Kérjük jelentkezz be!
F1 2012

F1 2010 és folytatásai

A legújabb F1-es sorozat, hosszú idő után újra PC-n is! A Codemasters neve garancia a jó autós játékra.
#582675 ferdzso 2010. november. 28. 19:46
ferdzso
#582644 :: eClipse (2010. november. 28. 17:52)
Hát ez az, hogy az egész évadot kipörgésgátló nélkül csináltam, és nem volt gondom (vagyis volt, de csak normális keretek között), de ez a pálya egy agyrém ebből a szempontból. Egy hosszan elnyúló, padlógázas kanyarban is képes kipörögni. Jah, grafikai mod nem kell, így is alig bírj a 7600 gtm
nem olyan grafikai mod igazából a fényeket meg az időjáráseffekteket változtatja (szóval nem emeli a gépigényt, vagy csak minimálisan )...
nekem bejön (kettő grafikai modot próbáltam, ez az utóbbi egyelőre jobban tetszik, bár sötétebb). link

amit nagyon tudok ajánlani, és bejött az a realistic tyres. ezt tényleg megéri letölteni, mert nagyon hasznos (sokkal jobb látni, hogy hogy áll a gumi, mint a HUD-ot nézni - amire szintén van mod -)

mondjuk mind2 DX11, de lehet mással is működik (az elsőnek biztos van DX9 verziója, azt sztem láttam).

jah, és ha nagyon nem megy, akkor +40 flashbacks mod

TrueAI mod: ezt már iderakom, ha mindet kiraktam de nem ajánlom, mert a kis-csapatok nagyon gyorsak lesznek benne. viszont ha frissítik, akkor mintegy kötelező lesz, mert van benne az elszúrt rajtolástól kezdve, a leálló motorokon keresztül, folyamatosan csúszkáló és hibázó AI nagyon nagy móka, csak már nem annyira F1 feeling (bár én már nem fogom kivenni, csak várom a frissítést )
#582644 eClipse 2010. november. 28. 17:52
eClipse
#582624 :: ferdzso (2010. november. 28. 16:39)
meg lehet oldani a kipörgésgátló nélküli létet csak gyakorolni kell am modot még nem ajánlanék, mert mindnek van vmi gondja. a TrueAI az igen fura futameredményeket hoz (újra top10-ben a 3 kis-csapat pl...), akármennyire fun is. a kamera modok nekem nem jöttek be, a max grafikus modot tudok ajánlani, de még azt is tesztelgetem
Hát ez az, hogy az egész évadot kipörgésgátló nélkül csináltam, és nem volt gondom (vagyis volt, de csak normális keretek között), de ez a pálya egy agyrém ebből a szempontból. Egy hosszan elnyúló, padlógázas kanyarban is képes kipörögni. Jah, grafikai mod nem kell, így is alig bírj a 7600 gtm
#582624 ferdzso 2010. november. 28. 16:39
ferdzso
#582612 :: eClipse (2010. november. 28. 16:03)
Iszonyatosan felkúrta az agyamat most ez a szar! Szingapúrban kipörgésgátló nélkül szinte nem lehet végigmenni a pályán. Kormánnyal játszok, szóval folyamatosan adok gázt, nem padlógázzal megyek és mégis állandóan kimegy a e. Ha meg biztonsági autózásra megyek, ilyen 4 mpkkel vagyok lemaradva az ellenféltől. Áááááááá ferdzso: milyen modokat használsz, miket ajánlasz?
meg lehet oldani a kipörgésgátló nélküli létet csak gyakorolni kell

am modot még nem ajánlanék, mert mindnek van vmi gondja. a TrueAI az igen fura futameredményeket hoz (újra top10-ben a 3 kis-csapat pl...), akármennyire fun is. a kamera modok nekem nem jöttek be, a max grafikus modot tudok ajánlani, de még azt is tesztelgetem
#582612 eClipse 2010. november. 28. 16:03
eClipse
Iszonyatosan felkúrta az agyamat most ez a szar! Szingapúrban kipörgésgátló nélkül szinte nem lehet végigmenni a pályán. Kormánnyal játszok, szóval folyamatosan adok gázt, nem padlógázzal megyek és mégis állandóan kimegy a e. Ha meg biztonsági autózásra megyek, ilyen 4 mpkkel vagyok lemaradva az ellenféltől. Áááááááá

