Kérjük jelentkezz be!

300

"Madness? This is Sparta!" Egy film Frank Miller képregénye alapján.
#50346 Mura Inquisitor 2007. április. 10. 10:45
Mura Inquisitor
Szerintem tényleg voltak küklopszok meg ilyesmik az ókorban,csak kihaltak.Elvégre a mai világban napi 1000(BEZONY!)faj hal ki.
#50306 AdyBaby 2007. április. 10. 03:12
AdyBaby
#49396 :: WayneGace (2007. április. 06. 09:34)
Elég furán működött tegnap a fórum. Itt van a tegnapi hozzászólásom: A történelemben, hogy volt az egy dolog, de ez a film Frank Miller képregénye alapján készült nem pedig egy történelem köny alapján. Amikor Xerxes-t eltalálta a lándzsa azért vágott olyan fejet, mert megsérült, vérzet, amit az egy istennek nem kellene. Mert frankón azt hitte magaról, hogy ő olyan hatalmas, mint egy isten, sőt ő egy isten. Én tegnap láttam a filmet és nagyon jónak találom. A barátnőmnek még jobban tetszet, mint nekem. Azért voltak sokszor torz alakok a perzsa seregben, mert egy legyőzhetetlennek hitt seregről volt szó, melyhez rengeteg legenda kötődött. A film ezt a legendát elevenitette meg, ahogy a görögök és világ képzelte akkor és évszázadokon át a hatalmas perzsa sereget és körülőtte kialakult mitológiát. A fantasyt meg a mitológiát jobb nem keverni. A lényeg, hogy a film nagyon jó!
Jaja! Azért a képregény a történelem alapján készült, a film meg a képregény alapján. Így kerek, nem? Valamelyest legalábbis...

Megint megjött a kedvem megnézni... Az én asszonykámnak nem tetszett jobban, mint nekem. Nálunk én vagyok az, aki nagyon tud rajongani az ilyesmikért. Amúgy meg miért ne lehettek volna szörnyek annak idején? A mítoszok is valamin alapszanak. Legalábbis én szeretem hinni. Amúgy a Télapóban is hiszek... Hiába tudom, hogy nincsen...Na ilyen vagyok én. : Én emiatt a film miatt merültem el a Titan Questben, és hagytam fel a Kotorral egy időre. Naggggyyyyon jóóóóóó! Ilyenkor mindig sajnálom, hogy nem nagy spártai harcosnak születtem! Bár ki tudja, lehet én vagyok Leonidas reinkarnációja eggyel lightosabb kiadásban... Na gondolok másra... :
#49923 Kisceka 2007. április. 07. 20:55
#49567 BooT 2007. április. 06. 18:32
BooT
#49467 :: Seka (2007. április. 06. 13:45)
Egy kis hangulatváltás. Ide tessék.
BIG LOL!!! XD Hogy jut ilyen eszébe valakinek...? De jó, hogy vannak ilyen "pihentagyúak"...
#49554 Mura Inquisitor 2007. április. 06. 17:56
Mura Inquisitor
Hát ez nagyon nagyXDSzét röhögtem magam rajtaXDKÖszi Seka!
#49467 Seka 2007. április. 06. 13:45
#49460 Mura Inquisitor 2007. április. 06. 13:26
Mura Inquisitor
Az is nagyon jó amikor Leonidasz azt mondja,hogy ha az athéniak,filozófusok és homokosok hadat üzentek a perzsáknak ők miért ne tennék?
#49399 Tenebra 2007. április. 06. 09:48
Tenebra
#49396 :: WayneGace (2007. április. 06. 09:34)
Elég furán működött tegnap a fórum. Itt van a tegnapi hozzászólásom: A történelemben, hogy volt az egy dolog, de ez a film Frank Miller képregénye alapján készült nem pedig egy történelem köny alapján. Amikor Xerxes-t eltalálta a lándzsa azért vágott olyan fejet, mert megsérült, vérzet, amit az egy istennek nem kellene. Mert frankón azt hitte magaról, hogy ő olyan hatalmas, mint egy isten, sőt ő egy isten. Én tegnap láttam a filmet és nagyon jónak találom. A barátnőmnek még jobban tetszet, mint nekem. Azért voltak sokszor torz alakok a perzsa seregben, mert egy legyőzhetetlennek hitt seregről volt szó, melyhez rengeteg legenda kötődött. A film ezt a legendát elevenitette meg, ahogy a görögök és világ képzelte akkor és évszázadokon át a hatalmas perzsa sereget és körülőtte kialakult mitológiát. A fantasyt meg a mitológiát jobb nem keverni. A lényeg, hogy a film nagyon jó!
Igazad van, egyetértek, sőt, megragadtad a lényeget: egy legendát dolgoz fel. Hérodotosz is barbározza a perzsákat, és néha elég rémségesnek mutatja be őket . A görögök akkori "barbár-képe" elevenedik meg előttünk, egyfajta korai sovinizmusként. Meg eleve elcseszett filmes fogás lenne egy ilyen akciófilmben, ha a perzsák is "emberiek" lennének

