Az Ördög bibliáját lapozgatva

A szabályok meglehetősen egyszerűek, mindössze néhány ábra megjegyzését igényli. Az ötven lapot tartalmazó pakliban tízféle lap található, melyek egy-egy speciális képességgel valamint egy számértékkel rendelkeznek, a két szembenálló fél célja pedig, hogy összesítéskor a másikénál magasabb pontszámot érjen el. Mindaddig lehet lapot húzni, amíg két egyforma figura le nem jön, ekkor ugyanis elvesznek azok a pontok, melyeket a lapokra vésett szám alapján kapnánk. Mindez egyszerűen hangzik, hiszen így csupán az volna a lényeg, hogy ne „sokalljunk be”, mint a Black Jackben, azonban a különféle kalózos tematikájú rajzokkal ábrázolt trükkökkel alaposan meg lehet lepni az ellenfelet, és akár egy vesztes csatából is sikerrel visszajöhetünk.

Az egyes illusztrációk az alábbi lehetőségeket rejtik magukban: 

  • Ágyú: amennyiben ezt húzzuk, eldobathatunk a másik kezéből egy lapot.
  • Polip: a tengeri jószág arra kényszeríti az áldozatot, hogy további két kártyát húzzon, ezáltal növelve a kockázatát annak, hogy egy már lent lévőhöz hasonló lap érkezik.
  • Üveggömb: a jövőbe lát és felfedi a soron következő kártyát.
  • Hableány: az asztalon lévő lapok közül az egyiknek a képességét újra kihasználhatjuk.
  • Kard: eltulajdoníthatjuk az ellenség egy szabadon választható kártyáját és a magunk hasznára fordíthatjuk.
  • Kampókéz: hasonló a szablyához, csak ebben az esetben a saját kezünkben lévő ászt hozhatunk játékba.
  • Kulcs + láda: amennyiben mind a kettő kihúzásra kerül, a terítéken lévő kártyák dupláját fogjuk megkapni.
  • Térkép: a játéktérből kikerült lapokból hozhatunk vissza egyet.
  • Vasmacska: az addig lejött lapokat akkor is megkapjuk, ha esetleg „túlhúznánk” magunkat.

A különféle mintákkal való kombináláson kívül lehetőség van egy (majd idővel, bizonyos szint után kettő) karakter-specifikus vonást is választani, mely egy-egy lap képességét erősíti: van, amelyik abban segít, hogy például a jósgömb ne csupán egy, hanem három lapot is megmutasson, de akad olyan is, melyet aktiválva a láda és a kulcs hatására háromszoros lapmennyiség üti a markunkat. Ezen kívül minden menet után több-kevesebb tapasztalati pontot kapunk, a szintlépést követően pedig újabb játékmódok válnak elérhetővé, melyekben némiképp módosult szabályok alapján mérkőzhetünk meg a másikkal (például azon megy a versengés, hogy ki ér el hamarabb 50 pontot). 

Tizenkilencre lapot húzni veszélyes

A Dead Man's Drawtól műfajából eredően aligha lehet látványos átvezetőket és nagyzenekari muzsikát várni (ráadásul eredetileg iOS-re készült), mindenesetre ebben a stílusban bőven elegendő ez a látványvilág. A hangsúly inkább a taktikázáson van, arra pedig a sokféle-fajta lapnak köszönhetően nem lehet panasz, habár meglehetősen sok múlik Fortunával való viszonyunkon is: egy alkalommal igencsak soknak mondható 35 pontot szedtem össze egy kör alatt, máskor pedig még a 10 is nehezen jött össze – sok függ attól is, mennyire vagyunk mohóak, azonban még a legutolsó leosztásban is fordulhat a kocka. A szabályok nem túlzottan összetettek, mindenesetre az oktatómód röviden és érthetően végigvezet bennünket a tudnivalókon. Sajnos csak a gép ellen tudunk küzdeni, a többszemélyes mód kimaradt, ennek ellenére a játék könnyű szívvel ajánlható kezdő és haladó Zsugabubusoknak. 

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!