Biztos, hogy már jövőre megkapjuk a God of War Laufeyt

Kissé faramuci módon, de a Santa Monica Studio gyakorlatilag kőbe véste, hogy legkésőbb jövőre megjelenik az új God of War-játék.

Végre kissé leült a por a God of War Laufey bejelentése után, ami aligha meglepő, hiszen még relatíve sokat kell várnunk a széria első olyan epizódjára, ahol nem Kratos lesz a főszereplőnk. Az legalábbis biztos, hogy nem a következő pár hónapban fut be Faye túlvilági kalandja, ám akik arra számítanak, hogy még éveket kell várnunk a premierre, azok nagyot tévednek! Ez bizony nem The Elder Scrolls VI eset lesz! Közel tíz éve készül a Santa Monica Studio alkotása, a fejlesztők pedig most egy kifejezetten fura módon megerősítették, hogy 2028-ig sem kell várnunk a premierre.

Hogy mi is történt pontosan? Nos, ugye hallottatok a Sony terveiről, amelyek szerint 2028. januárjától teljesen megszüntetik a lemezes játékokat? Innentől kezdve csakis egy digitális letöltőkódot találunk majd a fizikai dobozokban, ami mondanunk sem kell, hatalmas felháborodást keltett az interneten. Erre néhány stúdió rá is kontrázott – köztük a God of War Laufey fejlesztői is, akik egy rövidke posztban megerősítették, hogy a játékuk kapható lesz lemezes változatban. Ez csak egy dolgot jelenthet: a God of War Laufeynak legkésőbb 2027 év végéig meg kell jelennie.

Kép forrása: Santa Monica Studio
Kép forrása: Santa Monica Studio

Bónusz érdekesség, hogy hasonlóan tettek az Insomniac Games csapatánál is. Habár itt az idén szeptemberi megjelenés miatt ez nem igazán volt kérdés, a Marvel's Wolverine fejlesztői szintén külön megerősítették, hogy a dobozos kiadásban lemezen érkezik majd Logan kalandja. Úgy néz ki, ebben az utolsó másfél évben még a Sony saját stúdiói is presztízskérdést csinálnak abból, hogy régimódi felállásban, lemezen adják ki a játékaikat.

Borítókép forrása: Santa Monica Studio