Statham volt már szállító (háromszor is), mestergyilkos, méhész és melós is, most pedig jöhet a legújabb filmje, aminek furcsamód nem egy foglakozásnév lett a címe, bár azért így sem gondolták túl a címadók: Shelter (magyarra fordítva Menedék) címen érdemes majd keresni jövőre a mozikban. A filmet Ric Roman Waugh rendezte, aki nem épp zöldfülű az akciófilmes műfajban: ő jegyzi a Geralt Butler és Morgan Freeman főszereplésével készült Támadás a Fehér Ház ellen 3. – A védangyal bukását és a szintén Butlerrel készült Greenland – Az utolsó menedéket, valamint a jövőre befutó folytatást, a Greenland 2: Migrationt is.
A Shelter 2026. január 29-én kerül a mozikba idehaza, Statham mellett pedig feltűnik Bill Nighy, Daniel Mays, Bronson Webb, Tom Wu és a Mickey 17 (kritika ITT) színésznője, Naomi Ackie is a filmben. Ami a sztorit illeti, Statham egy Michael Mason nevű, visszavonultan élő exbérgyilkost alakít, aki egy elszigetelt, tengeri szigeten bujkál a múltja elől, és bár nagyon nincs hozzá kedve, egy kicsit most jó embernek kell lennie. Amikor ugyanis megmenti egy kislány életét egy halálos viharban, az élete fenekestül felfordul, miután felfedi az ellenségei előtt a búvóhelyét.
A Shelter Jason Statham első filmje 2026-ban, ám nem az utolsó: érkezik jövő augusztusban a Mutiny (Lázadás) is Jean-François Richet rendezésében, készül továbbá A méhész 2 is, amelynek bár még nincs konkrét premierdátuma, a napokban hivatalosan is befejeződtek a forgatási munkálatai, így jó eséllyel már jövőre befuthat a végeredmény a mozikba.
Borítókép forrása: Black Bear Pictures