Elő a pajszerrel, már böngészőben is futtatható a Half-Life 2!

Immár nincs szükség Steamre ahhoz, hogy Gordon Freeman bőrébe bújjatok, kérdéses viszont, hogy mikor lép közbe a Valve.

Mivel mind a mai napig a 2004-ben megjelent Half-Life 2 a kedvenc FPS-em (és egyben a harmadik kedvenc játékom), mindig örömmel vetem rá magam a lövöldével kapcsolatos hírekre, érdekességekre. Pláne, ha azok olyan jellegűek, mint a mostani, a slant nevű X-felhasználó ugyanis három hónapnyi megfeszített munkát követően előállt a Valve mesterművének böngészőben futtatható verziójával, vagyis most már Google Chrome-ban, Operában és Microsoft Edge-ben is kedvünkre szórakozhatunk a gravitációs puskával.

A munka megkezdése előtt én is rápróbáltam az INNEN elérhető programra, és bár belefutottam néhány grafikai hibába (Wallace Breen például nem tűnt fel a képernyőn, miután leszálltam a vonatról), összességében véve minden remekül működik, ráadásul egyből magyar nyelven szólt hozzám a játék, amin eléggé meglepődtem. Kérdéses viszont, hogy meddig lesz elérhető a Half-Life 2 ezen verziója, hiszen tavaly decemberben a GTA: Vice Cityt is sikerült böngészőbe költöztetni, azt a próbálkozást pedig pillanatok alatt lelőtte a Rockstar és a Take-Two. Bízom benne, hogy a Valve egy hangyányit megengedőbb, mert akkor műszak után elvágtatok a We Don't Go To Ravenholm pályáig, amit szerintem a mai napig végig tudok vinni csukott szemmel. Ti kipróbáljátok majd?

Borítókép forrása: Valve