Viszont szerintem ilyen szexuális téren nem kellett volna rájátszani... Ok, az emberek többsége nem szereti az "egzotikus" nemi vonzódást , és ezzel így szép ellenszenvet lehet elérni még jobban, de ez már azt a határt súrolta szerintem, amit a Nagy Sándor film is... (Még, hogy Nagy Sándor biszexuális... Pfff... Menjenek már...). Bár ott még szerencsétlenebb volt, hiszen így a főhőssel kapcsolatban ébresztett ellenszenvet (legalábbis bennem).
Szóval, szerintem, nem kellett volna Xerxes-t úgy beállítani, mint egy hímringyót. Ráadásul, mikor Leonidas-szal beszélnek és a vállára teszi a kezét, majdnem elhánytam magam . Pedig elvileg a vérgőzös jelenetkenek kellett volna ilyen hatást kiváltani. Lehet, hogy egy istenkirály elég fényűző, de Xerxes sajnos már átesett a ló másik oldalára...
Post tenebras lux
#49396 WayneGace 2007. április. 06. 09:34
WayneGace
Elég furán működött tegnap a fórum.
Itt van a tegnapi hozzászólásom:
A történelemben, hogy volt az egy dolog, de ez a film Frank Miller képregénye alapján készült nem pedig egy történelem köny alapján.

Amikor Xerxes-t eltalálta a lándzsa azért vágott olyan fejet, mert megsérült, vérzet, amit az egy istennek nem kellene. Mert frankón azt hitte magaról, hogy ő olyan hatalmas, mint egy isten, sőt ő egy isten.

Én tegnap láttam a filmet és nagyon jónak találom. A barátnőmnek még jobban tetszet, mint nekem.

Azért voltak sokszor torz alakok a perzsa seregben, mert egy legyőzhetetlennek hitt seregről volt szó, melyhez rengeteg legenda kötődött. A film ezt a legendát elevenitette meg, ahogy a görögök és világ képzelte akkor és évszázadokon át a hatalmas perzsa sereget és körülőtte kialakult mitológiát.
A fantasyt meg a mitológiát jobb nem keverni.
A lényeg, hogy a film nagyon jó!
#49381 Mura Inquisitor 2007. április. 06. 08:01
Mura Inquisitor
Leonidas megmondta:"Mielőtt ez a csata végetér,egy isten-király vérezni fog"
#49362 AdyBaby 2007. április. 06. 00:52
AdyBaby
#49360 :: WayneGace (2007. április. 06. 00:43)
CheAttilaTenebra írta: . Pl. a történelemben úgy volt, hogy Ephialtes-nek a bõre alá varratta Xerxes a 30 ezüstöt, amit kapott az árulásért. Mert Xerxes utálta az árulókat... Maga Xerxes is egy... Nem is mondom ki, mi . Szinte nõi arcot vágott a film végén is
Na ezt jól megmondtad Wayne!

