 3 sokakkal ellentétben nekem bejött, méltó folyytatás a végén lévő cliffhanger kivételével. Nem értettem a fanyalgást, pedig solo-ban toltam és a közepénél vettem észre csak, hogy a minijátékoknál a másik analog ott a másik játékos lenne.

A SimCity jól indult, végül csalódás lett. Bár nem a netes dolgok miatt, hanem a játékmechanika idiotizmusa miatt. Borzalmas fake számítások és összességében nevetséges szimuláció. A Bioshock Infinite pedig játékmenetben egy erősebb CoD szintjére butult, így a jó sztori és Elizabeth sem tudta megmenteni.

Nektek mik voltak a kedvenceitek és mi volt az a játék, amit a legjobbnak mondanátok?