Már nyílt titok, hogy Leon sem marad ki a Resident Evil Requiem-ből

Szegény Grace csak a kispadról figyel, miközben minden Resident Evil-rajongó azon pörög, hogy játszható lesz-e Leon a kilencedik főepizódban.

Mi is tudjuk, ti is tudjátok, a Capcom viszont továbbra sem hajlandó elismerni, hogy a Resident Evil-franchise közönségkedvenc ex-zsaruja, Leon S. Kennedy is feltűnik majd a Resident Evil Requiem-ben, talán játszható karakterként! Amikor még meg sem történt a játék hivatalos bejelentése, már akkor szóltak különféle pletykák a több játszható karakterről, Leon visszatéréséről és arról, hogy hogyan vált nyílt világú címből egy jóval fókuszáltabb, hagyományos élménnyé a japán horrorjáték-széria kilencedik főepizódja, de a Capcom továbbra sem hajlandó kijelenteni azt, amire mindenki vár. Pedig a pletykák és bizonyítékok egyre csak sorakoznak, sőt, van aki már az egyik előzetesben is látni vélte a Resident Evil 2 és 4 főhősét.

Mégis, amikor a Well-Played interjújában a játék producere, Masato Kumazawa válaszadásra kényszerült, az úriember némileg kitérő választ adott:

Igen, feltűnik majd néhány karakter a széria múltjából, de ne képzeljetek bele ebbe túl sokat, hype-oljátok túl a dolgot! Jelenleg nem árulhatok el többet, de annyit elmondhatok, hogy visszatérnek szereplők, akiknek közül volt a Raccoon City-incidenshez.

– Masato Kumazawa

Először tehát egészen biztos, hogy a legtöbbeknek Leon S. Kennedy visszatérése juthat az eszébe, de könnyen lehet, hogy Claire Redfield, Ada Wong, Jill Valentine vagy mások is feltűnhetnek a februárban érkező új fejezetben. Azt persze már tudjuk, hogy Grace édesanyja, Alyssa Ashcroft is szerepel a játékban (a fenti előzetesben kiemelt szerepet kapott!), de nem a Resident Evil Outbreak egyik karakterére asszociálnánk első sorban, ha Raccoon City túlélőit kéne listába szednünk.

Borítókép forrása: Capcom