Az XCOM-tól lopott az új Worms-játék és baromi jól áll neki!

A napokban terjengő pletykák után itt a kézzel fogható bizonyíték is! Készül a Worms következő felvonása, ami nagyon más lesz, mint az eddigiek.

A Team17 úgy tűnik, titokban dolgozik a Worms-széria következő epizódján, ám a fejlesztők nem sokáig őrizhették a titkukat – egy közel 5 perces gameplay-videó szivárgott ki az internetre, ami kézzel fogható bizonyítékot jelent arra, hogy a pletykák igazak voltak, a hivatalos leleplezés pedig már a kanyarban lehet. A kiszivárgott felvétel ugyanis meglepően csiszoltnak tűnik: nem egy korai alfa-build nyersanyagáról van szó, sokkal inkább egy közel késznek tűnő, ami akár hamarosan megjelenhetne, ha mást nem, korai hozzáféréses formában. Az egyelőre alcím nélküli rész vizuális stílusa a Worms 3D-t idézi, a játékmenet viszont gyökeresen szakít a megszokott formulával.

Kép forrása: Team17
Kép forrása: Team17

Mert hogy itt jön a nagy csavar: ez az új Worms köszönőviszonyban sincs a korábbi részek valós idejű, körökre épülő, de szabadon mozgó harcával. Helyette egy másféle körökre osztott rendszert kapunk: egy rácshálón mozgó, fedezékekre alapuló felülnézetes szisztémát, ami kísértetiesen hasonlít az XCOM és a rá emlékeztető turn based tactics játékok felépítésére. Nézzétek meg ti is, amíg lehet, a DSO Gaming oldalán még megtaláljátok az 5 perces videót.

Elsőre talán furán hangzik, de a kiszivárgott felvétel alapján meglepően jól működik az egész – legalábbis a mozgás és a pozicionálás mechanikája kellőképpen működőképesnek hat, és az egész remekül adja magát a Worms jól bevált felépítéséhez. Ha a Team17 ezt a váltást kellő mennyiségű őrült fegyverrel, pusztítással és Worms-ös humorral tölti meg, akkor simán kisülhet belőle egy olyan játék, ami végre újra biztos pályára helyezi a legendás sorozatot. Már csak a hivatalos bejelentését várjuk.

Borítókép forrása: Team17