Kérjük jelentkezz be!
F1 2012

F1 2010 és folytatásai

A legújabb F1-es sorozat, hosszú idő után újra PC-n is! A Codemasters neve garancia a jó autós játékra.
#690567 Blake11 2012. április. 01. 14:06
Blake11
#690564 :: kacsurka (2012. április. 01. 14:00)
Patch után rendbe jött a dolog és nagyon tetszik a játék, annak ellenére, hogy nagyon szar vagyok benne. Szokni kell az irányítást, meg hogy fékezni is kell. A belső nézet igen király, de verseny alatt számomra a hátsó kamera a nyerő(mondjuk általában mindig így van), mert jobban érzem a kocsit, ha látom. Oldalt néha megjelenik a kocsi felülről és a kerekek zöldek/sárgák. Ez pontosan mit jelez? A hőmérsékletet, vagy hogy cserélni kéne, mert kopik? Illetve a beállításoknál érdemes pepecselni, vagy jó, ahogy van? Én eddig nem nagyon nézegettem ezt a részét.
Szvsz TV-POD nézetben érdemes versenyezni..
Amúgy ha a kerék:
a)zöld
b)sárga(felmelegedett gumik)
c)piros(közel a defekt)
A szuper lágy,ami piros csíkozású kész katasztrófa.Habár beállításokkal lehet javítgatni a dolgokon,de vezetési stílustól is függ.
#690566 ferdzso 2012. április. 01. 14:06
ferdzso
#690564 :: kacsurka (2012. április. 01. 14:00)
Patch után rendbe jött a dolog és nagyon tetszik a játék, annak ellenére, hogy nagyon szar vagyok benne. Szokni kell az irányítást, meg hogy fékezni is kell. A belső nézet igen király, de verseny alatt számomra a hátsó kamera a nyerő(mondjuk általában mindig így van), mert jobban érzem a kocsit, ha látom. Oldalt néha megjelenik a kocsi felülről és a kerekek zöldek/sárgák. Ez pontosan mit jelez? A hőmérsékletet, vagy hogy cserélni kéne, mert kopik? Illetve a beállításoknál érdemes pepecselni, vagy jó, ahogy van? Én eddig nem nagyon nézegettem ezt a részét.
ha használsz segédleteket, akkor nem érdemes beállításokkal vacakolni, kiválasztod a megfelelő időjáráshoz az alapot, és kész.

a zöld gumi meg a hőmérsékletet jelenti a kék azt, hogy hideg, a sárga vagy piros a kopást jelzi (de azt úgyis érzed)
#690564 kacsurka 2012. április. 01. 14:00
kacsurka
Patch után rendbe jött a dolog és nagyon tetszik a játék, annak ellenére, hogy nagyon szar vagyok benne. Szokni kell az irányítást, meg hogy fékezni is kell. A belső nézet igen király, de verseny alatt számomra a hátsó kamera a nyerő(mondjuk általában mindig így van), mert jobban érzem a kocsit, ha látom.
Oldalt néha megjelenik a kocsi felülről és a kerekek zöldek/sárgák. Ez pontosan mit jelez? A hőmérsékletet, vagy hogy cserélni kéne, mert kopik? Illetve a beállításoknál érdemes pepecselni, vagy jó, ahogy van? Én eddig nem nagyon nézegettem ezt a részét.
"Kézen állni mindennek tetején... hintázni a világ peremén."
#690340 kacsurka 2012. március. 31. 12:03
kacsurka
Egyelőre FAIL a dolog. Felraktam és kriksz-krakszos a kép. DiRT-nél is volt ilyen, de ott elmúlt. Újra kell telepítenem valszeg, mert ez így nem buli.
"Kézen állni mindennek tetején... hintázni a világ peremén."
#690336 Akosvagyok 2012. március. 31. 11:55
Akosvagyok
#690326 :: ferdzso (2012. március. 31. 11:22)
Magyarország megfelel. már van GfWL itt is
Windows XP-re is? Mert én úgy hallottam, hogy magyar Win. XP-re nincs.
#690326 ferdzso 2012. március. 31. 11:22
ferdzso
#690324 :: kacsurka (2012. március. 31. 11:20)
Végre beszereztem az F1 2010-et. Épp most telepítem. Milyen országba kell regisztrálnom GfW-ra, hogy ne legyen probléma?
Magyarország megfelel. már van GfWL itt is
#690324 kacsurka 2012. március. 31. 11:20
kacsurka
Végre beszereztem az F1 2010-et. Épp most telepítem. Milyen országba kell regisztrálnom GfW-ra, hogy ne legyen probléma?
"Kézen állni mindennek tetején... hintázni a világ peremén."
#663041 Blake11 2011. október. 30. 21:03
Blake11
#663024 :: oliver777 (2011. október. 30. 19:46)
Nem találkozott valaki olyan problémával, hogy elveszik a mentése?. Sokszor előfordult, hogy mentem az adott nap egy versenyt, kiléptem, és amikor a következő alkalommal beléptem, akkor csak az előző versenyig volt meg a mentés. Tehát lényegében az előző mentés volt meg, pedig a mentés mappában a legutóbbi mentés szerinti dátummal szerepelnek a fájlok. Köszi!
Nem találkozott vki olyan problémával,hogy vonatozásba fullad minden rajt,és többnyire a futam is?Lehet,hogy új karriert kéne kezdenem!?
#663024 oliver777 2011. október. 30. 19:46
oliver777
Nem találkozott valaki olyan problémával, hogy elveszik a mentése?. Sokszor előfordult, hogy mentem az adott nap egy versenyt, kiléptem, és amikor a következő alkalommal beléptem, akkor csak az előző versenyig volt meg a mentés. Tehát lényegében az előző mentés volt meg, pedig a mentés mappában a legutóbbi mentés szerinti dátummal szerepelnek a fájlok.

