Kérjük jelentkezz be!

300

"Madness? This is Sparta!" Egy film Frank Miller képregénye alapján.
#396350 Chocho 2009. április. 12. 13:14
Chocho
Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de nekem nehezemre esik szimpatizálni a folytatás gondolatával. Nem akarom játszani a hisztiző hülyegyereket, mert azt úgyis megteszik mások, de tényleg nagyon nehéz egy olyan epikus műhöz méltó folytatást asztalra tenni, mint amilyen a 300 volt. Kultuszképregényből lett kultuszfilm, s mint ilyen, egyedi és megismételhetetlen.
Gaming is believing.
#396272 Matthawk 2009. április. 12. 09:06
Matthawk
Onnan szedte elő, hogy ismeri a történelmet, a 300 spártai harcolt annó!!! I.E.!
#395879 Matthawk 2009. április. 11. 16:42
Matthawk
Csak a linked címét olvastam el és felindultságból írtam a gyors véleményt, de a dolog még így sem hűlt le számomra. Nem értem miért kell továbbtoldani...
#395876 Matthawk 2009. április. 11. 16:38
Matthawk
Ja látom Oké, csak kicsit felindultam
#395872 Matthawk 2009. április. 11. 16:35
Matthawk
A neve 302, vagy 300 2., vagy 600? Egy történelmi eseményt azért ne toldjanak kisujjból szopva tovább szerintem...
#392892 Tenebra 2009. április. 05. 10:46
Tenebra
Mondjuk azon érdekes lehet elgondolkodni, hogy vajon ilyen mondatok adása a spártaiak szájába, mint a "szabadság és ész kora jött el", szerencsés volt-e? Illetve az, hogy a női egyenjogúság így ki volt hangsúlyozva. Na persze . Jó, hogy ez egy fantasy film alapvetően, de azért azt nem hiszem, hogy a spártaiak liberálisok és feministák lettek volna . Ez tényleg "erős". De a nézői azonosulásért mindent - úgy látszik .

