Kérjük jelentkezz be!

Windows 10

Mivel az "ingyenes" upgrade hatására terjed a Windows 10, mint az influenza, ideje egy ezzel foglalkozó külön témát nyitni. Gondok, problémák, megoldások és trükkök ide! Viszont az oprendszer ekézése és fikázása kapcsán kíméljük egymás idegrendszerét. Ez nem az a fórum, ahol a "hitbéli meggyőződések" összecsaphatnak.
#869286 Jessie_Haggerty 2021. március. 29. 16:01
Jessie_Haggerty
#869284 :: vdavid (2021. március. 28. 21:35)
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a régebbi játékok (2014-től) futnak Windows 10-en? Valaki írta, hogy a 2012-es Dead Space 2 nem működött ezen az operációs rendszeren. Amikor megnézem a gepigeny.hu-t, sok játéknál (GTA V, Far Cry 4, Alien: Isolation, Mad Max, NFS 2015) az operációs rendszernél a Windows 7, Windows 8.1 van feltüntetve. Akkor ezek a játékok nem futnak Windows 10 alatt? Illetve van valami bravúr ahhoz, ha játszani akarok velük? (Például a 2016-os Rise of the Tomb Raider gépigényénél már fel van tüntetve a Windows 10, mint támogatott op rendszer.)
Miva'?
"Ha meg akarod tudni, hogy mit akar a feleséged, ülj le öt percre olvasni."
#869285 Carmageddon4 2021. március. 28. 22:12
Carmageddon4
#869284 :: vdavid (2021. március. 28. 21:35)
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a régebbi játékok (2014-től) futnak Windows 10-en? Valaki írta, hogy a 2012-es Dead Space 2 nem működött ezen az operációs rendszeren. Amikor megnézem a gepigeny.hu-t, sok játéknál (GTA V, Far Cry 4, Alien: Isolation, Mad Max, NFS 2015) az operációs rendszernél a Windows 7, Windows 8.1 van feltüntetve. Akkor ezek a játékok nem futnak Windows 10 alatt? Illetve van valami bravúr ahhoz, ha játszani akarok velük? (Például a 2016-os Rise of the Tomb Raider gépigényénél már fel van tüntetve a Windows 10, mint támogatott op rendszer.)
Ne csináld már léccives ne legyél már ennyire fogykos könyörgöm.
Minden játék fut win 10-en még az ősöreg dosos doom 2 is fut szépen csak tudd.
Gamer gyerek:D
#869284 vdavid 2021. március. 28. 21:35
vdavid
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a régebbi játékok (2014-től) futnak Windows 10-en?
Valaki írta, hogy a 2012-es Dead Space 2 nem működött ezen az operációs rendszeren.

Amikor megnézem a gepigeny.hu-t, sok játéknál (GTA V, Far Cry 4, Alien: Isolation, Mad Max, NFS 2015) az operációs rendszernél a Windows 7, Windows 8.1 van feltüntetve. Akkor ezek a játékok nem futnak Windows 10 alatt? Illetve van valami bravúr ahhoz, ha játszani akarok velük?

(Például a 2016-os Rise of the Tomb Raider gépigényénél már fel van tüntetve a Windows 10, mint támogatott op rendszer.)
#869152 Forterra 2021. január. 04. 11:37
Forterra
Windows 10 újratelepítése után lett némi problémám a bejelentkezéssel.
Telepítés után logineltem a microsoft fiókommal mint a képen is látszódik ment minden rendesen de aztán másnap újraindítás után egyszerűen nem tudtam belépni, mint ahogy az a képen is látszódik helytelen jelszót ír és kb 5 változtatás után sem enged belépni (természetesen jó jelszót adok meg), neten pl betudok lépni.

Mivel így teljesen hozzáférhetetlen lett a gépem és nem akartam újrarakni megint csináltam egy gyári visszaállítást így kaptam egy fiókot amivel már betudtam lépni viszont ezt a vélhetően microsoft fiókot nem tudom eltüntetni és ez elég frusztráló tud lenni.

Nem jelszi sem más felhasználók fül alatt sem “netplwiz” parancs alatt.

Bármi ötlet?

