A Disney+-on 2020 novemberében debütáló Mickey egér csodálatos világa című sorozat hamar belopta magát a rajongók szívébe az aranyos történeteivel. Mickey egér és barátainak kalandjai pedig folytatódnak, méghozzá a Disney Illusion Islandben, mely egy, az egész családnak szóló metroidvania-platformer, ráadásul a 2020-as Battletoads-al már bizonyított Dlalal Studios felelt a projektért. Nézzük is, mivel próbálnak minket elvarázsolni a fejlesztők, na és persze a Disney!

Váratlan kaland

Mickey, valamint barátai, Minnie, Donald és Goofy rejtélyes meghívót kapnak egy piknikre, azonban hamar kiderül, hogy a mulatság sajnos elmarad. A szigetet benépesítő törzs vezetője Toku bíz meg minket azzal a feladattal (ismervén a korábbi hőstetteinket), hogy szerezzük vissza a Tudás Könyveit, mely tartalmazza a vidék összes bölcsességét. A várva várt piknik elnapolása miatt hőseink (Donald kivételével) nagy lelkesedéssel vágnak bele a kalandokba. Utunkat megkezdve pedig az lesz a célunk, hogy egyedül vagy barátainkkal vállvetve bejárjuk a sziget minden apróbb zegzugát, és visszajuttassuk mindhárom könyvet a dzsungel mélyén megbúvó könyvespolcra.

Kedves olvasóinknak feltűnhetett, hogy ezidáig mindig úgy hivatkoztam az Illusion Islandre, mint egy metroidvania-platformer, ez pedig nem véletlen, a 6-8 órás kaland során ugyanis semmilyen harccal nem fogunk találkozni. Bár a szigetet sűrűn lakják mókásan ábrázolt, az életerőként funkcionáló szíveinkre ártalmas lények, azonban a fő feladatunk nem a legyőzésük, hanem az elkerülésük lesz, végig megtartva ezzel a játék családbarát mivoltát.  Bár a főellenségekkel harcba szállunk, hogy visszaszerezhessük a könyveket, ilyenkor is csupán az ügyeségünkre és a gyorsaságunkra fogunk hagyatkozni. Harcok hiányában a megszerzett képességeink is az előre haladásunkat és az akadályokon való könnyebb átjutást fogják segíteni, melyekből összesen 7-et kapunk a kaland során. Akad a felhozatalban duplaugrás, falon ugrálás, falakat áttörés víz alá merülés, levegőben suhanás, de szerzünk majd egy kötelet is, mellyel könnyedén áthintázhatunk a szakadékok felett. A metroidvania játékokhoz hűen természetesen a féktelen gyűjtögetés sem maradhat el. A történet főhelyszínéül szolgáló Illúzió sziget hatalmas, zónái pedig változatosak, így lesz bőven tennivalónk – a helyszíneken szétszórtan találhatunk kék fényű gömböket, karakterkártyákat, Mickey egér relikviákat és pontokat, ahol hőseink összeállhatnak egy selfie erejéig.

Mint már említettem a játék tartalmaz kooperatív módot is, azaz (ha csak nem ragaszkodunk hozzá) nem kell egyedül bebarangolnunk az illúziók szigetét. Összesen 4-en ugorhatunk fejest az izgalmak tengerébe, értelemszerűen a 4 karakter valamelyikének bőrébe bújva. Többedmagunkkal játszva képességeink tárhaza is bővül, ezáltal pedig képesek leszünk kötelet leengedni társunknak (vagy társainknak), egymás hátán átugrálni, társainkat magunkhoz teleportálni, de egy öleléssel akár plusz szívet is adhatunk partnerünknek – hisz a szeretet ereje mindenre képes. A kihívások mértéke miatt sem fog fájni a fejünk, mivel az Illusion Islandben remekül testreszabható a nehézség az indítás előtt (a karakterenként beállítható szívek mennyiségével), így a kontrollert még ügyetlenebbül forgató gyerekek és a tapasztaltabb felnőttek is belőhetik a számukra ideális fokozatot. Akik pedig az igazi hardcore élményt keresik, azok is megtalálják a számításaikat, méghozzá a játék végigjátszása után megnyíló Iron Mouse módban, melyben egyetlen egy életet kapunk arra, hogy a kaland végére érjünk.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

Az illúzión túl

A tökéletesen megteremtett, mesés illúzió azonban némileg szertefoszlik, mikor 6-8 óra után legördül a végefőcím, és sajnos utólagos gyűjtögetéssel sem fogjuk túlzottan kitolni a játékidőt. Mindemellett pedig némileg szomorkodásra adhat okot, hogy az átvezetők alatt hallható, minőségi szinkronmunka nem terjed ki a játék egészére – menet közben ugyanis csak szövegbuborékok formájában kommunikálnak egymással a karakterek. Ha pedig valaki becsatlakozna vagy kilépne a játékokunkból, azt nem tudjuk szimplán hozzáadni vagy eltávolítani: minden alkalommal ki kell lépnünk a főmenübe, és az aktuális mentést kiválasztva beállítani, hogy hányan is szeretnénk folytatni a kalandot. Nem égbekiáltó hiba, de láttunk már ennél jóval elegánsabb megoldásokat is.

Mindezek persze apróságok, így nem képesek elrontani a Disney Illusion Island által tálalt élményt és felhőtlen szórakozást, melyet 40 eurórét (azaz nagyjából 15.700 Ft-ért) tudtok bezsákolni a Nintendo eShopjában vagy a magyar boltok polcairól. Bátran ajánlható gyerkőcöknek, testvéreknek, valamint lélekben örök gyerek felnőtteknek és pároknak – a szórakozásból és a hibátlanul megteremtett Disney illúzióból mindenki egyaránt részesülni fog.