Asszem én is! Marháran nem működik ez a fórum úgy, ahogy kellene...Néha csak...Ez a Vanguardos reklám meg...Pfff...
#49360 WayneGace 2007. április. 06. 00:43
WayneGace
#49338 :: Tenebra (2007. április. 05. 22:39)
AdyBaby: Nem, nem igaz! Én sokkal jobban szeretem ezt a filmet! Ja, igen, ezt elfelejtettem én is mondani, hogy azt nagy hibának tartom, hogy a perzsák = rohadt gennygóc, szemét, transzfesztita orkok . Jó, hogy ez egy fantasy film, de ennyire nem kellett volna őket - ha nem is testleg, de lelkileg- eltorzítani. Pl. a történelemben úgy volt, hogy Ephialtes-nek a bőre alá varratta Xerxes a 30 ezüstöt, amit kapott az árulásért. Mert Xerxes utálta az árulókat... Maga Xerxes is egy... Nem is mondom ki, mi . Szinte női arcot vágott a film végén is . Persze így lehet a nézőnek megmutatni, hogy mekkora dicsőség, hogy a spártaiak mindenkit kinyírnak, aki perzsa... Mert lehet, hogy, ha látnánk bennük az embert, nem tudnánk úgy elfogadni, hogy magas rangú követeket csak úgy verembe dobjanak, vagy kinyírjanak szó nélkül . Amúgy szubjektív véleményem: MADNESS? THIS IS SPARTA! Le a perzsa csökevényekkel!!! .
CheAttilaTenebra írta:

. Pl. a történelemben úgy volt, hogy Ephialtes-nek a bõre alá varratta Xerxes a 30 ezüstöt, amit kapott az árulásért. Mert Xerxes utálta az árulókat...
Maga Xerxes is egy... Nem is mondom ki, mi . Szinte nõi arcot vágott a film végén is
#49354 Marci19,92 2007. április. 05. 23:51
Marci19,92
Szóval ténleg jó film lett.Szünet van,ideje megnézni
#49339 AdyBaby 2007. április. 05. 22:42
AdyBaby
#49338 :: Tenebra (2007. április. 05. 22:39)
AdyBaby: Nem, nem igaz! Én sokkal jobban szeretem ezt a filmet! Ja, igen, ezt elfelejtettem én is mondani, hogy azt nagy hibának tartom, hogy a perzsák = rohadt gennygóc, szemét, transzfesztita orkok . Jó, hogy ez egy fantasy film, de ennyire nem kellett volna őket - ha nem is testleg, de lelkileg- eltorzítani. Pl. a történelemben úgy volt, hogy Ephialtes-nek a bőre alá varratta Xerxes a 30 ezüstöt, amit kapott az árulásért. Mert Xerxes utálta az árulókat... Maga Xerxes is egy... Nem is mondom ki, mi . Szinte női arcot vágott a film végén is . Persze így lehet a nézőnek megmutatni, hogy mekkora dicsőség, hogy a spártaiak mindenkit kinyírnak, aki perzsa... Mert lehet, hogy, ha látnánk bennük az embert, nem tudnánk úgy elfogadni, hogy magas rangú követeket csak úgy verembe dobjanak, vagy kinyírjanak szó nélkül . Amúgy szubjektív véleményem: MADNESS? THIS IS SPARTA! Le a perzsa csökevényekkel!!! .
Jaja! Egyetértek. A hatás más lett volna, ha nem ilyen ocsmány és visszataszító az egész perzsa sereg. Ehhez azért nagyon értenek az amcsik, hogy hogyan hassanak az ember érzéseire. Én persze ilyenkor szeretem megadni magam nekik, hiába látok át a szitán! Jobban szórakozok ugyanis.
#49338 Tenebra 2007. április. 05. 22:39
Tenebra
AdyBaby: Nem, nem igaz! Én sokkal jobban szeretem ezt a filmet!