(Bocsi a képek minősége miatt, gyors és egyszerű megoldás volt)

https://kepkuldes.com/image/1Lp7d5
https://kepkuldes.com/image/1LpNKR
https://kepkuldes.com/image/1LpkmZ
#868645 Simba 2019. november. 18. 08:49
Simba
#868609 :: gytaka (2019. október. 15. 21:05)
Sziasztok! Lehet, banális a kérdés, de mégis felteszem: Win10 1903 (build 18362.418) alatt a képernyővédő random kikapcsol, időnként a rendszer "elfelejti" bekapcsolni, miközben a beállításban szerepel. Kizárólag a restart segít, akkor megint működik egy darabig. Persze, tudom, manapság nem segít sokat a képernyővédő, de mégis idegesítő. Ja, és az nem válasz, hogy "örülj neki, hogy "csak" ennyi gondod van a win10-el." Egyébként más gondom hál' istennek most tényleg nincs... egyelőre
Ez valami bug lehet. A frissítés előtt gondolom okés volt.
#868609 gytaka 2019. október. 15. 21:05
gytaka
Sziasztok!

Lehet, banális a kérdés, de mégis felteszem:
Win10 1903 (build 18362.418) alatt a képernyővédő random kikapcsol, időnként a rendszer "elfelejti" bekapcsolni, miközben a beállításban szerepel.
Kizárólag a restart segít, akkor megint működik egy darabig. Persze, tudom, manapság nem segít sokat a képernyővédő, de mégis idegesítő.
Ja, és az nem válasz, hogy "örülj neki, hogy "csak" ennyi gondod van a win10-el."
Egyébként más gondom hál' istennek most tényleg nincs... egyelőre
#868605 Jessie_Haggerty 2019. október. 13. 19:18
Jessie_Haggerty
#868604 :: the sociologist (2019. október. 13. 10:39)
Hello. Lenne egy kis problémám, hátha valaki tud adni tippet. Win 10 1903 verzióm van. Tegnap elkezdett megbolondulni. Start menű power gombról átugrik mas opcióra. A settingsben többször kell ráklikkelni bármire hogy megnyissa és mindig jobb oldalra ugrik és fekete kerettel keretezi be amihez kedve van. Ja és billentyűt sem engedi használni a settingsben, mert mindig visszaugrik egyből jobbra a bekeretezet opcióra amit ő akar. Talán valamelyik update szúrta el amit mindig kidobnak, nemtudom.
Több mint jó a sejtés.

Esettanulmány
"Ha meg akarod tudni, hogy mit akar a feleséged, ülj le öt percre olvasni."
#868604 the sociologist 2019. október. 13. 10:39
the sociologist
Hello. Lenne egy kis problémám, hátha valaki tud adni tippet. Win 10 1903 verzióm van. Tegnap elkezdett megbolondulni. Start menű power gombról átugrik mas opcióra. A settingsben többször kell ráklikkelni bármire hogy megnyissa és mindig jobb oldalra ugrik és fekete kerettel keretezi be amihez kedve van. Ja és billentyűt sem engedi használni a settingsben, mert mindig visszaugrik egyből jobbra a bekeretezet opcióra amit ő akar. Talán valamelyik update szúrta el amit mindig kidobnak, nemtudom.
#868186 Samick 2019. február. 01. 11:49
Samick
#868185 :: Rigel (2019. január. 30. 14:37)
Most már semmi baj nincs a 1809-es build-el. Amiről te beszélsz az az októberi első kieresztése volt a verziónak, amit a "vállalkozókedvű" előtesztelők kaptak meg és szívtak vele. Nem véletlen, hogy az Őszi Frissítésnek hívott 1809-est mostanában teríti a rendszer, időközben az összes felmerült problémát kijavították, így nem rosszabb, mint a korábbi buildek. Most januárban két gépen kellett Win10-et telepítenem, azok már élből 1809-esek voltak, az irodai gépeinken a napokban zajlott le a frissítés, az otthoniakon még nálam késik. Probléma sehol nem merült fel.
Köszönöm szépen!

Végülis tegnap délután rányomtam a manuális frissítés keresésére és frissült 1809-re.

