Erőteljes Beszélj hozzám! hangulatot hoz a következő The Dark Pictures

A The Dark Pictures Anthology folytatódik tovább, most pedig közzétették a következő fejezet kedvcsinálóját.

A The Dark Pictures Anthology aktuális része nem más, mint a Directive 8020, amivel én személy szerint egész jól elvoltam, de azért a második szezon kezdetének valami nagyobb dobást vártam a brit Supermassive Games csapatától. Ahogy az lenni szokott, természetesen ebben a részben is található egy utalás (videó formájában) a következő fejezetre, ám itt egy kicsit jobban el lett rejtve. Az a lényeg, hogy az összes O’Death olvasnivalót megtalálja az ember, akkor először is feltűnik egy régi ismerős, másrészt aktiválódik a következő The Dark Pictures játék teaser-videója. Ennek a hivatalos címér még nem fedték fel és lehet The Craven Man vagy Intercession is – utóbbi tűnik a befutónak. A teasert először Ben-Gun tette közzé a YouTube-on, de azóta már többen is feltöltötték:

A videó egy olyan személy szemszögéből játszódik, aki furcsa, régi VHS-kazettákat néz, mint például az EVP 2 és a Philip Experiment. A videólejátszóban lévő kazetta címe Don’t Play Alone, ami ugyanúgy lehet egy film címe a játék világában, mint figyelmeztetés azoknak, akik megtalálják a kazettát. A kazetta behelyezése után torzított felvételek jelennek meg a képernyőn furcsa dolgokról, kezdve egy szarvassal, és egy narrátor elmagyarázza valami furcsa rituálé négy szakaszát. Míg az első szakasz a kopogás, a második szakaszban már a mozgás is megjelenik: a tárgyak önmaguktól kezdenek repkedni vagy mozogni a padlón. A harmadik szakaszban a történet természetfeletti vonatkozásai kerülnek előtérbe, a narrátor pedig megjegyzi, hogy „a jelenség destruktívvá válik” egy furcsa jelenlét miatt, amely „hallatni akarja a hangját”. Végül a negyedik szakasz a kommunikáció.

Az utolsó szakaszt az jelzi, hogy az ajtók kinyílnak a teljes sötétségbe, és egy furcsa kéz bukkan elő, a néző felé intve, hogy jöjjön közelebb. A felvétel azzal ér véget, hogy valaki sikít a háttérben, miközben a képernyőn felvillannak a következő szavak: „YOUARENOTSAFE”, „YOUCANTESCAPE”, „ITKNOWSYOU”, „ITHASSEENYOU” és „TOBECONTINUED”. Elég furcsa maga a videó, és mondom, nekem hoz nem kevés Beszélj hozzám! (Talk To Me) hangulatot, de a Supermassive egyelőre semmi hivatalosat nem osztott meg róla ezen a fenti videón kívül, amit immár bárki meg tud nézni. Annyi biztos, hogy 2022-ben történt egy komolyabb szivárgás a csapatnál, amikor a bejegyzett védjegyeik címei kerültek nyilvánosságra. Ezek a következők voltak: The Craven Man, Winterfold, O Death és Intercession. Sanszos, hogy ez a teaser az utóbbira utal, legalábbis erős a gyanúm, hogy a démoni megszállottság áll majd a középpontban – Ti mit szóltok a teaserhez?

Borítókép forrása: Supermassive Games