Darálod az Avatar: Az utolsó léghajlító második évadát? Kezdi meggyőzni a kritikusokat

Úgy fest, egészen jó irányba indult az Avatar élőszereplős feldolgozása, legalábbis az újságírók szerint. A nézők ugyanis már másképpen látják.

A minap felkerült a Netlfixre az élőszereplős Avatar: Az utolsó léghajlító soron következő, második évada, az előző etaphoz képest pedig ezúttal eggyel kevesebb epizódot, vagyis csak hét részt kaptunk. A kritikusi vélemények azonban már befutottak, és ez ugyan messze elmarad az eredeti animációs sorozat mindhárom évadának 100 százalékos eredményétől a Rotten Tomatoes oldalán, azért így is mutat javulást az első szezonhoz képest. Nem beszélve M. Night Shyamalan 2010-es filmjéről, ami mindössze 5 százalékot tud felmutatni az újságírók szerint. 

Az Avatar: Az utolsó léghajlító második évada jelenleg 67 százalékon áll a filmes adatbázisban, fontos ugyanakkor, hogy az értékelés még változhat, mivel a cikk írásakor mindössze 18 kritika alapján alakult ki ez az átlag. Ha azonban jelentősen nem csökken le az eredmény, akkor az első évad 62 százalékához képest azért már érezhető némi előrelépés, ha nem is túl sok. 

A kritikák többsége szerint a folytatás látványosabb akciójeleneteket, komorabb hangulatot és erősebb karakterdrámát kínál, ugyanakkor még bőven akadnak vele gondok. Kezdve rögtön azzal, hogy a sorozat túlságosan is az eredeti animáció nosztalgiájára épít, és néha inkább tűnik egy drága cosplaynek, mint egy igazán önálló adaptációnak.

Na, de mit mondanak a nézők? Náluk éppen fordított a helyzet, legalábbis, ha a Rotten Tomatoes-eredményekből indulunk ki. Jelen pillanatban a folytatás 63 százalékot zsebelt be, míg az első etap 70 százalékot tud felmutatni.

Borítókép forrása: Netflix