Lassan három éve, hogy a fiatal diáklány, Yang Yumo, és osztálytársa, Liu Yusha, egy átlagos emberek szeme előtt rejtett, furcsa dimenzióba keveredtek, ahol kis híján Káosz Bestiák martalékává váltak. Azonban a Dusk Diver kalandos eseményei során, Kunlun védelmezőinek segítségével, Yumo végül az emberiség megmentőjévé lépett elő. Sajnos sok ideje nem maradt az ünneplésre és pihenésre, ugyanis Ximending utcáin, mindössze egy évvel az események után máris újra felüti a fejét a baj a Dusk Diver 2-ben.

A folytatás helyszínéül ismét Tajvan, azon belül is Tajpej szolgál, melynek folyton nyüzsgő Ximending bevásárlónegyedén kívül más részeit is bejárhatjuk, a veszélyekkel teli rejtett Youshandingról már nem is beszélve. Nem meglepő módon, elődjéhez hasonlóan, a Dusk Diver 2 is animés grafikával eleveníti meg Yumo és barátai kalandjait, a végeredmény azonban sajnos nem éppen lehengerlő. A főbb karakterek és ellenfelek még fogjuk rá, hogy rendben vannak, de a jelentéktelen NPC-k és környezetünk számos eleme többnyire elég kidolgozatlanra sikerült. Persze a játék ettől még nem kifejezetten csúnya, sőt időnként egész látványossá válik, de nyilván nem ér a hasonló stílusú alkotások nyomába, mélypontja pedig egyértelműen a Nintendo Switch-verzió (a cikkben lévő képek ebből készültek).

A játékban a Dragon Vein energia erejével felruházott leányzóval kell mellékállásban Káosz Bestiákkal küzdenünk, többek között az agymosásból már kigyógyult Le Viada és Bahet, valamint Yumo korábbi megmentője, Leo oldalán, akár Tajpej utcáin is, hogy megszabadítsuk tőlük a megszállt civileket. A harcok a szokott módon egy erősebb és egy gyengébb támadás kombinálásából állnak, amit megfűszerezhetünk különleges mozdulatokkal, és amennyiben feltöltöttük, akkor a látványos Burst Ultimate elszabadításával. Emellett némi türelmi idővel, de kedvünkre váltogathatunk – az egyébként velünk együtt küzdő – harcostársaink között, és támogatásként akár egy-egy gyors pofonra is beidézhetjük őket. Egy-egy jók irányzott sallerral egyébként el is tudjuk szédíteni ellenfeleinket, mikor is egy gombkombinációval egy látványos ráadás barackot nyomhatunk a fejükre. 

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

Az összecsapások eleinte egész szórakoztatóak, azonban hiába a feloldható új technikák és eltérő harcstílusú karakterek, sajnos elég hamar monotonná válik a pofonosztás, amihez a csaták gyakorisága és a kevés ellenféltípus is hozzájárul. Hasonló a helyzet a helyszínekkel is, amik ugyan a maguk módján egész élénkek és jópofák, viszont többnyire elég üresek is, hiába a színes árnyakként, vagy épp lecsupaszított bábokként cirkáló és álldogáló NPC-k hada. Tennivaló szerencsére a bunyón kívül is akad bőven, például különleges megbízásokat teljesítve fűzhetjük szorosabbra kapcsolatunkat társainkkal, a szokottnál erősebb szörnyeket vadászhatunk le, végigkóstolhatjuk a helyi fogásukat, vagy épp mellékküldetések miatt futkározhatunk a fő sztoriszál szüneteiben.

A Dusk Diver 2 összességében nem kifejezetten rossz, sőt koncepciója, tajvani helyszíne és pár ötlete egész érdekes, egyszerűen csak szinte minden tekintetben elég gyengére sikerült, és semmivel sem tud kiemelkedni műfaján belül, vagy éppen azon kívül. Egy eléggé átlagos akció-RPG, amivel ugyan el lehet lötyögni, megvan a maga bája, és akik az eredetit szerették, azok valószínűleg ezzel is jól ellesznek, de nem érdemes nagy elvárásokkal beülni elé.