Ja, igen, ezt elfelejtettem én is mondani, hogy azt nagy hibának tartom, hogy a perzsák = rohadt gennygóc, szemét, transzfesztita orkok . Jó, hogy ez egy fantasy film, de ennyire nem kellett volna őket - ha nem is testleg, de lelkileg- eltorzítani. Pl. a történelemben úgy volt, hogy Ephialtes-nek a bőre alá varratta Xerxes a 30 ezüstöt, amit kapott az árulásért. Mert Xerxes utálta az árulókat...
Maga Xerxes is egy... Nem is mondom ki, mi . Szinte női arcot vágott a film végén is


. Persze így lehet a nézőnek megmutatni, hogy mekkora dicsőség, hogy a spártaiak mindenkit kinyírnak, aki perzsa... Mert lehet, hogy, ha látnánk bennük az embert, nem tudnánk úgy elfogadni, hogy magas rangú követeket csak úgy verembe dobjanak, vagy kinyírjanak szó nélkül .

Amúgy szubjektív véleményem: MADNESS? THIS IS SPARTA! Le a perzsa csökevényekkel!!! .
Post tenebras lux
#49336 AdyBaby 2007. április. 05. 22:36
AdyBaby
#49326 :: Mura Inquisitor (2007. április. 05. 22:24)
Én is megnéztem ma a filmet és NAGGYON JÓÓÓ!Leonidas felesége jól gyomron szúrja az árulótXDAz elején azok az ősi istenek papjai enyhén csúfak,gyomorfelforgatóak.Xerxész szerintem cseppet lett homokos kinézetű és a sátraiban az a pár megcsonkított nőHát bazze ha arra izgul akkor cseppet beteges
Persze hogy beteges volt! Minden világhatalomra törő vezér beteges volt a történelemben. Ő még ráadásul ízlésficamos is... A kis tra...hehe. Persze a filmről beszélünk...
#49326 Mura Inquisitor 2007. április. 05. 22:24
Mura Inquisitor
Én is megnéztem ma a filmet és NAGGYON JÓÓÓ!Leonidas felesége jól gyomron szúrja az árulótXDAz elején azok az ősi istenek papjai enyhén csúfak,gyomorfelforgatóak.Xerxész szerintem cseppet lett homokos kinézetű és a sátraiban az a pár megcsonkított nőHát bazze ha arra izgul akkor cseppet beteges
#49323 DragonHunter 2007. április. 05. 22:18
DragonHunter
Na megnéztem én is.Egyszerűen remek.Engem is nagyon megfogott a film, bár annyira nem vagyok beleőrülve mint Che.(ez bók)
A legjobb jelenet számomra az volt mikor leakarják nyilazni őket és tényleg a rengeteg nyíl eltakarja a napot.Csak hát nekik ez meg sem kottyan, csak a pajzs mögé bújnak is várják a végét, nem akárhogyan, röhögnek egy jót!Ezen én is jót derültem.

Ja és jó a spanyol trailer, azon is derültem.
#49321 AdyBaby 2007. április. 05. 22:15
AdyBaby
#49320 :: Tenebra (2007. április. 05. 22:08)
Én egyszerűen nem tudok szabadulni a filmtől . Mármint a hangulatától. Egy hete, hogy láttam, de egyszerűen a hatása alatt vagyok . Nem bírom ki, hogy ne lessem meg legalább még egyszer, amíg vetítik . A DVD-s kiadást egyszerűen kínszenvedés lesz kivárni . Már zenéket is találtam, annyira be vagyok rá indulva . YouTube-on keresek is hozzá dolgokat, amiket Mura is mutogat, azokat is lesem... Így akadtam rá egy spanyol trailer-re . Szerintem elég poénos a szinkron . Bár, ha spanyol lennék, ugyanúgy szidnám, mint most a magyart . Akit érdekel: 300 espanol trailer
Nem azért Che, de én sokkal jobban odáig vagyok a filmért, mint Te!