Úgy tűnik mintha kicsit még gyorsabb is lenne a gépem azóta ( eddig sem volt lassú :) ) probléma eddig nem volt.

És, hogy végre dark téma van a fájlkezelőben is, nagyon örülök neki!
#868185 Rigel Moderátor 2019. január. 30. 14:37
Rigel
#868184 :: Samick (2019. január. 30. 13:41)
Sziasztok, jogtiszta win 10-em van itthon, és még nem frissült a 1809-es verzióra. (1803 van) Van két olyan opció ami ezzel a frissítéssel érhető el, a dark theme a file explorerhez, illetve, hogy százalékban kijelzi a bluetooth fejhallgató akkumlátor állapotát. (már ha a fejhallgató támogatja ezt) Nekem ez a két opció nagyon jól jönne, de azt olvastam nem javasolják, hogy manuálisan indítsuk el a frissítést! Van valaki aki használja már a 1809-et? Tényleg annyi baj van vele? Nekem még soha semmi problémám nem volt a windows 10-el! Köszönöm előre is a tanácsokat!
Most már semmi baj nincs a 1809-es build-el.
Amiről te beszélsz az az októberi első kieresztése volt a verziónak, amit a "vállalkozókedvű" előtesztelők kaptak meg és szívtak vele. Nem véletlen, hogy az Őszi Frissítésnek hívott 1809-est mostanában teríti a rendszer, időközben az összes felmerült problémát kijavították, így nem rosszabb, mint a korábbi buildek.

Most januárban két gépen kellett Win10-et telepítenem, azok már élből 1809-esek voltak, az irodai gépeinken a napokban zajlott le a frissítés, az otthoniakon még nálam késik. Probléma sehol nem merült fel.
#868184 Samick 2019. január. 30. 13:41
Samick
Sziasztok,

jogtiszta win 10-em van itthon, és még nem frissült a 1809-es verzióra. (1803 van)

Van két olyan opció ami ezzel a frissítéssel érhető el, a dark theme a file explorerhez,
illetve, hogy százalékban kijelzi a bluetooth fejhallgató akkumlátor állapotát. (már ha a fejhallgató támogatja ezt)

Nekem ez a két opció nagyon jól jönne, de azt olvastam nem javasolják, hogy manuálisan
indítsuk el a frissítést!

Van valaki aki használja már a 1809-et? Tényleg annyi baj van vele?
Nekem még soha semmi problémám nem volt a windows 10-el!

Köszönöm előre is a tanácsokat!

#867765 SkullJumper 2018. szeptember. 05. 09:42
SkullJumper
#867764 :: Samick (2018. szeptember. 04. 22:14)
Nagyon köszönöm, ez így működik!!! Sosem indítottam még el az Xbox appot, eszembe se jutott. De abba tényleg be tudok jelentkezni a Microsoft Live accountommal, el tudom indítani a játékot majd kijelentkezem! Szuper!
Örülök, hogy sikerült! Ebből a szempontból viszont szerintem jó a microsoft rendszere, mert pl a Horizon 3at én is egy barátommal felesbe vettük meg az én accountommal és igazából ahány Xbox profil annyian tudnak vele játszani. Csak a letöltés erejéig kell bejelentkezni és utána arra a profilra sync-el a játék, amelyikkel az Xbox app-ban bevagy lépve!
#867764 Samick 2018. szeptember. 04. 22:14
Samick
#867763 :: SkullJumper (2018. szeptember. 04. 13:52)
Szia! Tippre annyit tudnék mondani, hogy az Xbox app-ban próbálj meg belépni csak külön, amennyire emlékszem annak is elégnek kell lenni-e.
Nagyon köszönöm, ez így működik!!!

Sosem indítottam még el az Xbox appot, eszembe se jutott. De abba tényleg be tudok jelentkezni a Microsoft Live accountommal, el tudom indítani a játékot majd kijelentkezem!

