Kérjük jelentkezz be!

300

"Madness? This is Sparta!" Egy film Frank Miller képregénye alapján.
#60833 Rego 2007. május. 18. 21:50
Rego
10/10 eleinte Elsőre tökéletesnek tűnik a film, de másodszorra feltűnnek benne a Craftyx által említett hibák....
Én azt mondom, hogy egy 8/10-es rating tökéletes rá, mert egyrészt nagyon jó film, ugyanakkor rövid, és van benne pár felesleges rész
#60827 Craftyx 2007. május. 18. 21:30
Craftyx
#60816 :: Desert Eagle (2007. május. 18. 20:41)
szerintem nagyon állati film volt
sztem sem lett oan rossz! a látvány és a csaták iszonyat jók de sajna megtörik ezek az unalmas lassú (helyenként szinte nyálas) részek. meg mondjuk azt a nyaklánc ajándékbaadást a csata előtt h emlékezzen a feleségére kihagyhatták volna mivel már 545645648867697877657535 filmben benne volt ez a hüjeség meg amúgy is EZ SPÁRTA nem pedig elisabethtown! ...
rating: 6/10
#60816 Desert Eagle 2007. május. 18. 20:41
Desert Eagle
#53180 :: fyktyvf (2007. április. 22. 21:00)
OFF: Mint láthatjátok próbálkozom, de nem mindig sikerül jól, aztán meg nem lehet a hszből kitörölni az aláírást... Az előnézetben meg nem lehet megnézni, hogy most hogy fér el egy hozzászólásban... A 300 végéről annyit, hogy ma már a történelemből tudhatjuk, hogy szalamiszi csata után Xerxész magára hagyta a szárazföldi seregét, és visszamenekült Perzsiába. Kr. e. 479-ben pedig Pauszaniasz spártai király Plataiánál ezt a sereget teljesen megsemmisíti.
szerintem nagyon állati film volt
#53747 Dominik 2007. április. 25. 18:16
Dominik
Bár nekem még a filmet nem volt alkalmam látni de a bemutatók alapján egész jó film
#53743 iverson2 2007. április. 25. 17:34
iverson2
A mai filmek már csak ilyenek. 90-60-90-es csajok. Ez van ezt kell szeretni. Egyébként ezt a filmet csakis úgy szabad megnézni, hogy elvonatkoztatunk egy bicit, mert úgy ütős.
A spártai csak árja faj volt. Nem voltak köztük betegek, gyengék, a csajok is fullosak voltak.
#53665 bigbone18481956 2007. április. 24. 23:11
bigbone18481956
Szép is lenne, ha ronda nők lennének benne (bár van benne 1-2), de azért az orákulum az azért odatette magát, meg Leonidas felesége se volt rossz
#53645 Rego 2007. április. 24. 21:26
Rego
#53297 :: Token (2007. április. 23. 18:02)
Én most megnéztem és adok neki egy 7-est. Amiért 7-est adok az azért van mert, egy kicsit történelmietlen. Spártában minden csaj szupermodell, miközbe kb a legszebb csajnak régen volt össz-vissz 3 foga. Leonidas felesége segítséget kért a tanácstól hogy segítsen Leonidas-nak miközben Leonidas mondta azt hogy ne jöjjenek majd ők feltartóztatják a Perzsákat. De ha valaki nem nézi hülye okoskodó fejjel állati jó film
Na azért egy amcsi filmtől ne várd, hogy csúnya nők lesznek benne Inkább legyenek benne bomba bigék, mint aszott bányarémek Egyébként minden filmben keresztülhúzzák a főszereplő számítását vhogy, ez bevett filmes szokás. Igaz néha tökéletlenül csinálják meg(viszont vhol emiatt lesz 30 perccel hosszab a film), de evvan...
#53199 Tenebra 2007. április. 22. 22:48
Tenebra
A topiccím nem lett említve ugyan, de azt meg én tartottam abban a formában gagyinak . De így már jó lesz, s felfogja mindenki, mert a filmet már vetítették a legtöbb helyen, népszerű lett, s mostanában a csapból is ez folyik .

