Warlords IV: Heroes of Etheria foltocska
Mi az: ronda, nehéz, és nem ismeri senki? Nem, aki rám tippelt, az most tévedett, mert bár nem nevezném magam sem ismertnek, sem könnyűnek, azért ronda, no az nem vagyok. Itt valami másról lesz szó!
Mi az: ronda, nehéz, és nem ismeri senki? Nem, aki rám tippelt, az most tévedett, mert bár nem nevezném magam sem ismertnek, sem könnyűnek, azért ronda, no az nem vagyok. Itt valami másról lesz szó!
Imádom a hétfőket. Pedig az átlagos hétfőkkel nincs is olyan nagy gond az embernek van esélye a munkahelyén kipihennie a hétvége fáradalmait. Azonban az E3 utáni hétvége egy hírszerkesztő számára különleges.
Ki ne szerette volna látni a videójátékok szuperügynökét, minden digitális kocka példaképét, a férfit, aki még hosszú évtizedekig marad majd középkorú, egy utcán ténferegő szánalmas csövesként, nagy, bozontos szakállal, meg minden? Ugye, hogy mindenkinek a keze a magasban?
A CD Projekt hozzánk eljuttatott közleménye jó és rossz híreket egyaránt tartalmaz. Bár, hozzáteszem, a beharangozóban említett csúszás sem baj, hiszen a több idő minőségibb munkát tesz lehetővé, amivel csak jól járhatunk.
Magyarul régebben sajnos elég rapszodikusan voltak elérhetőek a játékok. Úgy tűnik, jelentős változás történt ebben a szegmensben: a Microsoft is hazánk nyelvén hozza el a legfrissebb X360 címeket (és reméljük, ezek PC-s verzióit is), a lengyel CD Projekt pedig teljes frontos támadást indított...
Az a szerencsétlen New York már megint pórul fog járni, hiszen a démoni erők nem kegyelmeznek neki! Természetesen itt is akad majd egy főhős, aki megküzd a csúf lények ellen.
Korábban már bevallottam a PGO nyilvánossága előtt, hogy nagy Postal-rajongó vagyok, és őszinte örömömre szolgált, hogy e coming out-hoz mások is csatlakoztak. Félre az álszentséggel, a szemforgatással, jöjjön az akció, a maga naturális mivoltában!
Végetért az E3, az Infinity Ward fejlesztői pedig úgy gondolták, ideje némileg kipofozni a Call of Duty 4 hivatalos oldalát. Persze demót sajnos nem találni rajta, de hát aki a kicsit nem becsüli...
Förtelmes lények, titokzatos dolgok, katonai egységek és egy elit kommandó. Mi kell még egy izgalmas akciójátékhoz? Sok más még beleférne, de leginkább Te kellesz bele!
Van az úgy, hogy egy felső vezető egy interjúban véletlenül elszólja magát, aztán kénytelen valahogy kivágni a rezet. Persze az ilyen esetek egyben kiváló marketingfogások is az érdeklődés fenntartására...
A 2k Games versenye, melyben a Bioshock gyűjtői verziójának dobozképét rajzoltatták meg rajongókkal, a PGO-n is nagy visszhangot keltett, még Darths is aktivizálta magát a cél érdekében. Nos, elő lehet venni ismét a művészi vénákat, hogy ezzel a döbbenetes képzavarral éljek...
Kénytelenek vagyunk ismét ordas nagy közhellyel kezdeni: rohan az idő. Véget ért az E3, javában zajlik a következő az idei felhozatalból a kilencedik Guru összeállítása, várjuk haza Sasát és Grathet, meg rengeteg információt véleményt, képet, videót - a nagy Amerikából, és nem utolsósorban a héten lejár az újabb két hét, tehát jelentkezünk az ötödik podcast adással. Ezúttal is számítunk a közreműködésetekre, várjuk ismét a kérdéseket és a témákat, amiből csemegézni tudunk rádióadásunkban.
Idén a két nagyágyú, a Brothers in Arms és a Medal of Honor mellett PC-re nem érkezik másik második világháborús FPS, viszont jön egy alternatív történelemmel rendelkező játék - ez lesz a Fall of Liberty.
Tudsz néhány botrányos beszólást? Nagy készséggel vállalod "a falu bunkója" titulust? Hát ez bizony a te híred barátom, főleg amit benne találsz!
Már úgyis olyan régen klikkeltetek egy jót, az E3 és a könnyfakasztó videók nézése közben pedig amúgy sem lett volna kedvetek. Na majd most!
"Good hunting, stalker!" - hangzik a jól ismert mondás, s 2008 elején újra elhangzik majd a mondat. De vajon ki fogja sokszorosítani és támogatni a GSC következő projektjét?
Hamarosan Jericho városa újra előbukkan, hogy mérhetetlen fenyegetést jelentsen a világ számára. Az alvilág legocsmányabb lényei készülnek a végső leszámolásra, de addig is egy videót még van időnk megnézni!
Ezt is megéltük: vége a show-nak. Annak az E3-nak, ami
talán az eddigi legkiszámíthatóbb volt újdonságok terén (értsd: nagyon-nagyon
közel a zérushoz), viszont, amely alatt mégis talán a legtöbb információt
lehetett megtudni a hallomásból ismert játékokról. Voltak remek
pillanatok és voltak sajnos csalódások is...
Bizony, tessék becsatolni, mert erőteljes változások vannak, főleg a játék külsejét illetően. De azért ne ijedjetek meg, nem rossz felé változik a játék - igaz, ez egyéni ízlés kérdése is.
Ez az a videó, amit mindenkinek látnia kell - még annak is, akit eddig hidegen hagyott a Star Wars-saga. Valami észbontó, hogy milyen Erő lakozik a játékban, és talán kijelenthetem, az utóbbi idők egyik legkívánatosabb trailerjét láthatjuk, hallhatjuk...
A játékiparban mindig vannak divathullámok, és manapság az egyik ilyen a keresztes háborúk korának feldolgozása. Ennek ugyebár legjobban pörgő címe az Assassins Creed, de a Medieval II: TW kiegészítőjében is ellátogathatunk a Szentföldre, és az orosz 1C Company E3-as felhozatalában bemutatott XIII Century: Death or Glory is ide sorolható. Nos, még egy strigulát húzhatunk a listára...
A Combat Mission sorozat különös egy fecske a játékiparban: meglehetősen visszamaradott grafikájától függetlenül százezrek imádták és imádják a mai napig, briliáns megoldásai és gondolkodásra kényszerítő játékmenete pedig újabb hívek ezreit toborzhatja majd.
A Heroes of Might and Magic című stratégiai játékot senkinek sem kell bemutatni ám hírem mégsem ő róla szól, hanem a nagy C64-es előd feltámasztásáról, a Kings Bounty: The Legendről. Klasszikus fantasy stratégia-kaland, nyamm-nyamm.
Sokan úgy várták a Silent Hunter negyedik részének legújabb, szám szerint 1.3-as javítását, mint a messiást, ami nem is csoda: az Ubisoft nem hagyta magára a játékosokat, és egy alapos, kényelmi funkciókkal teletömött patchet adott ki a napokban.