Milyen évet írunk? Saját metaverzumot épít a Discord

A platform egy új funkciót tesztel, amivel magunk mögött hagyhatjuk az unalmas szervermenüket. Egy közös nappaliba költöznek át a Discord-haverjaink.

A gamerek kedvenc csevegőprogramja az utóbbi időben elég szépen rákapcsolt a fejlesztésekre. Nemrég a Microsoft markába csapva Xbox Game Pass-előfizetést csomagoltak a saját prémium pakkjukba, a Discord Nitróba, ráadásul az elmúlt hónapokban az adatvédelem és a kiskorúak biztonsága érdekében tett újdonságok is sűrűn érkeztek. Itt azonban nem állnak meg: a csevegőprogram fejlesztői egy olyan újdonságon dolgoznak, ami sokkal személyesebbé teheti az online beszélgetéseket. Ha hihetünk a szivárgásoknak, hamarosan bemutatkozik a Discord Living Room.

Ami pedig nem más... *dobpergés*... mint egy metaverzum, vagy legalábbis egy arra kísértetiesen hasonlító funkció! Az unalmas, hagyományos menürendszerek és szövegablakok helyett a rendszer a barátaink avatárjait egy virtuális nappaliban helyezné el. Ebben a szobában a beszélgetés minden résztvevője kap egy saját ülőhelyet, ahonnan a beszédhangjukat aztán az új térhatású hangzás tenne életszerűbbé.

Kép forrása: Reddit
Kép forrása: Reddit

Bár a jelenlegi tesztverzióban ez a két funkció még nem kapcsolódik össze, Sharon Coone, a Discord termékmenedzsere a Redditen sejtelmesen reagálva lényegében felfedte, hogy a két új feature gyakorlatilag kéz a kézben érkezik. Coone egyébként azt is hamar tisztázta, hogy a játékosoknak nem kell aggódniuk a gépigény miatt, mert a funkció implementálásakor az elsődleges szempontjuk, hogy a vizuális extra semmiképp se terhelje le a rendszert, és ne okozzon teljesítményromlást a játékok alatt. Így legyen!

Borítókép forrása: Discord