ferdzso: milyen modokat használsz, miket ajánlasz?
#582550 ferdzso 2010. november. 28. 12:19
ferdzso
#581101 :: oliver777 (2010. november. 21. 20:43)
Sziasztok! Karrierrel kapcsolatban lenne kérdésem. Lotus-sal kezdtem a karriert, elfogadtam év közben az első számú pilóta pozíciót, de azt hittem, hogy az csak arra az évre vonatkozott (biztos nem olvastam el az apróbetűt ), de most hogy végeztem az idénnyel nem tudtam igazolni. Most mennem kell még egy idényt Lotussal? Egyébként világbajnok lettem az első évben. Köszi!
én még nem írtam alá szerződést, de ha benne volt, a következő év is, akkor nem tudsz mit csinálni

am most kicsit moddolgatom a játékot, mert Silverstone-ban már rajtolni sem tudok az AI miatt (lassú kanyar), és ha már egy kicsit moddolok (már fenn van pár így is ), akkor rendesen teszem azt
#581101 oliver777 2010. november. 21. 20:43
oliver777
Sziasztok!

Karrierrel kapcsolatban lenne kérdésem.
Lotus-sal kezdtem a karriert, elfogadtam év közben az első számú pilóta pozíciót, de azt hittem, hogy az csak arra az évre vonatkozott (biztos nem olvastam el az apróbetűt ), de most hogy végeztem az idénnyel nem tudtam igazolni. Most mennem kell még egy idényt Lotussal? Egyébként világbajnok lettem az első évben.

Köszi!
#580006 ferdzso 2010. november. 16. 17:06
ferdzso
#579998 :: DarkEmperror (2010. november. 16. 16:43)
Igen, most már nekem is megy és nekem is hasonló volt: Bahreinben Lotussal 10. lettem (vezettem is, csak kicsúsztam) és utána Malájzíában egyszerűen nem tudtam 24-nél jobb időt menni, mentem tökéletes kört és így sem volt jó
legalább nem vagyok egyedül mondjuk az utóbbi két pálya igen egyszerű, nagyon hamar meg is jegyeztem őket, de azért úgy ráérezni, hogy jó időket menjek, az időbe telik (legalábbis elméletileg). ráadásul az is érdekes, hogy az adatlapján a pályának 1:18 van feltüntetve, mint idő, de más pályáknál is, ez időmérőn 3-4 másodperccel is gyorsabb (én meg egy 1:18:6-os idővel nyertem...)
#579998 DarkEmperror 2010. november. 16. 16:43
DarkEmperror
Igen, most már nekem is megy és nekem is hasonló volt: Bahreinben Lotussal 10. lettem (vezettem is, csak kicsúsztam) és utána Malájzíában egyszerűen nem tudtam 24-nél jobb időt menni, mentem tökéletes kört és így sem volt jó
#579993 ferdzso 2010. november. 16. 16:34
ferdzso
most elég érdekes dolog történt velem. megnyertem a P1-et Kanadában. az előző versenyt a törököknél is megnyertem, időmérővel együtt... valami nem okés itt, és nem tudom mi. az első az az üzemanyagszimuláció, amire gyanakodtam, de visszakapcsoltam, és mentem egy ugyanolyan kört (időmérőn), az AI meg nem gyorsult... lehet hogy a patch csinált valamit, de az meg azért lenne fura, mert már Monaco is ilyen beállításokkal ment nálam, ott meg alig szereztem meg a 8. helyet (és az a pálya igen jól megy nekem) szóval ha van vmi ötlet, hogy mi lehet a baj, szívesen hallgatom
(jah, és Sauberben 1:18 volt az időm, ami egyáltalán nem jó, de az AI nem tud ennél gyorsabb lenni)
#579106 ferdzso 2010. november. 13. 11:51
ferdzso
#579101 :: DarkEmperror (2010. november. 13. 11:26)
Kedves fórumtársak! Az agylopótök határán állok: ugyebár említettem, hogy Magyarhonból regeltem a GfWL-re, ezért eddig nem tudtam menteni. Most már viszont Magyarországon is van LIVE, de nekem még mindig azt mondja, hogy nem engedélyezett régió. Akkor most mi van?
főoldalon volt egy hír, azt anno átfutottam, de ha jól tudom vmi átregelés is kell egy profilnak (keresd meg, és kövesd az utasításokat ). sztem az a baja
#579101 DarkEmperror 2010. november. 13. 11:26
DarkEmperror
Kedves fórumtársak! Az agylopótök határán állok: ugyebár említettem, hogy Magyarhonból regeltem a GfWL-re, ezért eddig nem tudtam menteni. Most már viszont Magyarországon is van LIVE, de nekem még mindig azt mondja, hogy nem engedélyezett régió. Akkor most mi van?
#577622 ferdzso 2010. november. 07. 12:43
ferdzso
nah, kicsit tesztelgettem a patch-et, és azt tudom ajánlani, hogy aki eddig nem tette fel, az ne is tegye. borzasztó lett a grafikai újítások jók, viszont a nyalókás-ember semmit nem fejlődött, az új AI, ami elenged időmérőn, meg egyszerűen idegesítő.
eddig legalább, ha egy üres rész volt a kocsi előtt, mikor elkezdtük a gyorskört, az is maradt, viszont az AI most szimplán félreáll az úton, és csak a kanyarokat veszi ideális íven (ahol általában utolérjük őket, mert annyira azért nem lassítanak egyenesekben), hogy még zavaróbbak legyenek.
szóval a grafikán kívül semmi sem javult
#576944 DarkEmperror 2010. november. 04. 19:32
DarkEmperror
#576938 :: ferdzso (2010. november. 04. 19:15)
lol. el nem tudom képzelni, hogy lehet ennyit szívni a GFWL profillal anno a GTA4-nek csináltam egy random profilt, és azóta minden rendesen megy vele ráadásul felismeri, hogy Magyarországon vagyok, és enged multizni mindenhol
Én is csináltam a GTA Iv-nek, csak elfelejtettem azt az emailemet
#576938 ferdzso 2010. november. 04. 19:15
ferdzso
lol. el nem tudom képzelni, hogy lehet ennyit szívni a GFWL profillal anno a GTA4-nek csináltam egy random profilt, és azóta minden rendesen megy vele ráadásul felismeri, hogy Magyarországon vagyok, és enged multizni mindenhol
#576937 DarkEmperror 2010. november. 04. 19:12
#576936 levvvi 2010. november. 04. 19:11
levvvi
És azok a magyarok akik már most normálisan játszanak mit csináltak? Nem Magyarországot adták meg országnak?
#576819 DarkEmperror 2010. november. 04. 13:57
DarkEmperror
Aki nem volt olyan ballopótök, mint én, azok igen, én pedig még várhatok 1 hetet
#576817 levvvi 2010. november. 04. 13:51
levvvi
Köszi, mostmár működik. Egyébként Ti, hogy tudtok normálisan játszani? November 10-én lesz csak Live Magyarországon...
#576809 ferdzso 2010. november. 04. 13:23
ferdzso
#576796 :: levvvi (2010. november. 04. 12:18)
Kösz, a válaszokat de még mindig nem működik. A hardver_settings_option.xml-ben átírtam mindent "true"-ra de még mindig nem megy. ALT+Enterrel is próbálkoztam már korábban.
hardware_settings_config.xml
ezt keresd meg a dokumentumok mappában (MyGames/FormulaOne/hardwaresettings)
ebben átírod a full screen-t true-ra, írásvédetté is teheted, ha nem akarod, hogy folyton átálljon, de nem tart semeddig átírni

