A Ubisoft talán lemondott a Prince of Persia: The Sands of Time-ról, de a GOG még nem

A nemrégiben a társalapítóhoz került cég egy rövid X posztban jelentette be, hogy szeretné mielőbb a Preservation Programban tudni a klasszikus akció-platformert.

Valószínűleg kevesen fogadtak volna arra, hogy már januárban megkapjuk 2026 egyik legrosszabb videójátékos hírét, márpedig pontosan ez történt. Hiába hittük ugyanis azt, hogy már az ajtóban toporog a fejlesztői pokolban rekedt Prince of Persia: The Sands of Time Remake, a Ubisoft kihúzta a szőnyeget a 2020-ban bejelentett felújítás (meg öt másik játék) alól.

Ha engem kérdeztek, szerintem jobban jártunk így, mintha egy közepes, az alapműhöz egyáltalán nem méltó alkotás gurult volna ki a Ubisoft Montréal garázsából, bár ez bizonyára nem vigasztalja azokat, akik már tűkön ülve várták a debütálást. Öröm az ürömben, hogy a 2003-as klasszikus a törlés ellenére sem lesz az enyészeté, az új (pontosabban régi, hiszen a társalapítónál landoltak az áruház kulcsai) tulajdonoshoz került GOG ugyanis elhatározta, hogy a lehető leghamarabb a Preservation Program részévé varázsolja a Herceg kalandját.

„Bár a törölt Prince of Persia: The Sands of Time Remake-ről szóló hírek sokak számára csalódást okozhatnak, lehetőséget adnak arra, hogy megünnepeljük a játékot, amivel minden elkezdődött. Nem csupán egy klasszikusról beszélünk, hanem egy olyan remekműről, amely megérdemli, hogy fényesebben ragyogjon, mint valaha” – olvasható a GOG tegnapi tweetjében„Örömmel jelentjük be, hogy keményen fogunk dolgozni azon, hogy az eredeti Prince of Persia: The Sands of Time a lehető leggyorsabban bekerüljön a GOG Preservation Programba!” – folytatódik a bejegyzés.

Aki esetleg nem tudná, a szóban forgó kezdeményezés célja, hogy modern hardvereken és operációs rendszereken (Windows 10-11) is játszhatóak maradjanak a régebbi videójátékok, még akkor is, ha az eredeti készítők már rég lemondtak róluk – vagy épp lehúzták a rolót. Jól mutatja a program sikerét, hogy már nem kevesebb mint 267 alkotást mentett meg az enyészettől (Heroes of Might and Magic 3, The Witcher 1-2, S.T.A.L.K.E.R., Warcraft 1-2, Rollercoaster Tycoon, Splinter Cell, Hitman, Silent Hill 4, hogy csak párat említsünk), a lista pedig folyamatosan bővül – legközelebb talán épp a Herceg fantasztikus kalandjával. További jó hír, hogy papíron a Ubisoft sem mondott le a Prince of Persia-szériáról, ám a remake törlése, valamint a nyílt világú címek és a live service-ek felé fordulás után nem biztos, hogy érdemes adni a cég szavaira. Bízzunk benne, hogy a GOG képes lesz tartani az ígéretét, és hamarosan tényleg a halhatatlanok csarnokába költözik a The Sands of Time.

Borítókép forrása: Ubisoft