Csúnya volt a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség és az Electronic Arts 2022-es szakítása. A válásból az EA egész jól jött ki, hiszen az EA Sports FC-játékok a hivatalos FIFA-licenc nélkül is változatlanul sikeresek, mindeközben azonban a FIFA kénytelen volt magába nézni és eltervezni a jövő útirányát. A nagy önreflexióval töltött útkeresés pedig az NFT-játékok és a mikrotranzakciós rémálomba fojtott mobilos címek mezsgyéjére terelte a fociszövetség videojátékos ágazatát. Lássuk be, ha játékokról volt szó, volt már fényesebb is a FIFA neve. Az első komolyabb mobilos próbálkozás a FIFA Rivals képében érkezett, most pedig bemutatkozott a következő nagy dobás: a nemcsak mobilokra, de otthoni konzolokra is szánt FIFA Heroes. Ó, te jó ég!
Kezdhetjük azzal, hogy a fenti előzetes inkább reklám a Motorola Razr 50 Ultrának, mintsem magának a videojátéknak. A videóból lényegében semmit nem tudunk meg a FIFA Heroes-ról azt leszámítva, hogy a nyilvánvalóan a fiatalabb focirajongókat célzó alkotás a furry-közösségnek is dob egy jókora csontot. A hivatalos közlemény azonban már elárul pár lényegi infót: a valamikor a jövő év folyamán megjelenő játék egy 5v5-ös felállású online móka lesz, ami a franchise történetében először a FIFA hivatalos kabaláit emeli a középpontba. Ez azonban nem minden, hiszen a spéci képességekkel rendelkező állatfigurák mellett a futballtörténelem legnagyobb ikonjai, és most kapaszkodjatok: mozifilmekből és TV-sorozatokból ismerős fiktív karakterek is a virtuális gyepre lépnek majd.
A lényegről, vagyis a tényleges játékmenetről egyelőre nem sokat árultak el, ám azt már tudjuk, hogy az ENVER és a Solace stúdiók közös alkotása nem valamiféle gatcha vagy AR-furcsaság lesz, mint amire a fenti trailer következtetni engedne. Egy árkádos jellegű focis cím lesz (talán a Rematch-től érkezett az ihlet?), ami habár első körben nyilvánvalóan a mobilplatformokat célozza, megjelenik majd az Xbox, PlayStation és Nintendo konzoljain is. Örültök? Mi sem.
Borítókép forrása: Gematsu