Kérjük jelentkezz be!

300

"Madness? This is Sparta!" Egy film Frank Miller képregénye alapján.
#48239 Mura Inquisitor 2007. április. 01. 09:15
Mura Inquisitor
Találtam mégegy harci videót.Kicsit rövid de jó.
Spartan frenzy
#48193 Seka 2007. március. 31. 22:13
Seka
Jó, hogy berakták a szörnyeket a filmbe, de minek kellett egy olyan lefejező dagadékot is berakni? Ha kell fogok én egy baltát, és nyissz... Ennyi.
#48180 AdyBaby 2007. március. 31. 21:43
AdyBaby
Hehe. A szörnyek viccesek voltak, az biztos. Az is biztos, hogy nélkülük nem lehetett volna ilyen színes jeleneteket csinálni. Én vevő vagyok az ilyen hatásvadász dolgokra. Pedig nem is vagyok egyszerű, csak marhára bele tudom magamat élni mindenbe.

Leonidas hangja nagyon egyedi volt. Kár lenne szinkronizálni. Jó az akcentusa nagyon, mert ugye nem tisztán beszéli az USA englisht.

Az meg nem igaz, hogy zsírok a magyar szinkronok. Van mikor az, de van mikor jobb, mint az eredeti. Kivi leszek itt milyen lesz majd, ha lesz.
#48144 Hunter 2007. március. 31. 20:51
Hunter
Szerintem marhajó film, még jó hogy nem szinkronos volt. Szerintem a magyar szinkronhangokkal el*******ták volna.
#47426 hobbeKiller 2007. március. 28. 14:50
hobbeKiller
Tegnap néztem meg. Szerintem jó film volt. Látványos(!!!) izgalmas. Azt a néhány szörnyet kihagyhatták volna. Még a Mago (Hallhatalanok) katonáinak is torz volta képe. Már a maszk alatt. Leonidas karakterét bírtam, szerintem jól alkották meg. Hanem azt nem értem, hogy Xerxésznek miért kellett úgy kinéznie, mint egy colos b....szóval más nemi identitásúnak.
Egyébként le lett már szinkronizálva?
#47309 Seka 2007. március. 27. 16:04
Seka
Ezt a poént bevetettem én is még a moziban. Mármint a 301t.

Tegnap tesóm ült éppen a gépnél, amikor kérdezi, hogy miért a 300t, ha már láttam. Erre mondtam, hogy miért, ha láttam egy filmet, akkor más soha többé nem nézhetem meg? Erre ő, hogy "szerintem nem valami jó film". És akkor még én nem értek a filmekhez...
#47228 scottish 2007. március. 26. 22:28
scottish
Megnéztem. Tetszett. Bár azért én - ha már a fantasy beütést említettétek - kicsit zavart, hogy a perzsák között egy normális figura sem volt. Na jó hárman. De nekem jobban tetszett volna, ha nem szednek elő ogrekat, Gollamot,meg harci páncélos orrzsírvút, meg rákcsáos Jabbat.

A csatajelenetek simán ütik a Matrix 1. hasonló jeleneteit, és nem hiányzott, hogy nem bullett time effektezték agyon. A lassítások egész jó hatást tettek.

A film tuti, ez nem vitás. Az amcsik zabálják, bár azoknak fogalmuk sincs, kik azok a görögök. Nekik az ogrek sem tulzás egy ókori történelmi filmben. De ne várjunk tőlük lehetetlent

