A harmadik Avatar-rész decemberben landolt a mozikban, és úgy tűnik, szép lassan véget ér a mozis pályafutása. Jó eséllyel nem olyan eredménnyel, ami láttán James Cameronék felhőtlenül örülhetnek.
Az Avatar: Tűz és hamu várhatóan több mint 1,4 milliárd dollárral zárja majd a globális bevételét, ami kétségkívül szép, ugyanakkor elmarad a Variety által jósolt 1,7 millió dollártól, a korábbi részektől pedig még inkább - írja a Dark Horizons. Úgy tűnik, hogy a film nagyjából a fele bevételt éri el az első, 2009-es részhez képest, ami 2,9 milliárd dollárt fialt, és ami mai napig minden idők legtöbb bevételt hozó filmje. De a második rész számaitól is jócskán elmarad a harmadik felvonás: a 2022-es A víz útja 2,3 milliárd dollárt termelt.
Úgy tudni, hogy a hazai színtéren, azaz az USA-ban volt a legmarkánsabb a visszaesés, ott a Tűz és hamu 392 millió dollárt ért el, szemben a második rész 688 milliójával. A produkció becsült költsége egyébként 500 millió dollár körül alakulhatott a marketinget is beleszámolva, vagyis a film még így is bőven sikeresnek mondható, ugyanakkor a tendencia elég látványos: a jelek szerint egyre kevesebb embert vonzanak a mozikba James Cameron nyúlánk űrlényei.
A Tűz és hamu minket semennyire sem tudott meggyőzni, kritikánkban ezt írtuk róla: „Ezt a filmet csak három feltétellel lennék hajlandó újranézni: ha James Cameron maga repülne el hozzám, venné meg a jegyem, előtte pedig elvinne mondjuk vacsorázni. Bár szerintem felesleges fáradnia a negyedik résszel, ha vannak még olyanok, akiket érdekelnek a kék űrlények, azok számára valószínűleg akad majd pár wow-pillanat a filmben, amelyeket egyébként könnyű lesz felismerni, mert általában elhangzik majd közben, hogy „wuhuuu". Mindenki más számára viszont az Avatar: Tűz és hamu nem lesz más, mint egy tökéletesen üres vizuális túladagolás, ami inkább kimerítő, mint lebilincselő."
Borítókép forrása: Disney