Szuper!
#867763 SkullJumper 2018. szeptember. 04. 13:52
SkullJumper
#867762 :: Samick (2018. szeptember. 04. 10:45)
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni Microsoft Live Accounttal kapcsolatban, ez tűnt a legközelebbi topicknak! Itthon jogtiszta windows 10 van a gépemen. Egy helyi (offline) fiókkal használom mert nem szeretném ha mindenfélét szinkronizálna. Ettől függetlenül van Microsoft Live accountom, még azt hiszem a Batman arkham játékok miatt hoztam létre, mielőtt átkerültek steamre. De nagyon régen használtam utoljára, még az előző gépemen amin windows 7 volt. Most ki szerettem volna próbálni a Forza Horizon 3 demóját amit letöltöttem a Microsoft Storeból. Engedte letölteni bejelentkezés nélkül. Viszont ha elindítom a játékot akkor nem enged tovább bejelentkezés nélkül. Beírtam a jelszót, és ekkor kiírt ilyeneket, hogy ezt a fiókot megjegyezné az egész gép összes alkalmazásához meg mindenhez, erre én gyorsan nyomtam egy cancelt mert nem szeretném, hogy online fiókkal működjön mostantól a gépem. A kérdésem arra vonatkozik, hogy félreértettem e ezt a fiók megjegyzés kérdést? Azaz tudok e valahogy úgy játszani Microsoft Store-os játékkal bejelentkezve a Live accounttal, hogy maga a Windows az Offline fiókkal működjön tovább? Köszönöm szépen
Szia!

Tippre annyit tudnék mondani, hogy az Xbox app-ban próbálj meg belépni csak külön, amennyire emlékszem annak is elégnek kell lenni-e.
#867762 Samick 2018. szeptember. 04. 10:45
Samick
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Microsoft Live Accounttal kapcsolatban, ez tűnt a legközelebbi topicknak!

Itthon jogtiszta windows 10 van a gépemen. Egy helyi (offline) fiókkal használom mert nem
szeretném ha mindenfélét szinkronizálna.

Ettől függetlenül van Microsoft Live accountom, még azt hiszem a Batman arkham játékok miatt hoztam létre, mielőtt átkerültek steamre. De nagyon régen használtam utoljára, még az előző gépemen amin windows 7 volt.

Most ki szerettem volna próbálni a Forza Horizon 3 demóját amit letöltöttem a Microsoft Storeból.
Engedte letölteni bejelentkezés nélkül.
Viszont ha elindítom a játékot akkor nem enged tovább bejelentkezés nélkül.
Beírtam a jelszót, és ekkor kiírt ilyeneket, hogy ezt a fiókot megjegyezné az egész gép összes
alkalmazásához meg mindenhez, erre én gyorsan nyomtam egy cancelt mert nem szeretném, hogy
online fiókkal működjön mostantól a gépem.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy félreértettem e ezt a fiók megjegyzés kérdést?
Azaz tudok e valahogy úgy játszani Microsoft Store-os játékkal bejelentkezve a Live accounttal, hogy maga a Windows az Offline fiókkal működjön tovább?

