Megvan a StarCraft 2 hivatalos gépigénye
Egy kisebb malőr után ma végre megtudtuk a StarCraft 2 minimum gépigényét.
Egy kisebb malőr után ma végre megtudtuk a StarCraft 2 minimum gépigényét.
Ugyan a konzolháborúban megszokott a kisebb-nagyobb beszólogatás, a Sony amerikai részlegének vezetője most messzebb ment a megszokottnál, és száját húzva becsmérelte a Microsoft first-party játékfelhozatalát.
Sokan szomorúan konstatáljuk, hogy egyre több kiadó készíttet konzolexkluzív címeket, ezzel is borsot törve a csupán személyi számítógéppel rendelkező játékosok orra alá. Szerencsére még vannak olyan kiadók és fejlesztők, akik továbbra is célplatformnak tekintik a PC-t, még ha a warez továbbra is csúcson van és a játékeladási adatok a béka hátsóját verdesik (mint ahogy ezt láthattuk pl. a Modern Warfare 2 esetében is).
A lecsökkent érdeklődés következtében az EA még több játék online támogatottságát szünteti meg.
Az Észak-Amerikában mától kapható Aliens vs. Predator PC-s verziójából kimaradtak a dedikált szerverek!
Az első, hamis információk után végre megbízható forrásból számolhatunk be nektek arról, hogy mi várható a Fallout: New Vegasban.
A Knights of the Old Republic jó eséllyel pályázhat minden idők legjobb Star Wars játékának címére, így érthető, hogy a félkész folytatás után a rajongók harmadik részt akarnak. Most végre megszólalt az ügyben a BioWare is.
A Ubisoft végre konkrét dátummal szolgált a Prince of Persia: The Forgotten Sands megjelenésével kapcsolatban, illetve bejelentették a Wii verziót is.
Az utolsó, eddig hiányzó fejezet, a Bonfire of Vanities Firenzében játszódik, és egy új képességet is kapunk.
Bár legutóbbi, 2004-es The Chronicles of Riddick hatalmas zakó volt a filmstúdió számára, a DVD és játékok eladásai miatt mégis lesz következő rész.
A Black vezető tervezője, Stuart Black a Codemasters szárnyai alatt egy új FPS fejlesztésébe kezdett.
Nagyon szimpatikus, ha egy kiadó gesztusként (vagy éppen marketingfogásként) a nagyközönség elé tárja azon címeit, amikből már nem remélnek hasznot. Most újra egy ilyen pillanatnak lehetünk részesei...
Ahogy az várható volt, miután a Game Informer leleplezte az L.A. Noire-t, szépen lassan beindult a marketinggépezet, melynek keretében megérkeztek az első játékképek.
Nem akarom hosszan ecsetelni az okokat, tél tábornok kibabrált velem, így aztán két hét internetelvonásban volt részem, jelenleg is csak délután dolgozgatok, este visszahúzódok a barlangomba. A pályázat e kis döccenő után folytatódik, így jöhet az eredményhirdetés és az új kiírás.
Chris Taylor, a Gas Powered Games jól ismert nagyfőnöke jelentette be legújabb címét, a King and Castlest.
A GameTrailers.com szerkesztői összeválogatták nekünk egy videoösszeállítás formájában, hogy szerintük mik voltak az elmúlt évtized leginnovatívabb játékai.
Nyilván mindenki tapasztalhatta, hogy az utóbbi időben elég sokat rakoncátlankodott az oldal, ám ennek hamarosan vége...
A Remedy eddig olyan fantasztikus játékokat tett az asztalra, mint a Death Rally vagy a Max Payne-sorozat, ám legutóbbi játékuk olyan nagy falat még nekik is, hogy egyelőre azt sem tudják, hogy ér majd véget.
Hosszas huzavona után szombaton végre kibújt a szög a zsákból, a Microsoft ugyanis bejelentette, hogy nem lesz PC-re Alan Wake, az az Alan Wake, mellyel annak idején a négymagos processzorok erejét bizonygatták.
Patrick Seybold, a Sony kommunikációs igazgatója jelentette be, hogy konzoljukat az elkövetkező hónapokban nehezebb lesz megtalálni a boltokban.
Az Activision feje, Bobby Kotick szerint ez az év lesz a kiadó eddigi legjobb éve, hiszen olyan játékokkal rukkolnak elő idén, amiket már tűkön ülve vár a játékostársadalom.
A Bad Company 2 bétatesztje már javában zajlik rengeteg -– főleg a Modern Warfare 2-ben csalódott -- játékos részvételével, akik a hibák ellenére elégedettek a DICE alternatívájával, ám annak biztosan nem fognak örülni, hogy a teljes játékból kimarad a modkészlet, és ha később meg is jelenik, fizetős lesz!
Amit már eddig is sejtettünk, az ma biztossá vált: nem készül el PC-re az Alan Wake.
A X10-en a Lionhead feje, Peter Molyneux bemutatta az első játékmenet-videót a Fable 3-ból és elárulta, miért kellene idegesnek lennünk.