Godzilla nem siet sehova – majdnem rekordhosszú lesz a Godzilla Minus Zero

Godzilla eddig sem arról volt híres, hogy öt perc alatt végez a rombolással, de a következő mozis kalandjában majdnem minden eddiginél tovább marad a vásznon.

Godzilla rajongóinak érdemes lesz kényelmesen elhelyezkedniük a moziszékben, ugyanis a legendás japán kaidzsú következő kalandja nem ígérkezik éppen rövid kiruccanásnak. A Godzilla Minus Zero hivatalos játékideje ugyanis kiderült, és ezzel Jamazaki Takasi rendezése a Godzilla-franchise egyik leghosszabb darabjává válik.

A kifejezetten IMAX-formátumra tervezett Godzilla Minus Zero premierje a szeptember végén kezdődő New York-i Filmfesztiválon lesz, a fesztivál programjában pedig feltűnt egy adat is, miszerint a film 135 perces, vagyis két óra és tizenöt perc hosszú lesz. Ez azt jelenti, hogy a japán produkció a második leghosszabb Godzilla-filmnek számít majd a teljes filmsorozat történetében.

A ScreenRant megjegyzi, hogy az abszolút rekordot továbbra is az 1998-as amerikai Godzilla tartja, amely Roland Emmerich rendezésében 139 percet számlált. A második helyről viszont az új film letaszítja a 2019-es, szintén amerikai Godzilla II - A szörnyek királya című filmet, ami 131 perces játékidővel bír. Érdekes adalék, hogy az új film 10 perccel hosszabb lesz, mint a 2023-as, nem mellesleg Oscar-díjas Godzilla Minus One, amelyet 125 percesre vágtak meg.

A hosszú játékidő egyébként nem teljesen szokatlan a japán Godzilla-filmek esetében, 2004 óta szinte minden japán produkció átlépte a kétórás határt: a Godzilla: Final Wars például 125 perces volt, míg a 2016-os Sin Godzilla kereken 120 percig tartott.

A Godzilla Minus Zero története két évvel az előző film eseményei után játszódik, a középpontban pedig ismét Kōichi Shikishima (Ryunosuke Kamiki) és Noriko Oishi (Minami Hamabe) állnak, akik megpróbálnának békében élni, ám Godzilla visszatérése természetesen keresztülhúzza a terveiket. Ezúttal azonban a legendás szörny már nem csak Japánt fenyegeti, a sztori egy része New Yorkban játszódik majd. Az USA-ban november 6-án mutatják be a filmet a mozikban, és bár a magyar forgalmazásról egyelőre nincs tudomásunk, nem kizárt, hogy az első részhez hasonlóan a másodikat is a Netflix kínálatában majd keresni idehaza.