Az alcímet átírtam, így Frank Miller is ott lesz, de nem is lesz félreérthető, hogy ő a rendező (mert itt tényleg csak producer). A Sin City-nél viszont a film elején is írják, hogy társrendező volt .

Ok, Royal, a HSZ-edből eléggé az volt ott kivehető, hogy fel vagy háborodva, hogy át lett nevezve a topic. De most akkor már érted, s tisztázódott a dolog, tehát NP .

Amúgy nagyon érdekes dolgot vettem észre most, ahogy néztem az IMDB-t. A film értékelése nagyon kezd lecsúszni... Már csak 7.9 . Aki teheti, és szereti a filmet, szerintem sürgősen iszkoljon az Imdb-re és értékelje a filmet, mert szerintem eléggé röhejes lenne, ha egy ilyen kaliberű alkotás egy B-s mozival "vetekedne". Mert akármennyire is tele van pontatlansággal az az oldal, azért mérvadó . Szóval NE engedjük, hogy lesüllyedjen, én azt mondom.
Ez az egész akkor fordult meg, mikor bemutatták erre, Európában is... Az amcsik kajálták nagyon, sokáig 9.6-on volt .
Jó, elismerem, hogy van, akinek nem tetszik... De lehúzni a sárga földig és 1/10-eket osztogatni rá... Enyhén vaddisznóság . Egy Uwe Boll film ér annyit...
Post tenebras lux
#53195 Rego 2007. április. 22. 22:26
Rego
#53193 :: Tenebra (2007. április. 22. 22:20)
OFF: Igen, a topiccím . A Silent Hill-nél is sokat vaciláltam, hogy átnevezzem-e, ne-e, de Rego felhívta a figyelmet, hogy készül az 5. rész, láttam a GS-en is, úgyhogy akkor miért ne . Nem akartam én átírni a "topicodat" , csak kicsit univerzálisabbá tettem, hogy a későbbiekben ilyen téren se adódjanak problémák. De mondom, ha van ötleted, akkor mondd, és úgy írom át, csak ne az 1-4 legyen, ne is 1-5, mert akkor csak ezekről a részekről lehet beszélni. Nekem nem lenne akkora gond, de mivel a PGO moderátora vagyok, így objektíven kell lesnem a dolgokat. De érted te ezt, te is voltál moderátor . OFF Nos, erről a topiccímről. Eleve azért írtam ki a "300 című film"-et, mert akkoriban még csak a trailer élt, s nem sokan értették volna, mit keres a filmek között egy 300. Mostanra végülis át lehetne nevezni, mert már legtöbbnek van fogalma róla, mi is ez. De akkor még szükségesnek láttam, hogy "ráharapjanak" többen is . Az alcíme pedig... Ha azt írom ki, hogy Zack Snyder filmje, akkor legtöbben csak lesnek, és vagy be se néznek ide a haramatos Dawn of the Dead miatt, szerintem . Az pedig azért igaz, hogy Frank Miller-nek van köze a filmhez, csak úgy, mint a Sin City-hez. Producere volt (igaz, executive, de akkor is), s így már van létjogosultsága. A Sin City-nél is együttműködött Robert Rodriguez-zel, sőt, ott társrendezőként jelen is volt. Végülis szubjektív, ki, mit tekint valaki filmjének. Elsősorban a rendezőnek tulajdonítjuk, de prodcurekkel fémjelezve is szoktunk filmeket emlegetni (pl.: Jerry Buckheimer-t is). Ha ismertebb az ipse, a nevével fémjeleznek valamit - mert jó reklám. Ilyen alapon akkor a Star Wars VI. részt sem nevezhetnénk George Lucas filmjének, mert más rendezte (Richard Marquand) . Szóval szerintem helyt áll az a kijelentés, hogy "Frank Miller új filmje." Meg túl hosszú lett volna azt kiírni, hogy "Frank Miller újabb képregényének filmadaptációja" . Nekem ezek a meglátásaim... Amúgy nincs harag, miért lenne?Szerkesztés: átírtam kicsit, szerintem így hangulatosabb lesz .
OFF
Hehe, én is a GS-en láttam, hogy készül az SH5... De azért ezzel a "300 című film" topic címmel nincs gond. Potosan arra utal amire kell. Az alcímben meg nem kell kukacoskodni, mert jó