Csak remélni tudom, hogy a sikert meglovagolva nem készül 300 2. és 3. rész Esetleg 301 és 302 címen.
#46923 SB25 2007. március. 25. 16:52
SB25
Hát azért nem egy Tarantino vagy Martin Sorsese film de jó!
Ez volt a legjobb mondat! :" Atromba ostaba állatok és a perzsa hullák is csúszósak. "
Sztem egy jó 9/10 ! Azért volt már jobb film is a világon de jó film!
#46920 fyktyvf 2007. március. 25. 16:48
fyktyvf
#46885 :: AdyBaby (2007. március. 25. 13:59)
Hellboyjal maximálisan egyetértek... Oltári ez a film...Annyira bejön, hogy ezt szavakba önteni nem lehet, ezt látni kell! :
De jó lenne, ha nem egy órányi autóra-buszra satöbbire laknék a legközelebbi mozitól... Vagy lenne saját autóm... Ehh, azért így is megpróbálom megnézni jövő hét végén.
#46885 AdyBaby 2007. március. 25. 13:59
AdyBaby
#46880 :: Hellboy (2007. március. 25. 13:25)
"A Görögök fagyos keze a szívüket fogja.Nem felejtették el ,hogy megkora kárt okozott 300 Spártai és most a mezön állnak 10ezer Spártai és 30ezer szabad Göröggel szemben!!!A túlerő csupán 3-szoros ez jó egy Spártainak!Adjatok hálát Leonidasznak és az ő 300-nak!!!" Eszméletlen jó film!Nem hiném hogy ennél lenne jobb film!Egyetértek Osce-val 10/10 csönt nélkül!Ezt egyszerüen nem lehet szavakba önteni ezt látni kell!
Hellboyjal maximálisan egyetértek... Oltári ez a film...Annyira bejön, hogy ezt szavakba önteni nem lehet, ezt látni kell! :
#46880 Hellboy 2007. március. 25. 13:25
Hellboy
"A Görögök fagyos keze a szívüket fogja.Nem felejtették el ,hogy megkora kárt okozott 300 Spártai és most a mezön állnak 10ezer Spártai és 30ezer szabad Göröggel szemben!!!A túlerő csupán 3-szoros ez jó egy Spártainak!Adjatok hálát Leonidasznak és az ő 300-nak!!!"
Eszméletlen jó film!Nem hiném hogy ennél lenne jobb film!Egyetértek Osce-val 10/10 csönt nélkül!Ezt egyszerüen nem lehet szavakba önteni ezt látni kell!
#46546 fyktyvf 2007. március. 23. 19:46
fyktyvf
#46534 :: Tenebra (2007. március. 23. 19:25)
Szerintem az a 2,5 millió enyhe filmes túlzás, nem más . Nem szabad hinni neki, ez a filmekben általában benne van. Számomra a Trója volt a legnevetségesebb ilyen szempontból, ahol heringek módjára vonult a majd 1 milliárdra rúgó görög hadsereg (legalábbis látszatra). Nekem az már a ló másik oldala volt, hatalmas hülyeség, semmi csatarend, csak menni, oszt' lőni... De film, el kell fogadni. De, ha töriórán valaki azt mondja felelésnél, hogy "közel 3 millió perzsa támadott Thermopülai-nál", akkor az egy jeggyel rosszabb garantált (ha k*csögebb a tanár ). Nem is az, hogy most annyit felvonultatni... Miért ne? De ezek ellátása, ennyi haderő felvonultatása... Pfff... A Perzsa Birodalom hatalmas volt, de az ókorban közel sem volt akkora a népességszám. Hérodotoszt én is olvastam, és maga is becslésekbe bocsátkozik - illetve az az egymillió sem véletlen. Görög volt, s akármilyen tárgyilagos is az írása, mindenképp meg kellett mutatnia valahogy, a történetírás keretein belül, hogy mekkora hősei is ők a hellén kultúrának, akik Thermopülai-nál harcoltak. Lehet, hogy volt 2,5 millió katonája a perzsa királynak, de az is akkor azt jelentette volna, hogy kiürül Perzsia, gyakorlatilag védtelenné válik. Ezt pedig még a lámák sem csinálták akkoriban, nemhogy egy jó stratéga (mert Xerxész az volt...). Ha voltak 150 000-en, már az is sok, szerintem. Az tény, hogy a hellén, spártai katonák kiváló harcosok voltak. Nem nagyon szenvedtek vereséget az athéniaktól, vagy más polisztól szárazföldön. De azért azt se feledjük, hogy a perzsák sem voltak éppen zöldfülűek. Jó, teljesen más harcmodoruk volt, főleg a könnyűfegyverzetre, íjjászatra voltak felkészülve, keleti sereg lévén. De biztosan sokáig tartották a szorost, de azért a nevében is benne van, hogy miért lehetett olyan sokáig tartani. Helyzeti előnyük volt, hiába jöttek hátulról, hirtelen a perzsák. Ezért lehetett esetelgesen akkora veszteségük a perzsáknak. De azért is vannak a filmek többek között, hogy szórakoztassanak, katarzist okozzanak . S mi által is lehetne ez, mint a hatalmas túlzásokkal? Mint azzal, hogy egy spártai zsinórban 10 perzsát leterít?
A Trója valóban nagyon átesett a ló másik oldalára: a mitológiai hűségből kb. a neveket hagyta meg, meg a falovat . A 300-ról olvastam, hogy kicsit fantasy-sra csinálták. Ez nem baj, sőt jó, ha nem rugaszkodnak el olyan elképzelhetetlen mélységekbe, mint a Trójánál tették (a kedvencem az volt, hogy Akhilleusz csak akkor halt meg, mikor már bevették tróját... szerintem ezt csak azért tették be, hogy Brad Pitt tovább domboríthasson... LOL).

