A xenomorfok elleni küzdelem sosem volt sétagalopp, de úgy látom, hogy a Cold Iron Studios megtalálta az ellenszerüket. A fejlesztőbrigád gondoskodik róla, hogy az Aliens: Fireteam Elite 2-ben ne csak túléld a savasvérű dögök rohamát, hanem te válhass a legrosszabb rémálmukká. A játékhoz nemrég érkezett legújabb előzetes a Marauder osztályra fókuszál, ami a látottak alapján négyfős tengerészgyalogos osztag legnagyobb tűzerejű tagja lesz. Amit nem tud felgyújtani, azt szimplán cafatokra robbant.
Mivel a játék állítólag még idén nyáron megjelenik (dátumunk egyébként továbbra sincs), a stúdió láthatóan bemutatja az összes kasztot a rajt előtt. Ezek közül lett az első a Marauder, aki a nyers, kőkemény pusztítás híve. A trailer alapján ez az osztály szó szerint egy két lábon járó fegyverarzenál: a nagy hatótávolságú irtást a vállról indítható rakétavetők biztosítják, míg az amúgy elképesztően fürge xenomorfokat brutális erejű bénító gránátokkal lehet a földön tartani.
És mi van, ha túl közel jön a horda? A Marauder előkapja a jó öreg lángszórót, amivel elegánsan hamuvá égetheti a savas köpködőket, vagy éppen egy extra rakétasorozattal fűszerezi meg az élményt, ha a vállról indítható töltetek nem bizonyulnak elégségesnek. Lényegében ez az a kaszt, amit azoknak találtak ki, akik a precízió vagy a csendes osonás helyett inkább mindent fel akarnak robbantani a képernyőn.
A várhatóan a Gamescomon nagyobbat is durrantó kooperatív lövölde PC-n, PS5-ön és Xbox Series X/S-en is bevetésre küldi majd a négyfős osztagokat, és ezúttal a crossplay is alapból benne lesz a csomagban – ráadásul remélhetőleg a tisztességes matchmakingre sem kell addig várnunk, amíg kihal a játékostábor. Készítsétek be a lőszert, mert nagy irtás lesz!
Borítókép forrása: Cold Iron Studios