szerk: Látom át lett nevezve a topic...
#53180 fyktyvf 2007. április. 22. 21:00
fyktyvf
#52800 :: fyktyvf (2007. április. 21. 14:13)
THX Jó példa, mik jönnek elő az agyamból, ha épp formában vagyok fyktyv! Ugye ezt az Xfire-szrönyeteget normálisan megcsinálod majd az aláírásodban, úgy, hogy ne húzza szét a fórumot? Kösz!
OFF: Mint láthatjátok próbálkozom, de nem mindig sikerül jól, aztán meg nem lehet a hszből kitörölni az aláírást... Az előnézetben meg nem lehet megnézni, hogy most hogy fér el egy hozzászólásban...

A 300 végéről annyit, hogy ma már a történelemből tudhatjuk, hogy szalamiszi csata után Xerxész magára hagyta a szárazföldi seregét, és visszamenekült Perzsiába. Kr. e. 479-ben pedig Pauszaniasz spártai király Plataiánál ezt a sereget teljesen megsemmisíti.
#53175 Velias 2007. április. 22. 20:48
Velias
Én is mostanában tekintettem meg a 300-at, és szinte csak jót tudok mondani róla. Én először a képregényt láttam (miután egy tanárom megvette, és szemináriumon ezt mutogatta nekünk ), de az határozottan ocsmány volt, gyakorlatilag semmi cselekménnyel. Ehhez képest a film fényévekkel jobb! A képi megjelenítést és a színvilágot valami hihetetlen profizmussal ültették át a vászonra, teremtve ezzel egy eleve világbajnok hangulatot. A zenék szintén jól passzolnak hozzá, bár engem a gitáros betétek kifejezetten zavartak. Jó, én elhiszem, hogy ilyen non-stop öldökléshez tökre passzol, csak így az általam ki nem állt japán "anime-fíling"-et jutatta eszembe, amiktől meg a falra mászok
Az azonban szerintem tuti, hogy ebből kultikus alkotás lesz, és egész generációkat fog meghatározni még gondolatok terén is, akárcsak annak idején a Mátrix első része (ó azok a megboldogult kisiskolás évek! ).
#52859 Rego 2007. április. 21. 18:56
Rego
Végre nekem is sikerült megtekinteni a 300-at. Ahogy előttem is többen mondták ez király film Bár az eleje még lassabb, de kb a negyedénél nagyon beindul, és akkora hangulat árad belőle, hogy ihaj! A csatajelenetek nagyon jól lettek megrendezve, minden elismerésem! A vége is nagyon tetszett, hiszen azért teljesen nincs lezárva




Összességében 9/10
#52854 iverson2 2007. április. 21. 18:36
iverson2
Tehát akkor érdemes megnézni. Egyébként az előzetes nekem is teszett.
#52850 hobbeKiller 2007. április. 21. 18:30
hobbeKiller
Ez elég szubjektív dolog. Ha szereted azokat a filmeket, amik kikapcsolódást nyújtanak, remek a látványviláguk, akciódúsak, akkor ez a Te filmed. Egyébként szerintem nem csak a suh-suh vér-vérről szólt a film. Volt benne egy kis mondanivaló is. Szólt az önfeláldozásról és a bajtársiasságról is eleget ahhoz, hogy tényleg ne csak egy kaszabolósdi legyen belőle.
#52847 iverson2 2007. április. 21. 18:22
iverson2
Tényleg olyan jó a film? Még nem nagyon jutottam el odáig, hogy megnézzem, de az előzetes nagyon tetszik. Igaz ugyan, hogy történelmi hűség terén, hát mit mondjak elég siralmas, de nem ez a lényeg, hanem a kaszab-kaszab suh-suh vér-vér. Az emberek meg csak úgy tódulnak a mozikba.
#52800 fyktyvf 2007. április. 21. 14:13
fyktyvf
#52279 :: Chocho (2007. április. 18. 09:42)
Ehhez csak ennyit tudok hozzáfűzni: >>lOOOOOOl<<
THX Jó példa, mik jönnek elő az agyamból, ha épp formában vagyok

