A következő két napban olyan alkotások kerülnek terítékre, amelyek bár PS4-en lettek letesztelve, az aktuális konzolokra, így a Sony kurrens generációs masinájára sem jelentek meg Európában vagy Amerikában. Maximum PS3-ra vagy Vitára, valamivel korábban. Ám igyekeztünk erre a hétre a legjobb, legteljesebb verziókat beszerezni, amiben ezúttal a Play-Asia volt a partnerünk – így történhetett meg, hogy a mai napra esedékes verekedős alany, avagy a Blade Arcus from Shining EX japán változata a kosarunkban landolhatott.

Mindenből az alapokat

Ezúttal is egy, leginkább a rajongókat megcélzó, kétdimenziós crossoverrel van dolgunk, hiszen a Blade Arcus a Shining Blade- és Shining Hearts-programok karaktereit ereszti egymásnak, így eldöntve, ki a legjobb a Sega univerzumában. A nagy összecsapáshoz pedig összességében a leginkább alapnak számító megoldások lettek felhasználva, így a Story Mode értelemszerűen egy-egy karakter történetét viszi előre, az Arena Mode egyfajta túlélő túra a sorban érkező kihívókkal, a VS Mode a szimpla csihi-puhi, míg a Training és a System Guide a rendszer legfontosabb jellemzőinek megtanulásában segít. A verekedés megvalósítása valahol az egyszerűbb, régi Street Fighter és a komplexebb Guilty Gear mechanikái között van, de nem elég komplex ahhoz, hogy igazán nagy meglepetéseket okozzon. Főleg úgy, hogy választhatunk kétfajta irányítás közül, így míg az egyik esetében teljesen mi szabjuk meg az összes mozdulatot, a másiknál leegyszerűsített módon hozhatjuk ki a karakterekből a speciális mozgásokat. A három alap támadás mellé pedig csak egy extra van, aminek erőssége attól is függ, mennyi kristályunk van töltve a képernyő alján, no meg attól, hogy melyik támadást nyomjuk le mellé. A változatosság mindebben rejlik, valamint az asszisztáló vendégkarakter személyében, akit időnként behívhatunk magunk mellé. 

Online nélkül

Az Arcus Blade-nek azonban nem a viszonylag egyszerű harcrendszer a fő problémája, elvégre bár az nincs túlbonyolítva, ügyesen lehet kombinálgatni az eltérő képességeket, emiatt a visszafogottan látványos harcok egyre érdekesebbé válnak, ahogy elsajátítjuk a karakterek technikáit. Az igazi gond az, hogy a lehetőségeink kevesek, mivel az alap játékmódok kerültek csak a programba, avagy online például nem küzdhetünk, ami manapság sokaknak nagy szívfájdalommal járhat – marad a gép elleni küzdelem, na meg az ismerősök áthívása egy könnyed sörözgetés melletti baráti megmérettetéshez. A bunyók során kapott apanázsból szép rajzokat nyithatunk meg, amiken a szereplők, azon belül is leginkább a lányok vannak szolidan erotikus pózokba beállítva, másért azonban nem igazán érdemes igazán hosszú időt beleölni a produkcióba. Hála az égnek a PS4-es változat szinte mindenkit tartalmaz, így az alap mellett a Ver.2.00 karaktereit is (Rick, Dylan, Rouna, Urayukihime), sőt Misty is a repertoárt erősíti, miközben Sonia csak DLC-ként adható az illusztris bandához. Így összesen 16 szereplővel csapathatjuk a tornát, ami ha nem is kiemelkedő mennyiség, de az elvárt szintet hozza.

Egynek jó ez is

Így mindent összevetve a Sega alkotása jó móka, el lehet vele ütni az időt, de semmiképpen sem kiemelkedő, csak szimplán egy jól összerakott zsáneri darab, ami némi hiányossággal is küzd, viszont a már említett játékok rajongóinak extra ínyencségnek számít. A hátterek változatosak és szépek, a karakterek 3D-s külseje teljesen rendben van, a lányok csinosak, bár néhol kicsit túlzottan is erotikus mozdulatokkal operálnak, miközben megjelenésük is erősen szexista – a mély dekoltázsok és feltűnő cicifixek hangsúlyos szerepet kaptak a dizájn terén. Rouna róka-, Xiaomei cicaformája pedig egyértelműen a férfitársadalmat igyekszik alaposan megragadni, ezzel szemben mégis Fenrir az, aki a legmenőbb, legdominánsabb az egész csapatból. Összességében tehát egy jó, de nem kiemelkedő verekedős anyagról van szó, amit ha valaki gyűjti a stílus képviselőit, érdemes a gyűjteménybe illeszteni, főleg, hogy a Play-Asia oldaláról még limitáltan rendelhető a gyűjtői kiadás is.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

A játék japán, PS4-es verzióját (amiben a menüpontok teljesen angolul vannak) a Play-Asia.com biztosította számunkra, köszönjük!

1.jpg