Amúgy tegnap volt a HBO-n megint - magyar szinkronnal, ami tényleg borzalmas. Én tegnap láttam először így, és megdöbbentem, mekkora amatőrök fordították. Illetve tipikusan az a film, amit nem szabadott volna szinkronizálni. A 300 stílusfilm, tehát nem a sztorijával taglóz le. Sőt, a sztori elég klisés, ismert és kiszámítható is (itt főleg a fölösleges, képregényben nem szereplő Gorgós mellékszálra gondolok). A 300 azért jó film, mert képi világában magába szippant, és mert a színészek kiválóak benne. Na, most a szinkronizálással máris agyonvágták a lényegi részét a színészi játéknak, vagyis a hősies ordításokat a szereplők eredeti hangján. Meg is döbbentem, hogy nekünk ENNYIRE b*zis hangú szinkronszínészeink vannak?! Kőszegi Ákos, mint Leonidász még talán el is ment volna, de a többi szereplőé... Pfff... Rettenetesen le lett rontva. Egyedül Xerxész hangja volt jól eltalálva, de az is csak azért, mert utólag érezhetően "torzították", hogy mélyebb legyen. Dilios hangja meg rettenet zavaró volt, hiszen a színésznek alapvetően mély, reszelős hangja van, míg a szinkronja ilyen fiatal ficsúr lehetett . Tanulság: maradok a DVD-nél legközelebb .
Post tenebras lux
#392882 Matthawk 2009. április. 05. 10:27
Matthawk
Perzsákról ma már csak az ismeretterjesztőkben hallhatunk újdonságokat Egyébként tényleg holt nép, de a nevük megmaradt, ha máshol nem, hát a Perzsiai öböl, vagy a Persza macska és a szőnyeg kapcsán mindenki hallani fogja a nevüket napjainkban. Ja és a történelemórák sem az utolsók!
#392872 Matthawk 2009. április. 05. 10:17
Matthawk
#392868 :: Tenebra (2009. április. 05. 10:08)
Knodros írta: Észre sem vetted,hogy a filmben a katonák miért harcolnak? Külföldön vívják meg a fenyegető hatalom ellen a szabadságharcukat. Nem emlékeztet egy bizonyos ország háborús nézeteire?
Knodros írta: Szóval a 300 a történelem. Eddig nem tudtam hogy tényleg léteztek orkok
Csak én érzem itt az ellentmondást? Egyik mondatban azt bizonygatod, hogy a 300 amcsi propagandafilm/képergény, mely az amcsi politikát igazolja, másik hsz-edben meg azt írod, hogy köze nincs a történelemhez/valósághoz, mert orkok vannak benne . A képregény alapján készült a film, azt meg 1998-ban jelentette meg Frank Miller (s ezt az angol wikipediáról nézetem ). Akkor még nem volt szeptember 11-nek jelentősége. (Jó, másnak volt, ez igaz.) Persze bele lehet magyarázni mindeneket, az is tény. De azért szerintem itt nemcsak a perzsák vannak ostorozva, egyrészt. Például gondoljunk bele: valahányszor követek jönnek a perzsáktól, azok beszélő, kulturált lények (az ostoros f*szit kivéve), s követeket nem szabadna megölni. A spártaiak persze szinte kivétel nélkül legyilkolják mindet. Ez azért elég visszás. Meg egész végig ki van hangsúlyozva, hogy a spártaiak tulajdonképpen őrültek is kicsit. Még "Faramir" Diliosnak is meginog egy pillanatra a hite, mikor hazaküldi őt Leonidas. Ugye ott azt mondja, hogy "Menj haza és vidd a GYŐZELEM hírét". Erre Dilios megdöbbenve visszakérdez: "GYŐZELEM?". Meg az árkádiaiak is végig őrültnek tartják a spártaiakat. Ok, a perzsák mind: 1. négerek 2. arabok 3. degeneráltak, de a filmtörténetben ez már ősidők óta klasszikus húzás, hogy az ellenséget minél negatívabb szerepkörben tüntessék fel, a "jófiúkat" meg minél pozitívabban ezáltal. Egyszerű az ok: a nézői azonosulás, s hogy a nézőt megvegyék kilóra. Meg ott van az is, hogy azért minimálisan megtarották a történelmi vonatkozásokat is. "Orkokkal" (akik tulajdonképpen nem orkok, hanem agyondeformált emberek) még szerintem ugyanúgy bevehető a történet, de fehér bőrű, szőke, kék szemű perzsákkal már nehezen... Persze tőlem mindenki annak értelmezi, aminek akarja, de akkor ilyen alapon a Gyűrűk Ura is propagandafilm, mert: 1. eljött az emberek kora az elfek és orkok nem maradhatnak meg Középföldén többet felsőbbrendűség demonstrálása csakis az amerikaiak uralhatják a világot ( ) 2. a Gyűrűk Ura a melegséget népszerűsítő film férfiak ölelik és csókolják egymást egyes jelenetekben Aragorn és Legolas is b*zik. Mindenbe bele lehet látni mindent. De aki azért nem néz 300-at, mert egyes "nagyon okos" emberek összeírnak róla minden hülyeséget (pl. fasiszta film, meg propagandafilm), az csak lemarad a jóról. Nem kötelező a spártaiak oldalára állni, illetve nem kötelező a perzsákat azért elítélni, mert a filmben a kigyúrt macsók őket mészárolják. Nekem pl. tetszik a Patyomkin páncélos, pedig gyűlölöm a kommunizmust és a baloldali eszmék minden formáját. Az meg sajnálatos, hogy ha az amerikaiak pl. azt látják ebben a filmben is, hogy "hú-de helyes, amit az elnökünk csinált".
CheAttilaTenebra írta:


Knodros írta:
Észre sem vetted,hogy a filmben a katonák miért harcolnak?
Külföldön vívják meg a fenyegető hatalom ellen a szabadságharcukat.
Nem emlékeztet egy bizonyos ország háborús nézeteire?



Knodros írta:
Szóval a 300 a történelem.
Eddig nem tudtam hogy tényleg léteztek orkok


Csak én érzem itt az ellentmondást?
Egyik mondatban azt bizonygatod, hogy a 300 amcsi propagandafilm/képergény, mely az amcsi politikát igazolja, másik hsz-edben meg azt írod, hogy köze nincs a történelemhez/valósághoz, mert orkok vannak benne .

A képregény alapján készült a film, azt meg 1998-ban jelentette meg Frank Miller (s ezt az angol wikipediáról nézetem ). Akkor még nem volt szeptember 11-nek jelentősége. (Jó, másnak volt, ez igaz.)
Persze bele lehet magyarázni mindeneket, az is tény.

De azért szerintem itt nemcsak a perzsák vannak ostorozva, egyrészt. Például gondoljunk bele: valahányszor követek jönnek a perzsáktól, azok beszélő, kulturált lények (az ostoros f*szit kivéve), s követeket nem szabadna megölni. A spártaiak persze szinte kivétel nélkül legyilkolják mindet. Ez azért elég visszás.
Meg egész végig ki van hangsúlyozva, hogy a spártaiak tulajdonképpen őrültek is kicsit. Még "Faramir" Diliosnak is meginog egy pillanatra a hite, mikor hazaküldi őt Leonidas. Ugye ott azt mondja, hogy "Menj haza és vidd a GYŐZELEM hírét". Erre Dilios megdöbbenve visszakérdez: "GYŐZELEM?". Meg az árkádiaiak is végig őrültnek tartják a spártaiakat.
Ok, a perzsák mind: 1. négerek 2. arabok 3. degeneráltak, de a filmtörténetben ez már ősidők óta klasszikus húzás, hogy az ellenséget minél negatívabb szerepkörben tüntessék fel, a "jófiúkat" meg minél pozitívabban ezáltal. Egyszerű az ok: a nézői azonosulás, s hogy a nézőt megvegyék kilóra.
Meg ott van az is, hogy azért minimálisan megtarották a történelmi vonatkozásokat is. "Orkokkal" (akik tulajdonképpen nem orkok, hanem agyondeformált emberek) még szerintem ugyanúgy bevehető a történet, de fehér bőrű, szőke, kék szemű perzsákkal már nehezen...