Köszi!
#662827 Kroy82 2011. október. 29. 16:16
Kroy82
#662808 :: Blake11 (2011. október. 29. 13:48)
Nos feltettem a játékot indítom is,de kis képernyőn indul.Miként lehet teljes képernyőre tenni?
Blake11 írta:

Nos feltettem a játékot indítom is,de kis képernyőn indul.Miként lehet teljes képernyőre tenni?


ALT+ENTER
#662808 Blake11 2011. október. 29. 13:48
Blake11
#662796 :: ferdzso (2011. október. 29. 10:59)
most ismét előszedtem a játékot, és előjöttek olyan problémák, amiket eddig nem vettem észre, vagy inkább nem fordultak elő. esőben a játék játszhatatlan, az AI nem cseréli le a gumikat (ha esőben indulsz, végig egy gumin van, ha szárazon indulsz, ők száraz gumit is használnak végig, akár szakad az eső, akár nem). van hogy kihagynak egy boxkiállást, és mennek tovább, csak lassan (lágy keveréken mennek négyszer annyit mint máskor, ez alatt az idő alatt az AI őket nem tudja megelőzni, és én is csak 20 másodpercet hozok rajtuk). ami meg ennél is idegesítőbb az a kerékcsere. direkt hagytam egy rakat gumit a versenyre, mindenből volt 3 (biztos nem lehetek 100%-ig, mert ugye nem nézhetem meg a gumik mennyiségét, és hogy hány körre elég). versenyen ha harmadszorra akarok felrakni egy keveréket, akkor az használt lesz. tehát mindegy hogy van még egy új a garázsban, a szerelők a verseny elején használtat fogják felrakni. reális nem? így, hogy ezekkel a hibákkal találkoztam, és úgy hogy ezek a hibák a a mai napig nem lettek kijavítva, nyugodtan mondhatom, hogy a Codemasters másodjára röhög a Forma 1 rajongók pofájába. kiadták a 2010-et, support nélkül, a maga hibáival. kiadják a 2011-et, support nélkül, szinte ugyanazokkal a hibákkal. ha 2012-ben is megcsinálják ezt, akkor igen csúnyán be fog bukni a széria
Nos feltettem a játékot indítom is,de kis képernyőn indul.Miként lehet teljes képernyőre tenni?
#662796 ferdzso 2011. október. 29. 10:59
ferdzso
most ismét előszedtem a játékot, és előjöttek olyan problémák, amiket eddig nem vettem észre, vagy inkább nem fordultak elő.
esőben a játék játszhatatlan, az AI nem cseréli le a gumikat (ha esőben indulsz, végig egy gumin van, ha szárazon indulsz, ők száraz gumit is használnak végig, akár szakad az eső, akár nem). van hogy kihagynak egy boxkiállást, és mennek tovább, csak lassan (lágy keveréken mennek négyszer annyit mint máskor, ez alatt az idő alatt az AI őket nem tudja megelőzni, és én is csak 20 másodpercet hozok rajtuk).
ami meg ennél is idegesítőbb az a kerékcsere. direkt hagytam egy rakat gumit a versenyre, mindenből volt 3 (biztos nem lehetek 100%-ig, mert ugye nem nézhetem meg a gumik mennyiségét, és hogy hány körre elég). versenyen ha harmadszorra akarok felrakni egy keveréket, akkor az használt lesz. tehát mindegy hogy van még egy új a garázsban, a szerelők a verseny elején használtat fogják felrakni. reális nem?

