Egy hónap múlva jön az új The Witcher-játék, de nem sokan fognak neki örülni

A Nerial felel a Reigns: The Witcher nevű projektért, amelyben Kökörcsin balladáin keresztül élhetjük át Ríviai Geralt kalandjait.

Bármennyire is sokan dolgoznak a The Witcher 4-en, egy darabig még biztosan nem bújhatunk a stafétát átvevő Ciri bőrébe, szóval kénytelenek vagyunk a trilógia vagy Andrzej Sapkowski művei (esetleg a Netflix Vaják sorozata) felé fordulni, ha vissza szeretnénk térni a Kontinensre. Szerencsére hamarosan megváltozik a helyzet, mert bár a CD Projekt RED Unreal Engine 5-tel készülő RPG-jére legalább 2027-ig kell várnunk, jövő hónapban érkezik egy új The Witcher-játék, igaz, nem a szokványos fajtából.

A Nerial által fejlesztett Reigns: The Witcher ugyanis nem egy hagyományos szerepjáték, hanem egy interaktív kaland, amelyben a hedonizmus koronázatlan királya, Kökörcsin meséli el Ríviai Geralt hol mókás, hol izgalmas történeteit. Mivel a balladák mestere szeret költői túlzásokkal élni, természetesen hírünk alanyában is ki lehet színezni a sztorikat, a mi dolgunk pedig az, hogy a kártyák jobbra vagy balra húzásával (igen, pontosan úgy működik a dolog, mint egy randialkalmazásban) eldöntsük, miként alakuljon az adott scenario. A célunk, hogy új szintre emeljük a bárd karrierjét (megnyitva ezzel az utat az igazi hősköltemények előtt), de nem árt vigyázni, hiszen egyetlen rossz döntés is elég a kudarchoz.

A Devolver Digital alkotása értelemszerűen a CDPR közreműködésével készül, a Fehér Farkas és a nőcsábász trubadúr mellett pedig olyan ismert karakterekkel is találkozhatunk, mint Yennefer, Triss, Vesemir, Keszeg és a Véres Báró. A Reigns: The Witcher 2026. február 25-én jelenik meg PC-re (Steam) és mobilokra (Google Play, App Store) – ti tesztek majd vele egy próbát?

Borítókép forrása: Nerial/Devolver Digital