fyktyv! Ugye ezt az Xfire-szrönyeteget normálisan megcsinálod majd az aláírásodban, úgy, hogy ne húzza szét a fórumot? Kösz!
#52279 Chocho 2007. április. 18. 09:42
Chocho
Ehhez csak ennyit tudok hozzáfűzni: >>lOOOOOOl<<
Gaming is believing.
#52105 fyktyvf 2007. április. 16. 23:49
fyktyvf
Egyértelmű. A film azt mutatja be, hogyan harcolt 300 vitéz magyar (Szalacsi Sándor vezetésével) a törökök ellen, a Langerhans-szigetek függetlenségéért! A törökök vezetője egy igen erős travi beütésű török vendégmunkás Ali-Jól-Fejbeb*sz, aki -ki tudja honnan- egy rakás aranyláncot szerzett, és most azt használja golyóálló mellénynek. Emellett szerepel benne Quasimodo, aki eltévedt, de munkát kap Szalacsitól, mint ojjektum-takarító, de ez nem tetszik neki, ezért Alihoz megy háremőrnek, de értesülve annak ferde hajlamairól inkább eltakarodik vissza harangozni... Később Ali seregei megkerülik az ojjektumot, így meglepve Szalacsit, aki hirtelen atombomát robbant az ojjektum mellett, az utolsó pillanatban röhögve kiáltva oda Alinak:
-Csini az arányláncod b*zikám, jól véd a golyóktól! Sajnos atomrobbanás lesz, és azellennemvéd!!!
Azzal berobbantja az atomot, viszlátot int az ojjektumnak és minden jelenlévővel együtt távozik az élők sorából... Mindössze Ali marad, akinek a sugárzástól második t*ke nőtt, így ő élete végéig ezzel szórakozik, mint egy hülye... És a Langerhans-szigetek megmenekültek!
#52020 Tenebra 2007. április. 16. 18:52
Tenebra
Igen, elég érdekes, hogy nem egyértelmű, miről szól a film . Pedig annyi trailer-t raktunk már be ide (lehet, vissza kéne tényleg olvasni, jól mondod, Peti! ), s ezer helyen írtak róla, ráadásul volt a TV-ben is borzalmas magyar szinkronos reklám, melyben jól érthető volt minden .

Amúgy az első előzetesnél én is csak félve mertem leírni, hogy "Leónidaszról és 300 katonájáról szól majd?", de azért szerencsére emlékeimben él még Hérodotosz írása, és a töriórák, ahol tanultuk, hogy "kb. 300 spártai katona volt Leónidasz királlyal Thermophülai-nál Kr.e. 480-ban" . Úgyhogy rémlett, mi lehet ez... Csak a "mutánsok" zavartak meg egy kicsit, de mikor megtudtam, hogy Frank Miller sajátosan átértelmezte az eseményeket, akkor már világos lett .




Post tenebras lux
#51996 WayneGace 2007. április. 16. 17:22
WayneGace
#51985 :: Matyas (2007. április. 16. 16:44)
Leonidász királyról aki a Thermüpülai szorosba vezette 300 emberét. Ennyi röviden tömören. Amúgy szerintem nagyon Gladiátoros a vége.
Nem is igaz. 300 űrgárdistáról szól, akik titkos küldetésre indulnek egy titokzatos naprendszerbe. Az ő történetüket meséli el a film.
#51985 Matyas 2007. április. 16. 16:44
Matyas
Leonidász királyról aki a Thermüpülai szorosba vezette 300 emberét. Ennyi röviden tömören. Amúgy szerintem nagyon Gladiátoros a vége.
#50391 Desert Eagle 2007. április. 10. 14:37
Desert Eagle
#49567 :: BooT (2007. április. 06. 18:32)
BIG LOL!!! XD Hogy jut ilyen eszébe valakinek...? De jó, hogy vannak ilyen "pihentagyúak"...
szerintem k***a jó volt ez a film engemet nem is zavart , hogy volt benne fantázia