Quality és Performance módot is kap a GTA 6 – A konzolosok is reménykedhetnek a 60 fps-ben?

Fontos infómorzsát szórt el a lengyel Media Markt. Úgy tűnik, konzolokon is több grafikai opcióval érkezik a Grand Theft Auto 6 – de mit jelenthet ez pontosan?

A jelenlegi konzolgeneráció utolsó éveihez érve bátran elmondhatjuk, hogy egészen komoly teljesítménybeli spektrumot lefedtek a piacon lévő hardverek. A belépőszintű Xbox Series S még mindig jól szuperál, főleg 1080p-s felbontás és 30 fps környékén, de a valódi 4K 60 fps-es gaming sem elérhetetlen már, ha valakinek egy PS5 Pro csücsül a tévéje mellett. Ez a generáción belül is hatalmas szakadék a kezdetektől fogva feladta a leckét a legtöbb AAA-fejlesztőnek, akik kénytelenek voltak minden eddiginél szigorúbban odafigyelni az optimalizációra – ezt általában a különböző AI-alapú grafika-felskálázási módszerek tették megoldhatóvá.

Kép forrása: Rockstar Games
Kép forrása: Rockstar Games

Most, a Grand Theft Auto 6 novemberi megjelenéséhez közeledve nyilvánvalóan a Rockstar Games-nek is szembe kellett néznie ezzel a kihívással. A stúdió a pontos részleteket egyelőre nem fedte fel azzal kapcsolatban, hogy milyen felbontással, sebességgel és milyen grafikai kompromisszumokkal érkezik majd a különböző platformokra az év legjobban várt játéka, de a lengyel Media Markt úgy tűnik, hogy már rendelkezik némi információval. A következő szöveg szerepel a webshopjukban:

A konzolos verzió megvásárlásával biztos lehetsz benne, hogy egy a legapróbb részletekig kidolgozott terméket kapsz. A GTA VI az új generációs konzolokon két választható grafikai módot kínál (Performance és Quality), PS5-ön támogatja a DualSense kontroller funkcióit (valósághű haptikus visszajelzést és rezgéseket biztosítva), az SSD tárhely erejének köszönhetően pedig rendkívül gyors betöltést garantál.  

MediaMarkt.pl

Miután már kollektívan elkönyveltük, hogy konzolokon egészen biztos, hogy nem kúszik majd 30 fps fölé a képkockaszám, úgy fest, hogy a Rockstar Games tartogat valamiféle meglepetést. De vajon mit jelent ez pontosan? Lehetséges lenne, hogy a Performance mód Xbox Series X-en és PS5-ön (vagy legalább PS5 Prón) 60 fps-t biztosítson? Vagy esetleg egy köztes, 40 fps-es megoldásról lehet szó, ami beáldozza a sugárkövetést a stabilabb frame rate érdekében?

Egyelőre csak találgathatunk, de szerencsére már nem sokáig! Holnap délután hivatalosan is megindul a GTA 6 előrendelése, amivel nyilvánvalóan jóval több részletet is megtudhatunk majd a nyílt világú bűnözőszimulátorról. Ha igazak a pletykák, akkor egy masszív új előzetes is vár majd ránk, úgyhogy mindenképp érdemes lesz majd résen lenni!

Borítókép forrása: Rockstar Games