Persze tőlem mindenki annak értelmezi, aminek akarja, de akkor ilyen alapon a Gyűrűk Ura is propagandafilm, mert:
1. eljött az emberek kora az elfek és orkok nem maradhatnak meg Középföldén többet felsőbbrendűség demonstrálása csakis az amerikaiak uralhatják a világot ( )
2. a Gyűrűk Ura a melegséget népszerűsítő film férfiak ölelik és csókolják egymást egyes jelenetekben Aragorn és Legolas is b*zik.

Mindenbe bele lehet látni mindent. De aki azért nem néz 300-at, mert egyes "nagyon okos" emberek összeírnak róla minden hülyeséget (pl. fasiszta film, meg propagandafilm), az csak lemarad a jóról. Nem kötelező a spártaiak oldalára állni, illetve nem kötelező a perzsákat azért elítélni, mert a filmben a kigyúrt macsók őket mészárolják. Nekem pl. tetszik a Patyomkin páncélos, pedig gyűlölöm a kommunizmust és a baloldali eszmék minden formáját.
Az meg sajnálatos, hogy ha az amerikaiak pl. azt látják ebben a filmben is, hogy "hú-de helyes, amit az elnökünk csinált".


Na itt én is alapos "személyiségváltozást" éreztem...Mennyi idő is volt a két hozzászólás között? Forduljon Pszichiáterhez....Komolyra fordítva a szót a 300 valóban egy amerikai képregény, méghozzá a híres Sin City írójától, Frank Millertől, ahogy már Tenebra is mondta. A képregény egy görög legendát/mítoszt dolgoz fel, amiben eredetileg orkok nem voltak (bár szerintem a képregényben/filmben azok sem orkok akartak lenni ) amibe fantázia elemeket csempészett a művész úr. Ezt teljesen szabad joggal tehette, ráadásul nagyszerű és világhírű füzetet alkotott, aminek sikerén felbuzdulva "néhány" év eltérésével még film is készült. Úgyhogy nem értem a felhördüléseidet Knodros! A politikához meg igazán nem konyítok ,csak a képregényekhez, úgyhogy én ennyivel tudtam "védeni" Frank Millert és a 300 katona becsületét!
#392868 Tenebra 2009. április. 05. 10:08
Tenebra
Knodros írta:

Észre sem vetted,hogy a filmben a katonák miért harcolnak?
Külföldön vívják meg a fenyegető hatalom ellen a szabadságharcukat.
Nem emlékeztet egy bizonyos ország háborús nézeteire?


Knodros írta:

Szóval a 300 a történelem.
Eddig nem tudtam hogy tényleg léteztek orkok


Csak én érzem itt az ellentmondást?
Egyik mondatban azt bizonygatod, hogy a 300 amcsi propagandafilm/képergény, mely az amcsi politikát igazolja, másik hsz-edben meg azt írod, hogy köze nincs a történelemhez/valósághoz, mert orkok vannak benne .

A képregény alapján készült a film, azt meg 1998-ban jelentette meg Frank Miller (s ezt az angol wikipediáról nézetem ). Akkor még nem volt szeptember 11-nek jelentősége. (Jó, másnak volt, ez igaz.)
Persze bele lehet magyarázni mindeneket, az is tény.

De azért szerintem itt nemcsak a perzsák vannak ostorozva, egyrészt. Például gondoljunk bele: valahányszor követek jönnek a perzsáktól, azok beszélő, kulturált lények (az ostoros f*szit kivéve), s követeket nem szabadna megölni. A spártaiak persze szinte kivétel nélkül legyilkolják mindet. Ez azért elég visszás.
Meg egész végig ki van hangsúlyozva, hogy a spártaiak tulajdonképpen őrültek is kicsit. Még "Faramir" Diliosnak is meginog egy pillanatra a hite, mikor hazaküldi őt Leonidas. Ugye ott azt mondja, hogy "Menj haza és vidd a GYŐZELEM hírét". Erre Dilios megdöbbenve visszakérdez: "GYŐZELEM?". Meg az árkádiaiak is végig őrültnek tartják a spártaiakat.
Ok, a perzsák mind: 1. négerek 2. arabok 3. degeneráltak, de a filmtörténetben ez már ősidők óta klasszikus húzás, hogy az ellenséget minél negatívabb szerepkörben tüntessék fel, a "jófiúkat" meg minél pozitívabban ezáltal. Egyszerű az ok: a nézői azonosulás, s hogy a nézőt megvegyék kilóra.
Meg ott van az is, hogy azért minimálisan megtarották a történelmi vonatkozásokat is. "Orkokkal" (akik tulajdonképpen nem orkok, hanem agyondeformált emberek) még szerintem ugyanúgy bevehető a történet, de fehér bőrű, szőke, kék szemű perzsákkal már nehezen...