így, hogy ezekkel a hibákkal találkoztam, és úgy hogy ezek a hibák a a mai napig nem lettek kijavítva, nyugodtan mondhatom, hogy a Codemasters másodjára röhög a Forma 1 rajongók pofájába. kiadták a 2010-et, support nélkül, a maga hibáival. kiadják a 2011-et, support nélkül, szinte ugyanazokkal a hibákkal. ha 2012-ben is megcsinálják ezt, akkor igen csúnyán be fog bukni a széria
#662208 Blake11 2011. október. 23. 18:46
Blake11
#660829 :: ferdzso (2011. október. 13. 17:10)
azért most örülök, hogy a Codemasters megint spórolt a tesztelőkkel. 50% Silverstone, a verseny felénél elkezd esni az eső, az utolsó 5 körre minimum inter kell, de még azon is csúszol mint a fene. az AI kinn marad, és szépen megy gyorsabbnál gyorsabb köröket használt primeokon. úgyhogy megint szépen el van cseszve egy verseny emiatt, és így tök jó, hogy a legjobb feature használhatatlan
Kérdés:Ha a játékban el kezdesz egy karriert hány évig tart?Az előzőnél azt hiszem 7 év volt?!
OFF Cdgalaxis-on csak nekem nem hozza be a megrendelésnél a kosár tartalmát?Mert már rendelném is a gémet..
#660829 ferdzso 2011. október. 13. 17:10
ferdzso
azért most örülök, hogy a Codemasters megint spórolt a tesztelőkkel. 50% Silverstone, a verseny felénél elkezd esni az eső, az utolsó 5 körre minimum inter kell, de még azon is csúszol mint a fene. az AI kinn marad, és szépen megy gyorsabbnál gyorsabb köröket használt primeokon. úgyhogy megint szépen el van cseszve egy verseny emiatt, és így tök jó, hogy a legjobb feature használhatatlan
#659644 ferdzso 2011. október. 03. 14:08
ferdzso
#659642 :: lm83 (2011. október. 03. 12:44)
Kicsit furcsáltam is, hogy mindkét futamra 11et ride-ra meg 1et ír... Na megnézem majd 10en mennyivel lesz nehezebb...Lehet úgy körbe se tudok menni... Amúgy pont ezért jött be jobban ez, mert végre a pályán tudtam maradni, nem úgy mint a tavalyiban, ahol vagy ötvenszer nyomta le a szabadedzést Monacoban és mindig útolsó voltam, hiába találtam neten beállítást, most is azért nehéz ott kört összerakni hiba nélkül, de azért sikerült 1-2 seccel Poleba kerülni, igaz csak legkönnyeben nyomom és minden be van kapcsolva, mert én sem szimulátorra vágyom, hanem, hogy élvezzem a játékot Force Indiával első versenyen PP FL WIN megvolt, neten találtam beállítást, gondolom többen is, nem akarok linkelni, de F0 2011 setup directory, És minden autóra más van, nekem mégis a Mclaren-es beállítások fekszenek jobban, nem a Force Indiára ami van. Ja gyárni Merci-re is MSC-vel Mclarenes jó volt szintén. Ami még furcsa, hogy tavaly paddal ment jobban, most viszont billentyűzettel könnyebb fent maradnom, könnyebb korrigálnom, néha elég sokat kell, nagyon meg kell szokni, hogy nyitott szárnnyal egy pillanat alatt keresztbe áll a kocsi Ja ami még feltűnt, miért mindenki úgy örül győzelemnek mint Vettel, igaz, hogy mostanában csak őt lehet látni, de azért pár évet visszanézhettek volna
Minden segítséggel szvsz a hátsószárnyát sem kell becsukni.

