Nagyon úgy néz ki, hogy a korábbi pletykák igaznak bizonyultak, mivel a Bungie nemrég megerősítette, hogy jelentős létszámleépítésre kerül sor a stúdió munkavállalóinak körében. Az amerikai fejlesztőcsapat hivatalosan is bejelentette ezeket a távozásokat, valamint a csapatai szélesebb körű átszervezését. A megfogalmazott cél az, hogy „a stúdiót a legjobb helyzetbe hozzák a jelen és a jövő szempontjából”, jelentsen ez bármit is – sanszosan a többség inkább a Marathonnal fog foglalkozni a (közel)jövőben. Az érintettek számát nem határozták meg, de időközben Hermen Hulst, a PlayStation Studios elnöke egy belső körlevélben tisztázta, hogy a leépítések szinte a teljes Destiny 2-csapatot érintik. Ezen felül a Marathon-csapat néhány tagja is érintett. Hulst a levélben úgy fogalmaz, hogy „leépítésekre kerül sor a Bungie működését támogató SIE-csapatoknál is”, az átszervezést pedig „szükségesnek” minősítette, és kijelentette, hogy a Marathon a PlayStation-katalógus „fontos része”.
Május 21-én tudta meg mindenki, hogy a Bungie sem Star Wars, sem más témájú kiegészítővel nem próbálja meg többé visszacsábítani a Destiny 2 elpárolgott játékosait, a június 9-én élesedett frissítéssel ugyanis véget ért a 2017-ben megjelent looter-shooter támogatása. A steames játékosszámból kiindulva amúgy várható volt, hogy a Halo-trilógia egyre rosszabb megítélésnek örvendő fejlesztőcsapata nyugdíjba küldi a Guardianeket, akik talán már soha többé nem térhetnek vissza. Ezt alátámasztja a csapat közleménye is. „A Bungie jelenlegi és korábbi vezetőiként elismerjük, hogy a Destiny 2 az elmúlt néhány évben nem felelt meg az elvárásoknak” – olvasható a nyilatkozatban, ami így folytatódik: „A Destiny 2 utolsó tartalmi frissítését követően, és mivel jövőbeli projektjeink még korai fejlesztési szakaszban vannak, sajnos nem tudtuk tovább fenntartani a korábbi játékosszámot.” Mindez arra enged következtetni, hogy Destiny 3-ra hiába várnak a rajongók és a stúdió számára a Marathon marad az elsődleges.
Borítókép forrása: Steam