Persze tőlem mindenki annak értelmezi, aminek akarja, de akkor ilyen alapon a Gyűrűk Ura is propagandafilm, mert:
1. eljött az emberek kora az elfek és orkok nem maradhatnak meg Középföldén többet felsőbbrendűség demonstrálása csakis az amerikaiak uralhatják a világot ( )
2. a Gyűrűk Ura a melegséget népszerűsítő film férfiak ölelik és csókolják egymást egyes jelenetekben Aragorn és Legolas is b*zik.

Mindenbe bele lehet látni mindent. De aki azért nem néz 300-at, mert egyes "nagyon okos" emberek összeírnak róla minden hülyeséget (pl. fasiszta film, meg propagandafilm), az csak lemarad a jóról. Nem kötelező a spártaiak oldalára állni, illetve nem kötelező a perzsákat azért elítélni, mert a filmben a kigyúrt macsók őket mészárolják. Nekem pl. tetszik a Patyomkin páncélos, pedig gyűlölöm a kommunizmust és a baloldali eszmék minden formáját.
Az meg sajnálatos, hogy ha az amerikaiak pl. azt látják ebben a filmben is, hogy "hú-de helyes, amit az elnökünk csinált".
Post tenebras lux
#341913 Gunit 2009. január. 02. 22:18
Gunit
Volt a tv-ben, hogy egy katonai kiképző segítette a srácokat!
Mondjuk valóban sántít a sztori....
#341909 Mr. Hyro 2009. január. 02. 22:13
Mr. Hyro
#341906 :: Gunit (2009. január. 02. 22:11)
Akkor jók a gének a srácoknál! Biztos volt már valami alapizmuk és arra építettek!
Digitálisan van rájuk festve az izom..mindre.....
#341908 Dexter15 2009. január. 02. 22:13
Dexter15
Filmes trükk csak az egész!-az izmokkal!
#341906 Gunit 2009. január. 02. 22:11
Gunit
Akkor jók a gének a srácoknál!
Biztos volt már valami alapizmuk és arra építettek!
#341905 Dexter15 2009. január. 02. 22:11
Dexter15
Ez kamu! Nem gyúrtak sokat, műbőr, izom szerkó van rajtuk- ha jól megfigyelitek nagyon egyforma mindenkinek az izomzata-Eagle Eye
#341901 Gunit 2009. január. 02. 22:07
Gunit
Na ez egy király film volt! Nekem tetszettek a belassítások is!
Sokat gyúrtak a srácok....
#341897 Dexter15 2009. január. 02. 22:02
Dexter15
Sztem nagyon állat! Én lepkékre nem emlékszem -a lassítások adják meg a hangulatát a vérengzésnek!
#313597 kacsurka 2008. november. 15. 15:41
kacsurka
Tegnap megnéztem a filmet, és nekem bejött. A látvány fantasztikus volt, a történet is jó, és tetszett, hogy azért sok minden benne volt amit vettünk töriórán, még akkor is, ha nem történelem hű. Gondolok itt az idézetekre amik elhangzottak. Mondjuk azt nem hiszem, hogy minden spártainak egy Rubik kocka volt a hasa helyén, de ez csak szőrszálhasogatás. Jó volt, hogy emberfelettinek ábrázolták őket, ahogy Xerxészt is, de a spártaiakon akkor látszott amikor megkezdődtek a harcjelenetek. Viszont emiatt a vége kevésbé tetszett. Tudom, hogy a törtélemben is elbuktak végül, és nem is ezzel van a bajom, hanem ahogy elbuktak, hogy szinte alig vették fel a harcot a perzsákkal. A film alatt alig sebesültek meg a végső harcban pedig kb 5 másodpercig bírták(mondjuk a nyilak besegítettek ebbe), és itt is maradt az emberfelettiség, hogy hiába áll ki egy 2 méteres dárda a hasamból, azért még legyakok kettő perzsát. Összességében nagyon tetszett a film, ezért én 9/10-et adok neki.

Szívesen megnéznék egy hasonló látványvilágú II. vh-s filmet is!
"Kézen állni mindennek tetején... hintázni a világ peremén."