Mert ugye nekem a Titan Questben is pajzsos, lándzsás a karakterem, Neked meg ugye nem!

Szóval szerintem nálam senki sincs jobban odáig a filmért! :

Amúgy ha lesz is, sztem Leonidas hangját a megyar szinkron sem fogja űberelni. Bennem az akcentusa hagyott mély nyomot, ami a hangjával párban verhetetlen...Nagyon jó film, ez biztos! Hétvégén meg is lesem mégegyszer, ha tehetem!
#49320 Tenebra 2007. április. 05. 22:08
Tenebra
Én egyszerűen nem tudok szabadulni a filmtől . Mármint a hangulatától. Egy hete, hogy láttam, de egyszerűen a hatása alatt vagyok . Nem bírom ki, hogy ne lessem meg legalább még egyszer, amíg vetítik . A DVD-s kiadást egyszerűen kínszenvedés lesz kivárni . Már zenéket is találtam, annyira be vagyok rá indulva .
YouTube-on keresek is hozzá dolgokat, amiket Mura is mutogat, azokat is lesem... Így akadtam rá egy spanyol trailer-re . Szerintem elég poénos a szinkron . Bár, ha spanyol lennék, ugyanúgy szidnám, mint most a magyart .
Akit érdekel:
300 espanol trailer
Post tenebras lux
#49043 Mura Inquisitor 2007. április. 04. 14:01
Mura Inquisitor
Én még sajna nem láttam a filmetDe az ünnepek alatt megnézem.Amúgy jó a vége mármint dicsőséges meg minden de az embert elszomorítja,hogy a spártaiak akiket megkedvel az ember a film alatt a végén meghalnak
#49010 Márkosz 2007. április. 04. 11:38
Márkosz
Mint ahogy azt ady baby mondta
#49005 Márkosz 2007. április. 04. 11:18
Márkosz
Én már láttam nagyon király film és igazad van Hellboy maximálisan egyetértek veled.
#49003 Tenebra 2007. április. 04. 11:12
Tenebra
Nagyon faxa videok, Mura! Bár ilyenkor mindig elkezd hiányérzetem lenni . Sajnos még DVD-n nem jött ki, így nem tudok most innen felpattanni és megint meglesni a filmet .
Akárki is csinálta ezt a szép összevágást, BOW neki! A végén a Gyűrűk Ura-zene is nagyon ütött, hasonlóan illett ide is, mint a Balrog-os jelenethez.
A végén a szobor... Na, az sem volt rossz! Ha Szimonidész szavait filmbe öntötte volna, szerintem ezt a kis YouTube-os szösszenetet készítette volna el .

Amúgy szerintem nem szomorú... Inkább dicső. A filmben is sajnos túlságosan is úgy jön le az emberben, hogy "meghaltak, jaj de rossz ". Legalábbis úgy vettem észre . Bár én inkább dicsőséget láttam abban a kompozícióban, a végén. Nem hiába mutatta a kamera szemből a holttesteket, így teljesen úgy néztek ki, mint egy falfestményen, melyről tudjuk, hogy halhatatlan (legalábbis addig, amíg valami barmok meg nem rongálják, vagy az idő ki nem kezdi, de ettől most tekintsünk el ).
"Spartans! Ready your breakfast and eat hearty... For tonight we dine in Hell!"

Tényleg, imdb-n most lesek egy "véleményt", és van olyan elvetemült, aki csak 2/10-re értékelte . Biztos valami kamerával moziban rögzített shit-et nézhetett, vagy nem tudom . Szavaiból legalábbis azt veszem ki, hogy nem ugyanazt a filmet nézte .
Post tenebras lux
#48915 Mura Inquisitor 2007. április. 03. 20:37
Mura Inquisitor
Egy újabb videó a filmből.A vége nagyon szomoró
300 hős