A Battlefield széria említésekor messze nem a single player az első, ami az eszébe jut az embereknek, hiszen az Electronic Arts sorozata mindig is a multiplayer élményekre lett kihegyezve, a sztorimód csak amolyan adalékként szolgált. A rajongók többsége valószínűleg egyetért abban, hogy a Bad Company felvonások kampányai voltak a legemlékezetesebbek, a jelek szerint pedig az október 10-én érkező Battlefield 6 sem fogja megváltoztatni ezt a felállást.

A Tech4Gamers számolt be BigfryTV nevű YouTube csatorna néhány nappal ezelőtt közzétett videójáról (ezt láthatjátok lent), amiből kiderült, hogy hiába dolgozik négy csapat (DICE, Motive, Ripple Effect, Criterion) a lövöldén, a kampány sajnos ezúttal sem lett túl acélos. A youtuber kiemelte, hogy eléggé kidolgozatlanok a küldetések, ráadásul az eredetiségnek is híján vannak – az egyik pálya például pofátlanul lemásolta a 2019-es Call of Duty: Modern Warfare legemlékezetesebb küldetését, a Clean House-t. Megemlítette továbbá, hogy az animációk és a karaktermodellek is eléggé kilógnak a képből, így aztán olyan érzése lehet az embernek, mintha a sztorimódot csak utólag dobták volna hozzá a multihoz.

Mivel több tartalomgyártó és újságíró is megnézhetett magának három missziót, nem a szóban forgó videós az egyetlen, aki véleményt formált a Battlefield 6 single player szeletéről. Az elismert szakértő, Tom Henderson például egyenesen úgy fogalmazott a szeptember 26-i tweetjében, hogy valószínűleg az egyjátékos mód tehet majd arról, hogy 90 pont körüli Metascore helyett 70-80 között lesznek az értékelések. Mindez felettébb szomorú annak fényében, hogy az EA állítólag árgus szemekkel figyelte a munkálatokat, hiszen ha valóban ennyire rossz állapotban van a kampány, akkor akár el lehetett volna halasztani. A kiadó legnagyobb szerencséje, hogy a potenciális vásárlók 99%-át valószínűleg teljesen hidegen hagyja a kampány, ráadásul a Call of Duty: Black Ops 7 sztorija sem tűnik egy nagy eresztésnek, bár a Raven Software-ben még nem igazán kellett csalódnunk, szóval várjuk ki a végét.

A borítóképek forrása: PC Gamer, GamesRadar/EA