Hérodotosz, és a többi történetíró tényleg kicsit a drámai, lírai és epikus ábrázolás felé vitte az akkori krónikák hangulatát, nem csoda hát, hogy ilyen színesen írták le a perzsák hatalmas seregét, hiszen ezzel is a legyőzött veszély nagyságát, és a győztesek dicsőségét fokozták. Természetesen ezzel nem kisebbíteni akarom a nagy hősök, és a bátor katonák érdemeit, egyszerűen az ekkori írók már epikus magasságokba emelték az ilyen hőstetteket. Ez nem is meglepő, tekintve, hogy az ókorban mind a görögök, mind a rómaiak mekkora becsben tartották az irodalmat.

A 300 hármas jelentőséggel bír:
1. Az azonos című Frank Miller-képregény megfilmesítése.
2. Emléket állít a Thermopülai csatának.
3. És persze, mint minden film, le akarja nyűgözni a nézőket.
#46534 Tenebra 2007. március. 23. 19:25
Tenebra
Szerintem az a 2,5 millió enyhe filmes túlzás, nem más . Nem szabad hinni neki, ez a filmekben általában benne van. Számomra a Trója volt a legnevetségesebb ilyen szempontból, ahol heringek módjára vonult a majd 1 milliárdra rúgó görög hadsereg (legalábbis látszatra). Nekem az már a ló másik oldala volt, hatalmas hülyeség, semmi csatarend, csak menni, oszt' lőni... De film, el kell fogadni. De, ha töriórán valaki azt mondja felelésnél, hogy "közel 3 millió perzsa támadott Thermopülai-nál", akkor az egy jeggyel rosszabb garantált (ha k*csögebb a tanár ). Nem is az, hogy most annyit felvonultatni... Miért ne? De ezek ellátása, ennyi haderő felvonultatása... Pfff... A Perzsa Birodalom hatalmas volt, de az ókorban közel sem volt akkora a népességszám. Hérodotoszt én is olvastam, és maga is becslésekbe bocsátkozik - illetve az az egymillió sem véletlen. Görög volt, s akármilyen tárgyilagos is az írása, mindenképp meg kellett mutatnia valahogy, a történetírás keretein belül, hogy mekkora hősei is ők a hellén kultúrának, akik Thermopülai-nál harcoltak.
Lehet, hogy volt 2,5 millió katonája a perzsa királynak, de az is akkor azt jelentette volna, hogy kiürül Perzsia, gyakorlatilag védtelenné válik. Ezt pedig még a lámák sem csinálták akkoriban, nemhogy egy jó stratéga (mert Xerxész az volt...). Ha voltak 150 000-en, már az is sok, szerintem.