Más beállítását használni meg butaság. A saját preferenciáidnak megfelelően kell beállítani a kocsit. A legjobb eredményeket a leginstabilabb kocsikkal érik el
#659642 lm83 2011. október. 03. 12:44
lm83
Kicsit furcsáltam is, hogy mindkét futamra 11et ride-ra meg 1et ír...
Na megnézem majd 10en mennyivel lesz nehezebb...Lehet úgy körbe se tudok menni...
Amúgy pont ezért jött be jobban ez, mert végre a pályán tudtam maradni, nem úgy mint a tavalyiban, ahol vagy ötvenszer nyomta le a szabadedzést Monacoban és mindig útolsó voltam, hiába találtam neten beállítást, most is azért nehéz ott kört összerakni hiba nélkül, de azért sikerült 1-2 seccel Poleba kerülni, igaz csak legkönnyeben nyomom és minden be van kapcsolva, mert én sem szimulátorra vágyom, hanem, hogy élvezzem a játékot
Force Indiával első versenyen PP FL WIN megvolt, neten találtam beállítást, gondolom többen is, nem akarok linkelni, de F0 2011 setup directory, És minden autóra más van, nekem mégis a Mclaren-es beállítások fekszenek jobban, nem a Force Indiára ami van.
Ja gyárni Merci-re is MSC-vel Mclarenes jó volt szintén.
Ami még furcsa, hogy tavaly paddal ment jobban, most viszont billentyűzettel könnyebb fent maradnom, könnyebb korrigálnom, néha elég sokat kell, nagyon meg kell szokni, hogy nyitott szárnnyal egy pillanat alatt keresztbe áll a kocsi
Ja ami még feltűnt, miért mindenki úgy örül győzelemnek mint Vettel, igaz, hogy mostanában csak őt lehet látni, de azért pár évet visszanézhettek volna
#658700 ferdzso 2011. szeptember. 26. 21:32
ferdzso
#658602 :: Simba (2011. szeptember. 26. 09:31)
Hát azért annyira nem nehéz egy játék. rFactor F1-es módját ajánlom, ha igazi szimulátorra vágysz.
a fene sem vágyik szimulátorra pont ezért használom ki hogy nem csúszik annyira a kocsi háta, mintha jégen menne.
amúgy kipróbáltam a traction controlt, és köze nincs az én "cheatemnek" és a full TC-nek egymáshoz. gyakorlatilag TC-vel még fékezni sem kell, végigmegy a kocsi magától. a 11-11 springekkel meg szimplán nem pördül ki a háta egy kigyorsításnál, de ha bután viselkedsz még így is könnyebben megforogsz mint a 2010-ben (TC-vel próbáltam mindenhogy kigyorsítani, sehogy nem pördültem meg).
#658602 Simba 2011. szeptember. 26. 09:31
Simba
Hát azért annyira nem nehéz egy játék. rFactor F1-es módját ajánlom, ha igazi szimulátorra vágysz.
#658589 eClipse 2011. szeptember. 25. 23:01
eClipse
Aha! Akkor lehet nekem is ezt a front/rear springet kellene állítanom, mert jelenleg Sepangban, szakadó esőben kipörgésgátló nélkül, egyszerűen nem tudok az úton maradni (egyszer sikerült valahogy 3 körig, aztán ott egy mm-rel jobban lenyomta a gázpedált mint kéne és szevasz).
Emellett nekem a büntetésekkel van gondom. Kipördültem gyakorláskor, és az úton menetirányban szemben sikerült megállnom. Esélyem nem volt, hogy visszapörgessem maga, rögtön jött a 10 helyes rajtbüntetés. Na emiatt kipróbáltam, hogy versenyen egy kanyarban direkt izomból belezúztam két kocsiba is, és nem történt semmi sem.
És ebből következik a 3. gondom, hogy mehetsz 300-al is a falnak, akkor is van, hogy néha (vagyis inkább sokszor) csak "slight damage" lesz a front wingben. Öhöm.
#658575 ferdzso 2011. szeptember. 25. 22:09
ferdzso
egy valamit nagyon reálisan eltaláltak a Codemastersnél a játékkal kapcsolatban. és az nem más mint Vettel. Spanyol nagydíjon első helyről rajtoltam, mögöttem Hammi meg Vettel, ezt a felállást megőriztük az első kiállásig, akkor még jött Alonso, és Vettel elénk került. és innentől volt érdekes, mert én Hammi meg Alo keményebb keveréken voltunk Vettel meg lágyon, és nem kicsit elvert mindenkit. ráadásul arról sincs szó, hogy feltartottam volna a kettőt mögöttem, mert kétszer is felépítettem egy bő 2 másodperces előnyt (egyszer hibáztam). Vettel gyakorlatilag kiautózott egy box kiállásnyi előnyt, kiállt majd a friss keményebb keveréken újra megelőzött minket. lágyon meg én sem tudtam tartani a tempót vele (Hammilton és Alonso simán megvoltak volt is vagy 4-5 másodperc előnyöm a végén).