Köszönöm szépen
#770216 shady18 2017. november. 30. 14:31
shady18
#770184 :: bodak (2017. november. 25. 07:52)
No, akkor megint csökkentett mód, mint az előbb: 1. Indítsd újra a számítógépet (ne frissítsen még!) 2. A bejelentkezési képernyőn a Shift billentyűt lenyomva tartva válaszd a Főkapcsoló -> Újraindítás lehetőséget. 3. A számítógép újraindítása után megjelenő "Válasszon egy lehetőséget" képernyőn -> Hibaelhárítás -> Speciális lehetőségek -> Indítási beállítások -> Újraindítás 4. A számítógép csökkentett módban való indításához hálózattal: ' F5 ' Ismét paranccsor, csak ezúttal mást futtatunk le: Start menü -> keresés mezőbe 'cmd' -> elindítod a parancssort -> előugró ablakba 'Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth' Ezután megint újraidít és reménykedik, hogy felmegy a frissítés fekete képernyő nélkül. Ha nem, akkor van még egy utolsó ötlet: Szintén csökkentett módban, (nem írom le megint) eszközkezelőből távolítsd el a videokártya illesztőprogramját. Jobb klikk Start menün -> eszközkezelő megkeres (nálam az ötödik fölülről) -> ha bárhol felkiáltójeles, azt eltávolítod (jobb klikk rajta -> tulajdonságok -> eszköz eltávolítása), de a grafikus vezérlőt mindenképp. Majd újraindítod a gépet, és feltelepíted a videokártyát. és reménykedsz ohgy ez után működik a rendszer, mert több ötletem egyelőre nincs. Azért jelezz vissza, mert ha más nem, akkor még megnézzük ezt a nem bootol usbről dolgot, mert olyan nem létezik, hogy azt ne lehessen.
Videokártyát kivettem , anélkül gond nélkül felment a windows. Frissítéseket is lehozta minden frankó. Visszaraktam a videókártyát és nem volt jel se az alaplapi HDMI-n se a videókártyáson. Gondolom akkor a VGA meghalt. Köszönöm a sok segítséget :)
#770215 shady18 2017. november. 30. 14:28
shady18
#770202 :: JackStillAlive (2017. november. 26. 22:41)
Rendszergazda parancssorban futtasd ezt: Dism /Online /Clean-Image /RestoreHealth Hátha. Amúgy a telepítés után mindenképpen kihúznám a LAN kábelt, csinálnék egy Disk mentést egy jó kis programmal egy másik lemezre pl. Ilyen program az AOMEI Bacjupper. Csak hogy legyen egy image, ami egy szűz Win-t tartalmaz a frissítés előtt, és ne kelljen újra és újra feltelepíteni. Amúgy OEM vagy Full a Win? De amúgy én még nem hallottam ilyen, és ennyire hosszú telepítési / frissítési hibáról eredeti W10 esetében. Esetleg akkor, ha hagyományos lemeznél sérült a MBR, vagy SSD-nél a cellák zöme meghalt.
Kiszedtem a videókártyát felraktam anélkül a rendszert frissült és minden rendben van. Ahogy visszarakom nincs jel a monitoron, úgyhogy VGA meghalt 3 hét után. Csak nem értem hogy lehet 3 hét után ilyen gond. Köszönöm a segítséget.
#770203 JackStillAlive 2017. november. 26. 22:45
JackStillAlive
#770190 :: Samick (2017. november. 26. 11:37)
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy jogtiszta, folyamatosan frissüllő Windows 10 defendere az van olyan jó mint egy bármilyen FREE antivirus rendszer? Pénteken vettem új gépet win10-el és azóta nézegetek külföldi fórumokat e kérdésben. Legtöbben azt írják, hogy a defender van olyan jó mint egy ingyenes antivírusvírus rendszer, de találtam ellenvélemény is. Ezért itt is megkérdezném! Köszönöm!
Szia!

Semmi baj nincs a Defenderrel, nálam mikor külső vírusirtó volt, folyton kivételnek kellett adogatni a legális, megvásárolt programjaimat, játékokat. Ami nálam fent van pluszban:
Malwarebytes Free
CCleaner
Windirstat (hogy lássam, mi települt, mi foglalja a helyet, ha valami gyanús)
Autoruns (hogy megnézzem, mi indul el magától, mi az, ami kell, és ami nem, azt kilövöm)
És persze rendszeresen használom a Lemezkarbantartót.
Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia
#770202 JackStillAlive 2017. november. 26. 22:41
JackStillAlive
#770191 :: shady18 (2017. november. 26. 11:50)
Dolgozik szerencsetlen gep probalkozik, neha visszajon a kep tobb frissites felment ra , neha kiir lemezkepfajl javitast de azt se mindig. Scannow gondot nem talat , a restorehealth 87 es hibakodot irt ki . Aztan megin elment a jel. Vegen ugyan ugy nincs. Ha usb booton azt ertesz, hogy berakom a pendriveot win10 el akk ujra tudom rakni vagy javitani de frissites utan ugyan ugy elmegy a kep. Vinyorol meg win ablak alatta a forgo pottyok jelzik a betoltest ees mielott betoltene elmegy a jel. Sztem elviszem a beszbyteba es leadom szervizbe.
Rendszergazda parancssorban futtasd ezt: Dism /Online /Clean-Image /RestoreHealth
Hátha.