Az tény, hogy a hellén, spártai katonák kiváló harcosok voltak. Nem nagyon szenvedtek vereséget az athéniaktól, vagy más polisztól szárazföldön. De azért azt se feledjük, hogy a perzsák sem voltak éppen zöldfülűek. Jó, teljesen más harcmodoruk volt, főleg a könnyűfegyverzetre, íjjászatra voltak felkészülve, keleti sereg lévén. De biztosan sokáig tartották a szorost, de azért a nevében is benne van, hogy miért lehetett olyan sokáig tartani. Helyzeti előnyük volt, hiába jöttek hátulról, hirtelen a perzsák. Ezért lehetett esetelgesen akkora veszteségük a perzsáknak.

De azért is vannak a filmek többek között, hogy szórakoztassanak, katarzist okozzanak . S mi által is lehetne ez, mint a hatalmas túlzásokkal? Mint azzal, hogy egy spártai zsinórban 10 perzsát leterít?
Post tenebras lux
#46529 WayneGace 2007. március. 23. 19:05
WayneGace
60 millióból készült és első hétvégén hozott 70 milliót, azóta még 40 milliót Amerikában.
#46526 Mura Inquisitor 2007. március. 23. 18:59
Mura Inquisitor
Ma már ha ilyen helyzet állna elő akkor csak egy gomnyomás lenne és volt nincs elenséges sereg.
Amúgy hallotátok,hogy a film 70millió dollárt hozott eddig amerikában?Már 5 millió meg is térült.
#46522 Gunchip 2007. március. 23. 18:54
Gunchip
Tekintettel a kornak a görög szigetvilág/Ázsia felderített részeinek átlagos népsűrűségére, nagyjából tök nonszensz lenne, hogy több, mint 2,5 millió harcos MARADT volna meg a gigászi küzdelem után. Mivel mindenhol vannak nők, idősek és gyerekek, ezért ez nagyjából azt kellett volna hogy jelentse, hogy a harcosok között jócskán kellett volna mondjuk lennie kínaiaknak stb., a helyzet pedig nagyon nem ez volt.

Az, hogy - amennyiben jól olvastad a wikit-t - a nemzetközi wikiben ilyen blődlik legyenek, eléggé rosszfényt vet rá.

Tudom, hogy nem dívik errefelé a politizálás, de engedtessék meg nekem, hogy irónikusan megjegyezzem: Bush bizony örülne Irakban néhány száz ilyen spártaianak.
Mert bár minden tiszteletem a Delta Force és egyéb spec ops katonáknak, de manapság már senkit nem nevelnek 7 éves korától kegyetlen katonának, csak egyszerűen jó katonának.
A különbség pedig hatalmas. Persze azt hiszem ez már nem is probléma, mert csak megyegetünk a civilizáció felé...
#46515 Mura Inquisitor 2007. március. 23. 18:36
Mura Inquisitor
Ez szép volt a spártaiaktól.Egy spártai 66-67 katonát vágott le!Azóta nem is volt ilyenre példa(sajnos).
#46510 fyktyvf 2007. március. 23. 18:29
fyktyvf
#46448 :: Token (2007. március. 23. 14:48)
People! Lenne egy kérésem, mennyien maradtak a Thermopülai cssatában?(a perzaiak közül) mert a Wiki angol aztmondja hogy 2,641,610. De a magyar az meg 70000, és most meik az igaz? szóval mindkettőre válaszoljatok, kérlek benneteket.
Hérodotosz egymillió perzsáról beszél, akik megtámadták a Balkán félszigetet, ám ez igen nagy túlzás, a mai tudomány szerint kb. 200,000 perzsa támadt összesen. Velük szemben állt Leonidász király, az egész görög egyesített sereggel, ami úgy 10,000 főre rúghatott. Thermopüla ideális hely volt az összecsapásra: szűk szoros, ahol a perzsák nagy létszámfölénye nem érvényesülhetett. Ám egy áruló a görög táborból elmesélte Xerxésznek, hogy a hegy mögött van egy ösvény. Ezen át be tudták volna keríteni, és hátulról is megtámadni a görög sereget, ezzel megpecsételve a sorsát. Leonidász király, értesülve az árulásról úgy döntött, hogy nem áldozza fel az egész görög fősereget, hanem visszaküldi őket dél felé, az eddig még el nem esett területekre, hogy legyen esélyük egy másik csatában legyőzni a perzsákat. Ezért Leonidász, hogy a perzsa sereg ne tudja azonnal tovább üldözni (és minden bizonnyal elpusztítani) a sereget, 300 (vagy 200, változó a megítélése) legjobb spártai katonájával a szorosban maradt, hogy feltartsa a perzsákat. Ebben a hősies küzdelemben kb. 20,000 perzsa esett el.