am a patchben jött pár új grafikai opció, és valamelyik lefagyasztja a játékot most azon sakkozom, hogy melyik lehet az
#576796 levvvi 2010. november. 04. 12:18
levvvi
Kösz, a válaszokat de még mindig nem működik.
A hardver_settings_option.xml-ben átírtam mindent "true"-ra de még mindig nem megy. ALT+Enterrel is próbálkoztam már korábban.
#576791 zozzoo88 2010. november. 04. 11:58
zozzoo88
Alt+Enter-rel is megoldható.
#576784 levvvi 2010. november. 04. 11:00
levvvi
Sziasztok!

Nem tudtok valami megoldást arra, hogy a játék csak ablak módban hajlandó elindulni? Ha felrakom teljes méretre, még akkor is látszik a tálca és az a "fejléc". (Windows 7)
#576517 ferdzso 2010. november. 02. 17:31
ferdzso
nah kint van a PC patch. nagyon kíváncsi vagyok, mert felhúzott a game (2. voltam, és 7-ként végeztem, mert páran nem óhajtottak kiállni... és ilyen nem hiszem, hogy lesz még egyszer, mert több balesetet követően voltam 2 )
#576350 ferdzso 2010. november. 01. 16:54
ferdzso
hogy jön a patch, kicsit beleástam magam a fórumokba, és rájöttem, hogy mi a fenéért szívok Spanyolországban eddig ilyen nem volt, de mint kiderült a fuel simulation csak rám érvényes. ez milyen már?! eddig ilyen nem volt, tehát még csak meg se szokhattam, vagy fel se készülhettem rá most kikapcsoltam, és csodák csodájára, tudok a mezőnnyel menni (és nem arról van szó, hogy én vok a béna, mert jobb időket megy az AI tele kocsival, mint kvalifikáción)