Amúgy a telepítés után mindenképpen kihúznám a LAN kábelt, csinálnék egy Disk mentést egy jó kis programmal egy másik lemezre pl. Ilyen program az AOMEI Bacjupper. Csak hogy legyen egy image, ami egy szűz Win-t tartalmaz a frissítés előtt, és ne kelljen újra és újra feltelepíteni. Amúgy OEM vagy Full a Win?

De amúgy én még nem hallottam ilyen, és ennyire hosszú telepítési / frissítési hibáról eredeti W10 esetében. Esetleg akkor, ha hagyományos lemeznél sérült a MBR, vagy SSD-nél a cellák zöme meghalt.
Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia
#770199 Simba 2017. november. 26. 20:28
Simba
#770191 :: shady18 (2017. november. 26. 11:50)
Dolgozik szerencsetlen gep probalkozik, neha visszajon a kep tobb frissites felment ra , neha kiir lemezkepfajl javitast de azt se mindig. Scannow gondot nem talat , a restorehealth 87 es hibakodot irt ki . Aztan megin elment a jel. Vegen ugyan ugy nincs. Ha usb booton azt ertesz, hogy berakom a pendriveot win10 el akk ujra tudom rakni vagy javitani de frissites utan ugyan ugy elmegy a kep. Vinyorol meg win ablak alatta a forgo pottyok jelzik a betoltest ees mielott betoltene elmegy a jel. Sztem elviszem a beszbyteba es leadom szervizbe.
Lejjebb írták már, hogy Linux Live CD kéne, azzal hozzá tudsz férni a merevlemezhez. Ott pedig a C:Windows-->logs-->WindowsUpdates mappában szépen látjuk miket telepített. Az időben a legutolsónál lesz a kutya elásva. Ha már tudjuk hol hal be, akkor abból el lehet indulni, ha más nem egy kis fórumtúrással.
#770197 Simba 2017. november. 26. 20:10
Simba
#770190 :: Samick (2017. november. 26. 11:37)
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy jogtiszta, folyamatosan frissüllő Windows 10 defendere az van olyan jó mint egy bármilyen FREE antivirus rendszer? Pénteken vettem új gépet win10-el és azóta nézegetek külföldi fórumokat e kérdésben. Legtöbben azt írják, hogy a defender van olyan jó mint egy ingyenes antivírusvírus rendszer, de találtam ellenvélemény is. Ezért itt is megkérdezném! Köszönöm!
Hát én nem bízok meg abban, Avast-ot használok, van Game módja is, a gépet sem terheli le. De lehet csak előítéletes vagyok, gyári szoftvereket inkább kerülöm. :D
#770192 Mohawk 2017. november. 26. 13:25
Mohawk
#770190 :: Samick (2017. november. 26. 11:37)
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy jogtiszta, folyamatosan frissüllő Windows 10 defendere az van olyan jó mint egy bármilyen FREE antivirus rendszer? Pénteken vettem új gépet win10-el és azóta nézegetek külföldi fórumokat e kérdésben. Legtöbben azt írják, hogy a defender van olyan jó mint egy ingyenes antivírusvírus rendszer, de találtam ellenvélemény is. Ezért itt is megkérdezném! Köszönöm!
Én pár éve csak a win defendert használom és semmi gondom vele. Soha nem volt vírusom, semmi gondom a géppel, ugyanazt tudja mint bármelyik ramzabáló ingyenes cucc. De ha bizonytalan vagy akkor a defender mellé telepíts egy malwarebytes-t azt néha lefuttatod és kész.
#770191 shady18 2017. november. 26. 11:50
shady18
#770184 :: bodak (2017. november. 25. 07:52)
No, akkor megint csökkentett mód, mint az előbb: 1. Indítsd újra a számítógépet (ne frissítsen még!) 2. A bejelentkezési képernyőn a Shift billentyűt lenyomva tartva válaszd a Főkapcsoló -> Újraindítás lehetőséget. 3. A számítógép újraindítása után megjelenő "Válasszon egy lehetőséget" képernyőn -> Hibaelhárítás -> Speciális lehetőségek -> Indítási beállítások -> Újraindítás 4. A számítógép csökkentett módban való indításához hálózattal: ' F5 ' Ismét paranccsor, csak ezúttal mást futtatunk le: Start menü -> keresés mezőbe 'cmd' -> elindítod a parancssort -> előugró ablakba 'Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth' Ezután megint újraidít és reménykedik, hogy felmegy a frissítés fekete képernyő nélkül. Ha nem, akkor van még egy utolsó ötlet: Szintén csökkentett módban, (nem írom le megint) eszközkezelőből távolítsd el a videokártya illesztőprogramját. Jobb klikk Start menün -> eszközkezelő megkeres (nálam az ötödik fölülről) -> ha bárhol felkiáltójeles, azt eltávolítod (jobb klikk rajta -> tulajdonságok -> eszköz eltávolítása), de a grafikus vezérlőt mindenképp. Majd újraindítod a gépet, és feltelepíted a videokártyát. és reménykedsz ohgy ez után működik a rendszer, mert több ötletem egyelőre nincs. Azért jelezz vissza, mert ha más nem, akkor még megnézzük ezt a nem bootol usbről dolgot, mert olyan nem létezik, hogy azt ne lehessen.
Dolgozik szerencsetlen gep probalkozik, neha visszajon a kep tobb frissites felment ra , neha kiir lemezkepfajl javitast de azt se mindig. Scannow gondot nem talat , a restorehealth 87 es hibakodot irt ki . Aztan megin elment a jel. Vegen ugyan ugy nincs. Ha usb booton azt ertesz, hogy berakom a pendriveot win10 el akk ujra tudom rakni vagy javitani de frissites utan ugyan ugy elmegy a kep. Vinyorol meg win ablak alatta a forgo pottyok jelzik a betoltest ees mielott betoltene elmegy a jel. Sztem elviszem a beszbyteba es leadom szervizbe.
#770190 Samick 2017. november. 26. 11:37
Samick
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy jogtiszta, folyamatosan frissüllő Windows 10 defendere
az van olyan jó mint egy bármilyen FREE antivirus rendszer?

