Csomaggal menekül a főhős az új Resident Evil-film első képén

Sokan remélik, hogy ezúttal végre egy igazán ütős adaptáció készülhet a Capcom horrorszériájából.

Ősszel érkezik az új Resident Evil-film, egy reboot, amit az Oscar-díjas Fegyverek alkotója, Zach Cregger rendez, aki saját bevallása szerint még csak nem is látta a Milla Jovovich-féle A kaptár-filmeket. Bár a premier még viszonylag messze van, az első tesztvetítés már lezajlott, a kiszivárgott vélemények pedig elég pozitívan nyilatkoznak az új próbálkozásról, amelynek Austin Abrams a főszereplője. 

Apropó, Abrams. A Bosszúra készen és a Fegyverek színésze egy Bryan nevű figurát alakít, ő lesz a főszereplő, egy futár, akinek egy rejtélyes csomagot kell eljuttatnia a Raccoon City-i kórházba, mindezt persze balszerencséjére épp egy kitörő halálos vírusjárvány kellős közepén. A peches futárról a napokban pedig az első fotó is befutott, igaz, ez még nem hivatalos kép, de azt láthatjuk, hogy főhősünk épp menekül rajta a kezében egy kórház jelzéssel ellátott csomaggal. 

Ami a tesztvetítést illeti, akad olyan kiszivárgott vélemény, amely szerint a filmben „csak padlógáz van, semmi fék", a hangsúly pedig nem a mély karakterdrámán, hanem sokkal inkább a folyamatos feszültségen van. De akadt olyan néző is, aki a Mad Max - A harag útja horrorváltozatának nevezte a Capcom horrorszériájának legújabb adaptációját, ami szeptember 18-án érkezik majd a mozikba a tengerentúlon. 

Borítókép forrása: Capcom