„Kész vagy meghalni?” – Chucky-maszkos férfi ijesztgeti az embereket Philadelphiában

Több járókelőt is megpróbált halálra rémíteni a babamaszkos férfi, aki állítólag a telefonjával rögzítette az eseteket.

A philadelphiai rendőrség egy férfit keres, aki a múlt héten, szerda hajnalban több embert is megpróbált megfélemlíteni a belvárosban  - írja az ABC News. A hatóságok szerint a férfi egy „jellegzetes Chucky baba halloweeni stílusú maszkot” viselt.

Az eset körülbelül hajnali 5:18-kor kezdődött, és a rendőrség szerint közel húsz percen keresztül tartott. Ez idő alatt a maszkos férfi több járókelőhöz is odament, illetve megpróbálta őket megijeszteni. A rendőrség úgy tudja, hogy legalább hat embert vett célba, férfiakat és nőket egyaránt zaklatott.

Az egyik incidensről ráadásul biztonsági kamerás felvétel is készült: itt azt láthatjuk, amint a férfi egy futó nőt vesz üldözőbe, akitől állítólag azt kérdezte: 

Kész vagy meghalni?

A nő megpróbált elmenekülni, közben pedig segítségért kiabált - a menekülés során végül a lába sérült meg. 

A nyomozók szerint van egy további furcsa részlet is. A férfinél mobiltelefon is volt, amit a bal kezében tartott, és a rendőrség szerint nagyon úgy tűnt, mintha  közben rögzítené is az incidenseket. A hatóságok ezért jelenleg a közösségi médiát is vizsgálják, hátha a férfi feltöltötte valahová az akcióiról készült felvételeket. A rendőrség azt is tudja, hogy a férfi egy ponton lehúzta magáról a fehér maszkot, így az arca egy része láthatóvá vált: most egy vékony testalkatú, körülbelül 173 centiméter magas, 16–20 év közötti fekete férfit keresnek.

Borítókép forrása: ABC News