Pénteken vettem új gépet win10-el és azóta nézegetek külföldi fórumokat e kérdésben. Legtöbben azt írják, hogy a defender van olyan jó mint egy ingyenes antivírusvírus rendszer, de találtam ellenvélemény is.


Ezért itt is megkérdezném!

Köszönöm!
#770184 bodak Moderátor 2017. november. 25. 07:52
bodak
#770182 :: shady18 (2017. november. 24. 21:10)
Hat sajnos ez se vezetett celra tovabbra sincs jel :/
No, akkor megint csökkentett mód, mint az előbb:

1. Indítsd újra a számítógépet (ne frissítsen még!)
2. A bejelentkezési képernyőn a Shift billentyűt lenyomva tartva válaszd a Főkapcsoló -> Újraindítás lehetőséget.
3. A számítógép újraindítása után megjelenő "Válasszon egy lehetőséget" képernyőn -> Hibaelhárítás -> Speciális lehetőségek -> Indítási beállítások -> Újraindítás
4. A számítógép csökkentett módban való indításához hálózattal: ' F5 '

Ismét paranccsor, csak ezúttal mást futtatunk le:
Start menü -> keresés mezőbe 'cmd' -> elindítod a parancssort -> előugró ablakba 'Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth'

Ezután megint újraidít és reménykedik, hogy felmegy a frissítés fekete képernyő nélkül. Ha nem, akkor van még egy utolsó ötlet:

Szintén csökkentett módban, (nem írom le megint) eszközkezelőből távolítsd el a videokártya illesztőprogramját.

Jobb klikk Start menün -> eszközkezelő megkeres (nálam az ötödik fölülről) -> ha bárhol felkiáltójeles, azt eltávolítod (jobb klikk rajta -> tulajdonságok -> eszköz eltávolítása), de a grafikus vezérlőt mindenképp. Majd újraindítod a gépet, és feltelepíted a videokártyát. és reménykedsz ohgy ez után működik a rendszer, mert több ötletem egyelőre nincs.

Azért jelezz vissza, mert ha más nem, akkor még megnézzük ezt a nem bootol usbről dolgot, mert olyan nem létezik, hogy azt ne lehessen.
That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die.