"Itt fekszünk, Vándor, vidd hírül a spártaiaknak:
Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza."

A thermopülai csata halottait azon a helyen temették el, ahol elesek. Dicsőségüket, valamint azokét, kik hamarabb haltak meg, mintsem Leonidász a szövetségeseket hazabocsátotta, a fenti felirat hirdeti. (Hérodotosz)
#46448 Token 2007. március. 23. 14:48
Token
#46367 :: Marka Ragnos (2007. március. 22. 22:08)
Egy olcsó poénnal indítanék, amit az előttem ülő baromarc nyomott be... - Mi lesz a háromszáz kettő címe? - ...? - Háromszázegy... Ha-hahahah (Na szép kis társaságba keveredtem) A meglepő az volt hogy gyakorlatilag megtelet a terem (150-200 szék biztos van, és háromnegyed részt tele volt a terem... hálá legyen gyerekes családok nem voltak, ennek ellenére a felnőtteket is megviselte az 1 literes cola, apropó cola, az enyém speciel legalább háromnapos volt, szénsavmentes és volt valami mellékize is de, megittam) Na de a filmről, valóban csak ismételni tudom Oscee-t, nem is írom le mégegyszer tényleeg kiemelkedő, magasszínvonalú lenyűgöző alkotás, és persze hithűen visszadja a csaták brutalitását, mindezek ellenére én nem tartom tökéletes filmnek éppen ezért nálam csak 8/10-et kap. A Film összességében nagyszerű, egy élmény volt megnézni, mindenkinek csak ajánlani tudom. Tehát 8/10
People! Lenne egy kérésem, mennyien maradtak a Thermopülai cssatában?(a perzaiak közül) mert a Wiki angol aztmondja hogy 2,641,610. De a magyar az meg 70000, és most meik az igaz? szóval mindkettőre válaszoljatok, kérlek benneteket.
#46367 Marka Ragnos 2007. március. 22. 22:08
Marka Ragnos
Egy olcsó poénnal indítanék, amit az előttem ülő baromarc nyomott be...

- Mi lesz a háromszáz kettő címe?
- ...?
- Háromszázegy... Ha-hahahah (Na szép kis társaságba keveredtem)

A meglepő az volt hogy gyakorlatilag megtelet a terem (150-200 szék biztos van, és háromnegyed részt tele volt a terem... hálá legyen gyerekes családok nem voltak, ennek ellenére a felnőtteket is megviselte az 1 literes cola, apropó cola, az enyém speciel legalább háromnapos volt, szénsavmentes és volt valami mellékize is de, megittam)

Na de a filmről, valóban csak ismételni tudom Oscee-t, nem is írom le mégegyszer tényleeg kiemelkedő, magasszínvonalú lenyűgöző alkotás, és persze hithűen visszadja a csaták brutalitását, mindezek ellenére én nem tartom tökéletes filmnek éppen ezért nálam csak 8/10-et kap.






