Mindenhol tombol a kánikula. Túlzás nélkül állítható, hogy az idei nyár eddigi legkeményebb hőhulláma érte el Magyarországot, és a következő napokban az ország jelentős részén extrém forróságra kell készülni. A meteorológiai előrejelzések szerint hétfőn akár a 41 Celsius-fokot (!!!) is elérheti a hőmérséklet, miközben az éjszakák sem hoznak valódi felfrissülést. A tartósan magas napi középhőmérséklet miatt több térségre is vörös hőségriasztást adtak ki. A hétvége már szombaton is kánikulával indul, amikor a délutáni órákban 37–39 fok közötti értékek várhatók. A tűző napsütés mellett csak kevés felhő jelenhet meg az égen, csapadékra pedig alig van esély. Vasárnap tovább fokozódik a meleg, sok helyen már a 40 fokot közelítheti vagy el is érheti a hőmérséklet. Mit tud tenni ilyenkor az ember? Besötétít, elég folyadékot fogyaszt és nyomatja a klímát. Igen ám, de mi van akkor, ha játszani is szeretne valamivel, viszont túl kényelmes? Erre lehet remek alternatíva az ingyenes Firewood Splitting Simulator, amit ITT tudtok elérni.
Ennek annyi a lényege, hogy tűzifát kell hasogatni – és ennyi. Lehet forgatni a kamerát, különböző helyeken lecsapni a baltával (ami sosem ragad be), és lelkesen aprítani a fát. Nem kell védőszemüveg, sem pedig spéci munkavédelmi cipő, itt nem repkednek a fadarabok sem. Csak Ti vagytok, a balta és a hasogatni való farönkök. Kell ennél több? Próbáljátok csak ki, pár percre simán képes lekötni az embert! És hogy mi a helyzet a kinti kánikulával? Nos, a legnagyobb enyhülés csütörtökre várható, amikor a hőmérséklet sokfelé 26–28 fok közé csökkenhet. Ez ugyan továbbra is kellemes nyári időt jelent, de a hét eleji extrém forrósághoz képest jelentős felfrissülést hozhat. De addig még túl kell élnünk. A következő néhány nap az idei nyár egyik legforróbb időszaka lesz Magyarországon, szóval vigyázzatok nagyon és ne feledkezzetek meg a megfelelő folyadékbevitelről sem!
A borítókép illusztráció