Alighogy a Rockstar hivatalosan is bejelentette a Grand Theft Auto VI árát, a rajongók máris egy egészen másik információ miatt kapták fel a fejüket. A stúdió közleményében ugyanis szerepelt egy látszólag ártatlan mondat, amely szerint a GTA 6 „egyjátékos élményt” kínál majd a sorozat eddigi legnagyobb és legambiciózusabb felvonásában. Ez elsőre teljesen természetes kijelentésnek hangzik, a közösség azonban azonnal kulminálni kezdett, miszerint akkor az új GTA Online nem lesz elérhető a november 19-i rajtnál. A Rockstar ugyan semmit sem erősített meg, de a rajongók már most a sorok között próbálnak olvasni. A Rockstar közleménye elsősorban a GTA 6 80 dolláros alapáráról szólt, de a játékosok figyelmét sokkal inkább az a megfogalmazás ragadta meg, amely külön kiemeli, hogy a játék egy „single-player experience”, vagyis egyjátékos élmény lesz. Mivel a GTA Online az elmúlt több mint egy évtized egyik legsikeresebb online játéka lett, sokan abban reménykedtek, hogy a GTA 6-tal együtt egy teljesen új multiplayer platform is debütál. A közösség szerint azonban a Rockstar szokatlanul kihangsúlyozta az egyjátékos kampányt, ami arra utalhat, hogy az online komponens nem lesz része a novemberi indulásnak. Még Geoff Keighley is felvetette a lehetőséget, hogy a megfogalmazás alapján az online mód csak később debütálhat.
Bár hivatalos bejelentés továbbra sincs, szinte elképzelhetetlennek tűnik, hogy a Rockstar és a Take-Two ne készülne egy új generációs online élménnyel a GTA 6 világára építve. A jelenlegi GTA V Online még 13 év után is elképesztő bevételeket termel, így üzleti szempontból aligha mondana le róla a kiadó. Ráadásul a történelem is azt mutatja, hogy a Rockstar szereti külön kezelni a kampányt és az online módot. A GTA V esetében például a GTA Online csak három héttel a játék megjelenése után vált elérhetővé. Könnyen lehet, hogy most is hasonló stratégiát alkalmaznak, vagyis a játékosok először kényelmesen végigjátszhatják Lucia és Jason sztoriját, míg az online mód csak hetekkel vagy akár hónapokkal később nyitja meg kapuit. Egyelőre tehát nincs ok pánikra, de minden jel arra utal, hogy november 19-én a reflektorfény kizárólag az egyjátékos kampányé lesz.
Borítókép: rockstargames.com