A videojáték-iparban gyakran a kiadók kapják a kritikák jelentős részét, ám a Destiny 2 körüli legutóbbi események arra emlékeztetnek, hogy bizony sokszor a fejlesztők is elszállnak. A legtöbbször azt látjuk, hogy például a várva várt Destiny 2 helyett a Marathont kapjuk meg, pedig a háttérben sokszor még ettől is vadabb ötletekkel házalnak a fejlesztők.
Persze jó dolog a kreativítás, az ötletelés és az új dolgok kipróbálása, de amikor egy bejáratott széria készítői olyan messzire akarnak lépni az eredeti recepttől, mint ahogy azt a Bungie akarta, akkor nem árt mérlegelni, hogy vajon megéri-e megtenni azt a lépést. Ezúttal nem az egyszerű fejlesztők, hanem azok főnökei voltak az okosabbak.