A jó Marcus ugyanolyan hekker, mint Aiden Pearce, viszont sokkal jobb a parkourben és a közelharcban, mivel több mozdulatot tud, ráadásul van egy speckó fegyvere is, egy gumimadzagra kötött billiárdgolyó.

Visszatér a CtOS-rendszer, amin át már nem csak azt hekkelhetünk meg, akit a készítők előre kijelöltek, hanem szó szerint lecsaphatunk az utca random emberére – kezdetben csak egyre, később komplett csoportokra. Hamis SMS-ekkel vagy a telefonjuk megcsengetésével elterelhetjük a figyelmüket, kifürkészhetjük titkaikat vagy felhasználhatjuk őket céljainkra.

Az autók sem állnak ellent számítástechnikai képességeinknek, ezáltal különféle funkciókat csikarhatunk ki belőlük, például távirányítással elgázoltathatjuk ellenfeleinket. Sőt, a városban rengeteg egyéb elektronikus kütyüt is elhelyeztek (daruk, targoncák), amiket szintén feltörhetünk, és a javunkra fordíthatunk.

Marcus barátunk mindentvivő mobiltelefonja mellett más technológiát is használ. Sokkolójával elkerülheti a halálos áldozatokat, az RC Jumperrel (egy kis távirányítós, kétkerekű robot) átbújhat szűk helyeken és észrevétlenül juthat be épületekbe, a Quadkopterével pedig légi felderítést végezhet.

A Ubisoft fejlesztette a fizikát és a vezetést, a küldetéseket pedig többféleképpen teljesíthetjük. A jó öreg Rambo üzemmódtól kezdve az osonáson át egészen odáig, hogy be sem tesszük a lábunkat a célterültre, csak számítógépünkkel kényszerítjük ellenlábasainkat arra, hogy azt tegyék, amit mi akarunk.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!