A norvégok az elsők között voltak a telefonok iskolai betiltásában, és most a mesterséges intelligencia kérdését is hasonlóan oldanák meg az oktatásban. Világszerte egyre élénkebb vita zajlik arról, hogy milyen szerepet kaphat az AI az iskolákban, tehát nem meglepő, hogy idáig is eljutottunk. A norvég kormány szerint a korlátozás célja, hogy a gyerekek megfelelő alapokat szerezzenek a hagyományos készségek terén, szerintük az AI ezt akadályozza. Jonas Gahr Støre miniszterelnök a döntést azzal indokolta, hogy „az iskola legfontosabb feladata, hogy a gyermekeink megtanuljanak olvasni, írni és számolni.” Ha érdekel, hogyan vezetik be a norvégok az AI tiltását, alább részletesebben is beszámoltunk erről:
Borítókép: depositphotos.com