Kirsten Dunst is bekockul, szerepet kapott az Egy Minecraft film 2-ben

A kutya karmai közt című westernért még egy Oscar-jelölést is bezsebelt a színésznő, a Minecraft-film második részével viszont egy egészen más közönséget szólíthat meg.

Újabb nagy név érkezik a szögletes világ mozis folytatásába: Kirsten Dunst hivatalosan is csatlakozott az Egy Minecraft film készülő 2. részéhez, ahol nem kisebb feladat vár rá, mint a játék egyik legikonikusabb figurájának életre keltése. Ő lesz az Alex nevű női karakter. 

A folytatásban egyébként több ismerős arc is visszatér majd, ismét felbukkan majd Jason Momoa, Jack Black, Danielle Brooks, Matt Berry és Jennifer Coolidge is, igaz, a konkrét cselekményről egyelőre mélyen hallgatnak a készítők.

Apropó készítők. A rendezői székbe ismét Jared Hess csüccsenhetett bele, aki ezúttal is Chris Gallettával közösen dolgozik a forgatókönyvön, ráadásul már a premierdátum is ki van tűzve: a második felvonás 2027. július 23-án érkezik a mozikba a tengerentúlon. 

A tavaly áprilisban debütált Egy Minecraft film gigantikus siker lett, hiába is szidták a kritikusok (a Rotten Tomatoes-on 47 százalékon áll az újságírók véleménye szerint): a Warner Bros. és a Legendary 150 millió dollárból készült koprodukciója 960 millió dollár körül fialt. A Warner egyébként a film Oscar-jelöléséért is kampányolt tavaly, Jack Blacket pedig még a legjobb férfi főszereplő kategóriában is jelöltetni akarta. 

Borítókép forrása: Warner Bros.