A Film összességében nagyszerű, egy élmény volt megnézni, mindenkinek csak ajánlani tudom. Tehát 8/10
#46242 Hellboy 2007. március. 22. 07:07
Hellboy
Köszi Osce!Amint tudom megnézem.
#46238 Oscee 2007. március. 22. 03:50
Oscee
Csodálatos, lehengerlő mű. És talán meg is tudom érteni, hogy sokaknak nem tetszik. Engem megfogott, letaglózott, megérintett.
Gyors, rendezetlen vélemény, enyhe spoiler:





10/10. Igazi, velős, csont nélküli 10/10.
Köszönöm Zack Snyder, köszönöm Frank Miller!

"A new age has come: an age of freedom. And all will know that 300 Spartans gave their last breath to defend it."
#46229 Tenebra 2007. március. 21. 22:30
Tenebra
THX!
Nem egy bonyolult dolog ez az online jegyrendelés.... Azt hittem, majd valami nyakatekert dolgokat kell művelnem .
Amúgy elég érdekes... A Westend-be sikerült, azt hiszem . Hát, majd érdekes lesz a Nyugati aluljárón átsuhanni estefelé.... Még nem jártam ott eddig... Na, de a 300-ért mindent!!!
Post tenebras lux
#46222 Oscee 2007. március. 21. 22:17
Oscee
Most meglestem, a Palace mozik feliratosan adják.
Klikkolj a honlapjukra, és foglalj helyet, mert a holnapi vetítések kezdenek betellni (én szeretem a késő esti vetítéseket, akkor kevesebben vannak, nyugisabb az egész )
#46221 Tenebra 2007. március. 21. 22:10
Tenebra
#46218 :: Oscee (2007. március. 21. 22:01)
MOM Park mellett több érv is szól: leadják a filmeket feliratosan eredetin hanggal is (szinte az egyetlen ilyen mozi), és digitális vetítés van (nem szalagról megy a film, elméletileg jobb a képminőség). A másik, ami ajánlott még, a Duna Plaza, 9-es terem, állítólag ott a legjobb a hang (tényleg jó, de nagyon nem hasonlítgattam, minden moziban jó a hang az én füleimnek). De én nagyon szeretem a Corvin mozit is, szerintem az a legszebb, hangulatos hely Westend Palace-ban is voltam párszor, semmi probléma vele, standard Palace minőség. Lurdyban még nem voltam, majd most. Hogy sokan vannak-e, az változó, péntek-szombat mindig relatíve sok ember van, de mindenhol van sok pénztár, nincs nagy sor - ha meg biztosra megy az ember jó hely szempontból, akkor előtte egy-két nappal betelefonál, és lefoglaltatja a helyet. Vagy ami a Palace mozik mellett szól, hogy a Westend, MOM Park, Campona, Mammut, Duna Plaza mozijaikba online is lehet jegyet foglalni, még látod is, hogy hova fogsz ülni
Oh, kösz a tippeket! Ez kimerítő volt! Még gondolkozom kicsit, melyikben lesem meg... Bár holnapig jó lenne eldönteni, mert holnap akarom . Remélem, ennél a filmnél azért még lehet jegyet kapni... Csak nem olyan kult még**, mint a SW 3... Arra sajnos elég nehéz volt egészen júliusig jegyet szerezni anno .

**Mondjuk elég sok ismerősöm áradozik a filmről . Ugyanakkor van ilyen yahoogroups a BTK-s filmszakosoknak, s ott is elég sokan dicsőítették . Remélem, tudok még jegyet szerezni.... Mondjuk egye fene: bemászok szombaton is . Egy ilyen filmért biztos megéri...
Post tenebras lux