szóval gratulációm a Codemastersnek, mert Vettel tényleg Vettel a játékban (bár az egy kicsit meleg hogy egy Williams-szel vertem fél másodperceket körönként a Ferrarira meg McLarenre)
#658402 ferdzso 2011. szeptember. 24. 14:49
ferdzso
kis utánaolvasás után sejtem hogy mitől nem megy nekem a game. elcseszhették a beállításokat. találtak egy bugot, ami szerint ha a spring ratet (front és rear) 11-11-re állítod akkor a kocsi igen csak gyors lesz (kipróbáltam, működik). ezzel az a baj, hogy tényleg nagyon gyors leszel tőle, viszont bármi másra állítod szenvedsz, legalábbis a Williams-szel én szenvedtem, akármit állítottam a kocsi háta kipörgött alólam (még a spring rate-t is állítottam). azért komolyabb állítgatás után a kvalifikációra sikerült valami működő kocsit összehoznom, de hiába futottam egy-egy gyors időt, versenyen közöm nem volt még a Virginekhez sem.
most Kínával kipróbálom ezt a trükköt, bár van egy olyan érzésem, hogy így meg túl könnyű lesz. lehet hogy csak szoknom kellett volna, hogy a kocsi háta gyakorlatilag akármit állítok ki fog pörögni, bár szerintem csak ezek a beállítások nem működnek rendesen.

szóval aki szenved az irányítással, annak front és rear spring 11-11, és semmi gond nem lesz...
#658386 ferdzso 2011. szeptember. 24. 11:23
ferdzso
most hogy játszottam egy kicsit azért azt mondom, hogy az első patchig aki kételkedik ne rohanjon a boltba. valahogy megint félkész lett a játék, amit megint a modok fognak kijavítani. nincs 30-40%-os futam, a 20%-oson csak egy kerékcsere van (valahogy a 2010 modjaiban sikerült többet kihozni ilyen rövidtávra is), a safety car alatti irányítás nem túl jó, meg lehet szokni az irányítást az alatt is, de az automatika kikapcsolására nem figyelmeztet semmi, és a lehető leghülyébb ponton ad neked lehetőséget. pl. Ausztráliában a célegyenesre ráfordító kanyar közepén(!) kapod vissza az irányítást. ha ráfeküdtél a gázra a safetycar alatt (mert úgyis magától megszabja hogy mennyivel mehetsz), akkor jól megszívod, és repülsz bele a falba. de ugyanez érvényes a boxkiállásra is (az másik dolog, hogy mikor befele mész, nem mutatja a segítő csík a féktávot). kienged, a legelső kanyar előtt megkapod a lehetőséget hogy a hideg gumikon driftelj egyet.
#658146 ferdzso 2011. szeptember. 22. 13:01
ferdzso
#658135 :: Simba (2011. szeptember. 22. 10:17)
Ki akar egy autós játékot PC-n kontrollerrel játszani? Szerezz be egy kormányt egészen más az élmény is.
Nincs píz kormányra. Amúgy is csak az f1et tolom az autós gamek közül, szal nem is érné meg a vételt