Ha valóban ő lesz a Life is Strange-sorozat főszereplője, csalódni fognak a Wednesday fanok

A jól értesült iparági bennfentes, Jeff Sneider szerint a My Old Ass sztárja fogja alakítani Max Caulfieldet az Amazon adaptációjában.

A legelső Life is Strange szerintem egy kisebb csodának tekinthető, hiszen a DON'T NOD máig nem tudta reprodukálni az epizódokra bontott kaland hangulatát, hiába készítette el a második részt, valamint a szellemi örökösnek tekinthető Lost Records: Bloom & Rage-et. Engem személy szerint teljesen elvarázsolt Max Caulfield és Chloe Price nem mindennapi története, éppen ezért ugrálni tudtam volna örömömben, amikor kiderült, hogy az Amazon élőszereplős sorozatot készít a franciák magnum opusából – már csak azért is, mert az a Charlie Covell látja el az írói és showrunneri feladatokat, akinek a fenomenális The End of the F***ing World-öt is köszönhetjük.

Ugyan egy kissé letörte a lelkesedésem, hogy az eredeti alkotók egyáltalán nem vesznek részt a munkálatokban, ám rögtön helyrebillent az egyensúly, amikor a Wednesday és az Egy Minecraft film fiatal tehetsége, Emma Myers bejelentkezett Max Caulfield szerepére. Nagy kár, hogy Jeff Sneider szerint az Amazonnál süket fülekre találtak a színésznő szavai.

Az általában rendkívül jól értesült bennfentes a fizetős fal mögé zárt The InSneider oldalán számolt be arról, hogy Maisy Stella lehet a Life is Strange főszereplője, Enid Sinclair megformálója tehát nem kapta meg az álommelót. Ha netán nem lenne ismerős a név, az nem a véletlen műve, a 2003-ban született színésznő ugyanis elég kevés filmben vagy sorozatban szerepelt eddig – egyedül a Nashville és a My Old Ass emelkedik ki a karrierjéből. Egyelőre persze ne vegyétek készpénznek Sneider állítását, ám mivel elég ritkán téved az informátor, kár lenne reménykedni Emma Myers feltűnésében.

Borítókép forrása: DON'T NOD/Square Enix